Meghan se musí kvůli Harrymu změnit. Končí s Facebookem, kritikou Trumpa a začne nosit punčochy

Magazín Magazín
14. 5. 2018 12:08
Meghan Markleová se v sobotu 19. května stane součástí britské královské rodiny. V mnoha ohledech se ale od ostatních členů liší – jde o bývalou herečku, Američanku a navíc mulatku. Je taky velmi aktivní zastánkyní ženských práv i podnikatelkou, v roce 2014 založila dnes již neexistující módní značku The Tig. Jako švagrová prince Williama, druhého nástupníka trůnu, tak bude muset celou řadu svých postojů a zvyků změnit. Ať už půjde o styl oblékání, vystupování na veřejnosti, nebo používání sociálních sítí. Podle odborníků na královský protokol se do budoucna bude muset vyvarovat především veřejným politickým prohlášením.
Princ Harry poprvé oficiálně představil svou přítelkyni
Princ Harry poprvé oficiálně představil svou přítelkyni | Video: Reuters

Sociální sítě

"Potřebuje si uvědomit, že už není herečkou, ale je součástí 'značky královské rodiny' a vše, co bude dělat, tomu bude muset v budoucnu podřídit," uvedla pro agenturu Reuters odbornice na královskou etiketu Liz Brewer.

Bývalou americkou herečku, která se proslavila především díky roli v seriálech Kravaťáci a Hranice nemožného, čeká v budoucnu kromě změny stylu oblékání i řada dalších obměn. Jednu z nich podstoupila na začátku tohoto roku, kdy Kensingtonský palác oficiálně oznámil, že opustila veškeré sociální sítě.

"Jsem vděčná všem, kteří mě na sociálních sítích v minulosti sledovali. Vzhledem k tomu, že účty na Twitteru, Facebooku a Instagramu již nějakou dobu nepoužívám, rozhodla jsem se, že je uzavřu," stálo v oficiálním prohlášení.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Dálnice D11 z Hradce do Jaroměře se autům otevře 17. prosince

Dokončovaný úsek dálnice D11 z Hradce Králové do Jaroměře se motoristům otevře 17. prosince. Stát bude 4,1 miliardy korun bez DPH. Jde o největší současnou stavbou na území Královéhradeckého kraje, řekl ředitel Ředitelství silnic a dálnic Radek Mátl. Na úseku u Smiřic se v sobotu konal den otevřených dveří.

"Za necelé tři měsíce po dálnici budou jezdit auta. Diskutujeme dnes s lidmi přípravy silnic. Je to samozřejmě trochu sebeprezentace, ale chceme ukázat, že příprava a stavba dálnice není jednoduchá," řekl Mátl.

Stavba je rozdělena na dva úseky z Hradce Králové do Smiřic a ze Smiřic do Jaroměře. Stavba trasy do Jaroměře začala v dubnu 2019, z Hradce do Smiřic se buduje od února 2019.

"My jsme dokonce zrychlili, stavba se měla otevírat až v příštím roce během průběhu léta, podařilo se nám se zhotovitelem vyjednat zkrácení lhůty o osm měsíců. Příprava dálnice trvá daleko déle, to jsou někdy i desítky let," řekl Mátl. Šest až deset let příprava podle Mátla zabere vždycky.

D11 z Prahy do Hradce Králové a na státní hranici s Polskem začal stát budovat v roce 1978 a od roku 2017 dálnice končí v Hradci Králové. Z plánovaných 154 kilometrů dálnice se jezdí zhruba po 91 km. Stavba z Hradce do Jaroměře navazuje na úsek dálnice z Hradce Králové, měří 22,4 kilometru. Vede podél současné silnice první třídy na Jaroměř a Náchod. Za Jaroměří se napojí na silnici I/37.

Zdroj: ČTK
Další zprávy