Meghan se musí kvůli Harrymu změnit. Končí s Facebookem, kritikou Trumpa a začne nosit punčochy

Magazín Magazín
14. 5. 2018 12:08
Meghan Markleová se v sobotu 19. května stane součástí britské královské rodiny. V mnoha ohledech se ale od ostatních členů liší – jde o bývalou herečku, Američanku a navíc mulatku. Je taky velmi aktivní zastánkyní ženských práv i podnikatelkou, v roce 2014 založila dnes již neexistující módní značku The Tig. Jako švagrová prince Williama, druhého nástupníka trůnu, tak bude muset celou řadu svých postojů a zvyků změnit. Ať už půjde o styl oblékání, vystupování na veřejnosti, nebo používání sociálních sítí. Podle odborníků na královský protokol se do budoucna bude muset vyvarovat především veřejným politickým prohlášením.
Princ Harry poprvé oficiálně představil svou přítelkyni
Princ Harry poprvé oficiálně představil svou přítelkyni | Video: Reuters

Sociální sítě

"Potřebuje si uvědomit, že už není herečkou, ale je součástí 'značky královské rodiny' a vše, co bude dělat, tomu bude muset v budoucnu podřídit," uvedla pro agenturu Reuters odbornice na královskou etiketu Liz Brewer.

Bývalou americkou herečku, která se proslavila především díky roli v seriálech Kravaťáci a Hranice nemožného, čeká v budoucnu kromě změny stylu oblékání i řada dalších obměn. Jednu z nich podstoupila na začátku tohoto roku, kdy Kensingtonský palác oficiálně oznámil, že opustila veškeré sociální sítě.

"Jsem vděčná všem, kteří mě na sociálních sítích v minulosti sledovali. Vzhledem k tomu, že účty na Twitteru, Facebooku a Instagramu již nějakou dobu nepoužívám, rozhodla jsem se, že je uzavřu," stálo v oficiálním prohlášení.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Netanjahu obvinil Írán z výbuchu na izraelské obchodní lodi

 Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes obvinil Írán z odpovědnosti za páteční výbuch na izraelské obchodní lodi v Ománském zálivu. Vyhnul se ale přímé odpovědi na otázku, zda Izrael chystá nějakou odvetu. Informovala o tom agentura Reuters.

Už v sobotu uvedl izraelský ministr obrany Benny Ganc, že za výbuchem na lodi pravděpodobně stojí Írán. Plavidlo MV Helios Ray pro přepravu vozidel zasáhl výbuch nad hladinou vody, který prorazil otvor v obou stranách kýlu. Nikdo z posádky nebyl zraněn. "Jednalo se nepochybně o íránskou operaci. To je jasné," řekl dnes Netanjahu izraelské rozhlasové stanici Kan.

Na dotaz, zda Izrael bude nějak reagovat, Netanjahu zopakoval svá předchozí prohlášení, že je odhodlaný zabránit Íránu ve vývoji jaderné kapacity a dodal: "Írán je největším nepřítelem Izraele, a my proti němu budeme nadále zasahovat po celé oblasti," uvedla agentura AFP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy