Snoubenka prince Harryho se poprvé objevila na veřejnosti spolu s královnou, navštívily vánoční mši

Snoubenka prince Harryho se poprvé objevila na veřejnosti spolu s královnou, navštívily vánoční mši
Britská královská rodina na vánoční mši v Sandringhamu.
Královna Alžběta II. na tradiční vánoční mši na jednom ze svých venkovských sídel v Sandringhamu.
Princ Harry a Meghan Markleová.
Tradiční vánoční mše ze zúčastnila i britská královna Alžběta II.
Foto: ČTK
Magazín Magazín
27. 12. 2017 15:03
Snoubenka britského prince Harryho se poprvé objevila na veřejnosti vedle královny Alžběty II. Stalo se tak na Boží hod na tradiční vánoční mši.

Americká herečka Meghan Markleová, která je zasnoubená s princem Harrym, se poprvé na veřejnosti objevila spolu s britskou panovnicí Alžbětou II. S dalšími členy královské rodiny se zúčastnily tradiční mše, která se uskutečnila na Boží hod ve východoanglickém Sandringhamu, kde má královna jedno ze svých venkovských sídel.

Princ Harry s Meghan Markleovou na mši přijeli spolu s princem Williamem a jeho manželkou Kate. Po bohoslužbě se pak Markleová přidala k ostatním členům královské rodiny, aby pozdravila lidi stojící venku před kostelem, píše BBC.

Podle serveru The Telegraph je přítomnost Markleové známkou toho, že se zvyklosti v britské královské rodině uvolňují. Obvykle totiž na podobné události dostanou noví členové rodiny pozvání až poté, co se do ní přivdají či přižení. Novou členku královské rodiny přivítala královna Alžběta II. i ve svém vánočním proslovu. 

Šestatřicetiletá herečka Meghan Markleová a třiatřicetiletý princ Harry se zasnoubili letos v listopadu. Svatbu plánují příští rok 19. května. Markleová se narodila v Los Angeles a objevila se třeba v seriálech Kravaťáci, Hranice nemožného nebo Kriminálka New York a Kriminálka Miami.

Princ Harry je pátý v pořadí na britský trůn. Syn tragicky zesnulé princezny Diany a prince Charlese se v současnosti věnuje charitě. Snaží se například o otevřenou diskusi na téma duševního zdraví. Pracuje rovněž se zraněnými válečnými veterány a organizuje pro ně mezinárodní soutěže.

Pekli jsme kuře a pak si klekl. Princ Harry požádal Meghan o ruku | Video:
 

Právě se děje

před 19 minutami

Zpomalování růstu cen se v březnu zastavilo, inflace stoupla na 2,3 procenta

Meziroční inflace v březnu stoupla z únorových 2,1 procenta na 2,3 procenta. Zpomalování meziročního růstu spotřebitelských cen v Česku se po sedmi měsících zastavilo. Vyplývá to z údajů, které v úterý zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Inflace předtím vytrvale klesala od loňského července, kdy dosáhla 3,4 procenta. Analytici odhadovali, že březnová meziroční inflace bude činit až 2,4 procenta. Meziměsíčně ceny vzrostly v březnu o 0,2 procenta.

Největší podíl na březnovém meziročním zvýšení inflace měl podle statistiků růst cen pohonných hmot. "Průměrná cena benzinu Natural 95 byla 30,47 koruny za litr a jednalo se o nejvyšší hodnotu od loňského února. Průměrná cena motorové nafty pak byla 29,14 koruny za litr a šlo o nejvyšší cenu od loňského března," sdělila vedoucí oddělení statistiky spotřebitelských cen ČSÚ Pavla Šedivá.

Zdroj: ČTK
před 25 minutami

Sto dnů před startem OH v Tokiu mají Češi jistých jen 44 míst

Sto dnů před zahájením odložených olympijských her v Tokiu má česká výprava zajištěných 44 účastnických míst, z toho 12 na jméno. Sportovní ředitel Českého olympijského výboru Martin Doktor věří, že do konce kvalifikačních bojů by se toto číslo mohlo přehoupnout přes stovku. Na předchozích letních hrách v Riu de Janeiro v roce 2016 startovalo 104 českých sportovců, nejméně od OH 1956 v Melbourne.

"Přáli bychom si, aby ve výpravě bylo víc než sto sportovců. Hodně bude záležet na tom, zda uspějí basketbalisté," řekl Doktor. Satoranského a spol. čeká necelý měsíc před startem her náročná kvalifikace v Kanadě, ostatní kolektivní sporty už šanci na postup ztratily.

před 26 minutami

Slovák odsouzený v Česku za propagaci teroristického hnutí podal stížnost

Slovák Dominik Kobulnický, jenž si má odpykat pět let za propagaci teroristického hnutí, podal ústavní stížnost. Jde o poslední šanci, jak zvrátit rozsudek, který loni v listopadu potvrdil Nejvyšší soud. Podání stížnosti je patrné z justičních databází. Podle mluvčí Ústavního soudu Miroslavy Číhalíkové Sedláčkové o podnětu zatím není rozhodnuto.

Muž ve svém pražském bytě skladoval chemikálie, ze kterých by bylo možné vyrobit výbušninu. Na Facebooku pak sdílel fotografie a příspěvky radikálních islamistů. Městský soud v Praze mu uložil šest a půl roku vězení. Uznal jej vinným z obecného ohrožení a z propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka - konkrétně takzvaného Islámského státu a Kavkazského emirátu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy