Vytrvalec Froome, kondor Quintana, pistolník Contador. Koho se vyplatí sledovat na Tour?

Štěpán Straka
1. 7. 2017 9:15
Ještě v sobotu při ostrém startu jich bylo deset. Závodníků, které se během Tour určitě vyplatí sledovat. Už první časovka dlouhá pouhých 14. kilometrů však z tohoto seznamu škrtla prvního muže. Po těžkém pádu v závodě nepokračuje smolař Alejandro Valverde. Na koho se vyplatí v dalších etapách upřít pozornost? Pojďte se podívat na výběr komentátora Eurosportu Štěpána Straky.
Chris Froome
Chris Froome | Foto: Shutterstock

Christopher Froome: obhájí titul potřetí v řadě?

Dvaatřicetiletý rodák z keňského Nairobi se loni stal prvním cyklistou od dob fenomenálního Miguela Induraina, který z roku na rok obhájil titul z Tour de France. (Pochopitelně nepočítáme Lance Armstronga, pozn. red.) Indurain drží neuvěřitelný rekord pěti vítězství těsně po sobě - vybojoval je v letech 1991 až 1995. Pokud Froome letos vyhraje a dosáhne třetího vítězství v řadě, znamenalo by to v moderním profesionálním pelotonu jedinečný úspěch - a bylo by to už jeho čtvrté vítězství (vyhrál v letech 2013, 2015 a 2016).

Sledovat Frooma bude letos o to zajímavější, že v letošní sezoně je lídr týmu Sky zatím velmi nevýrazný. Stejně jako vloni zvolil konzervativní přístup k přípravě a absolvoval jen tři etapové závody. Zatím bez vítězství.

Klíčovým testem pro něj bývá až francouzský závod Critérium du Dauphiné. Tradiční generálku před Tour de France Froome vyhrál už třikrát. Vždy v letech, kdy se později radoval i na Champs-Élysées.

A co lze od Frooma čekat letos? Pravděpodobný je frontální útok už v prvních horských etapách. Extra motivací pro něj může být hned první horská etapa letošního ročníku Tour de France na kopec La Planche des Belles Filles. Právě tam totiž Froome před pěti lety oslavil své první etapové vítězství na Staré dámě.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy