Snoubenka prince Harryho se poprvé objevila na veřejnosti spolu s královnou, navštívily vánoční mši

Snoubenka prince Harryho se poprvé objevila na veřejnosti spolu s královnou, navštívily vánoční mši
Britská královská rodina na vánoční mši v Sandringhamu.
Královna Alžběta II. na tradiční vánoční mši na jednom ze svých venkovských sídel v Sandringhamu.
Princ Harry a Meghan Markleová.
Tradiční vánoční mše ze zúčastnila i britská královna Alžběta II.
Foto: ČTK
Magazín Magazín
27. 12. 2017 15:03
Snoubenka britského prince Harryho se poprvé objevila na veřejnosti vedle královny Alžběty II. Stalo se tak na Boží hod na tradiční vánoční mši.

Americká herečka Meghan Markleová, která je zasnoubená s princem Harrym, se poprvé na veřejnosti objevila spolu s britskou panovnicí Alžbětou II. S dalšími členy královské rodiny se zúčastnily tradiční mše, která se uskutečnila na Boží hod ve východoanglickém Sandringhamu, kde má královna jedno ze svých venkovských sídel.

Princ Harry s Meghan Markleovou na mši přijeli spolu s princem Williamem a jeho manželkou Kate. Po bohoslužbě se pak Markleová přidala k ostatním členům královské rodiny, aby pozdravila lidi stojící venku před kostelem, píše BBC.

Podle serveru The Telegraph je přítomnost Markleové známkou toho, že se zvyklosti v britské královské rodině uvolňují. Obvykle totiž na podobné události dostanou noví členové rodiny pozvání až poté, co se do ní přivdají či přižení. Novou členku královské rodiny přivítala královna Alžběta II. i ve svém vánočním proslovu. 

Šestatřicetiletá herečka Meghan Markleová a třiatřicetiletý princ Harry se zasnoubili letos v listopadu. Svatbu plánují příští rok 19. května. Markleová se narodila v Los Angeles a objevila se třeba v seriálech Kravaťáci, Hranice nemožného nebo Kriminálka New York a Kriminálka Miami.

Princ Harry je pátý v pořadí na britský trůn. Syn tragicky zesnulé princezny Diany a prince Charlese se v současnosti věnuje charitě. Snaží se například o otevřenou diskusi na téma duševního zdraví. Pracuje rovněž se zraněnými válečnými veterány a organizuje pro ně mezinárodní soutěže.

Pekli jsme kuře a pak si klekl. Princ Harry požádal Meghan o ruku | Video:
 

Právě se děje

před 55 minutami

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci, která ohrožuje všechny demokratické země. Vláda by to měla prosadit i v Evropské unii, která by měla přestat rozlišovat rozdělení Hizballáhu na politickou a vojenskou část. Dolní komora se na tom dnes usnesla na popud předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jany Černochové (ODS)

"Poslanecká sněmovna vyzývá vládu, aby na úrovni Evropské unie prosazovala opuštění konceptu dělení Hizballáhu na dvě části a jeho úplné zařazení na seznam teroristických organizací," stojí ve sněmovním usnesení. Ministři zahraničí EU zařadili před sedmi lety na evropský seznam teroristických organizací pouze vojenské křídlo hnutí.

Vláda by se podle poslanců měla rovněž zasazovat o potlačení vlivu Hizballáhu ve světě v zájmu posílení mezinárodní bezpečnosti. Sněmovna také konstatovala, že její usnesení "není nepřátelským aktem vůči libanonskému lidu a že má zájem na udržování partnerství s Libanonskou republikou". Zástupci Hizballáhu jsou součástí libanonské vlády.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Obama kritizoval na mítinku Trumpa kvůli "zpackanému" boji s pandemií

Bývalý americký prezident Barack Obama na mítinku na Floridě ostře kritizoval svého nástupce Donalda Trumpa kvůli "zpackanému" boji s epidemií covidu-19. Lepší strategie podle něj mohla zachránit tisíce lidských životů. Informovala o tom dnes stanice CNN.

Obama vystoupil na mítinku v Orlandu na Floridě, na který lidé kvůli epidemii covidu-19 mohli přijet jen v autech a z nich si projev vyslechnout.

Na podporu demokratického kandidáta na prezidenta a svého někdejšího viceprezidenta Joea Bidena vystoupil Obama už minulý týden v Pensylvánii. Florida i Pensylvánie patří ke klíčovým státům, jejichž voliče chtějí demokraté i republikáni dostat na svou stranu.

Podle bývalého prezidenta Trump pandemii ignoroval a nyní se zdráhá přijmout zodpovědnost za následky svých činů. "Ale tenhle úřad tak nefunguje. Jste zodpovědní nonstop," dodal. Současný šéf Bílého domu se podle Obamy zajímá víc než o blaho lidí o svůj mediální obraz. "Žárlí na covid kvůli mediální pozornosti, které se mu dostává," řekl.

Nadcházející volby označil Obama za "nejdůležitější za našich životů". Shromážděné vyzval, aby dali svůj hlas Bidenovi, neboť ten má podle něj "konkrétní plán", jak učinit z USA zdravější, spravedlivější a silnější zemi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy