Přípravy na královskou svatbu vrcholí. Harry a Meghan si vybrali tento kočár, potáhnou ho dva koně

Magazín Magazín
3. 5. 2018 12:26
Princ Harry a Meghan Markleová, budoucí vévodové ze Sussexu, si vybrali, kterým kočárem absolvují novomanželskou jízdu přes městečko Windsor. Bude jím otevřený vůz Ascot Landau tažený dvěma windsorským šediváky. Princ Harry jel v kočáře již v roce 2011 na svatbu svého staršího bratra prince Williama, vévody z Cambridge.
Přípravy na královskou svatbu vrcholí. Jak to vypadá v jízdárně? | Video: Reuters

Britský princ Harry a jeho nastávající Meghan Markleová ve středu oficiálně oznámili, který kočár si vybrali pro svou svatební jízdu přes Windsor. Bude jím otevřený vůz Ascot Landau tažený dvěma koňmi.

"Princ Harry a slečna Markleová se velmi těší na tuto krátkou jízdu, která jim umožní vyjádřit vděčnost za to, kolik lidí se na jejich slavnostní den sejde ve Windsoru," napsal Kensingtonský palác.

Svatba americko-britského páru se uskuteční 19. května v pravé poledne na Windsorském hradě. Obřad se bude konat v kapli sv. Jiří a v jednu odpoledne pak novomanželé v kočáru projedou přilehlým městečkem a přes ulici Long Way, vedoucí k bránám hradu, se vrátí zpět na slavnostní recepci. Ta se uskuteční v síni sv. Jiří na opačné straně hradu než obřad.

Královská rodina vlastní celkem stovku kočárů Ascot Landau a v jednom z nich jel také princ Harry na svatbu svého staršího bratra Williama v roce 2011. Koně zapražení za kočár budou dva windsorští šediváci, kteří jsou neodmyslitelně spjati s érou královny Viktorie v 19. století.

 

Právě se děje

Další zprávy