Vytrvalec Froome, kondor Quintana, pistolník Contador. Koho se vyplatí sledovat na Tour?

Štěpán Straka
1. 7. 2017 9:15
Ještě v sobotu při ostrém startu jich bylo deset. Závodníků, které se během Tour určitě vyplatí sledovat. Už první časovka dlouhá pouhých 14. kilometrů však z tohoto seznamu škrtla prvního muže. Po těžkém pádu v závodě nepokračuje smolař Alejandro Valverde. Na koho se vyplatí v dalších etapách upřít pozornost? Pojďte se podívat na výběr komentátora Eurosportu Štěpána Straky.
Nairo Quintana
Nairo Quintana | Foto: Shutterstock

Nairo Quintana: horský profil mu hraje do karet

Už teď můžeme říci, že letošní pokus o vítězství na Giru d'Italia i Tour de France v jedné sezoně Nairu Quintanovi nevyšel. Ale přesto se "El Condor" může letos zapsat do historie - jako první kolumbijský vítěz Tour de France. Otázkou však zůstává, jak dokáže 27letý závodník Movistaru zregenerovat po Giru.

Od konce Gira měl na odpočinek a přípravu na druhý vrchol sezony přesně 34 dní. V tomto mezidobí se Quintana rozhodl nestartovat na žádném kratším závodu. Věrný své tradici se vrátil domů do středokolumbijské Cómbity, kde nachází potřebný klid a těží z vysokohorského prostředí.

Velkým bonusem pro vítěze loňské Vuelty je skladba etap Tour de France. Pojede se totiž jen 32 časovkářských kilometrů ve dvou časovkách (necelá polovina oproti letošnímu Giru) a rozhodovat by se mělo hlavně v kopcích. Pro závodníka s 58 kilogramy živé váhy tedy naprosto ideální scénář.

Dalším zajímavým tématem bude spolupráce s Alejandrem Valverdem v jednom týmu. Valverde je známý svou posedlostí vyhrávat všude, kde je to jen možné. Na první pohled tedy nevypadá jako efektivní "domestik" Quintany. Vloni však Movistar působil kolektivně, bez nějaké tenze mezi oběma ikonami španělského týmu.

 

Právě se děje

Další zprávy