Princ Harry má za týden svatbu. Kde si vezme americkou herečku, kdo je autorem šatů a koho nepozvali

Magdaléna Daňková Magdaléna Daňková
Aktualizováno 12. 5. 2018 8:50
Napjatě očekávaná svatba britského prince Harryho a americké herečky Meghan Markleové se odehraje už za necelý týden. A sypou se k ní poslední detaily. Svatební obřad na hradě Windsor bude například s arcibiskupem z Canterbury Justinem Welbym a windsorským děkanem Davidem Connerem řídit i americký biskup Michael Bruce Curry. Princ Harry už taky od své babičky královny získal ke svatbě oficiální souhlas, který Buckinghamský palác v sobotu zveřejnil v podobě listiny osobně podepsané Alžbětou II.
Kaple svatého Jiří, Windsor
Kaple svatého Jiří, Windsor | Foto: ČTK

Datum a místo svatby

Britská královská svatba se uskuteční v sobotu 19. května v poledne londýnského času v kapli svatého Jiří ve Windsoru. Kaple byla založena před více než 500 lety a podle časopisu People se zde první královská svatba uskutečnila v roce 1863, kdy se král Eduard VII. oženil s královnou Alexandrou Dánskou. Nahlédněte do jejího interiéru.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Tesla podle Muska postaví novou továrnu blízko Berlína

Americký výrobce elektromobilů Tesla hodlá postavit novou továrnu v blízkosti Berlína. Oznámil to podle agentur DPA a Reuters generální ředitel podniku Elon Musk.

Tesla již dříve uvedla, že brzy sdělí umístění svého evropského závodu s označením Gigafactory 4, který by měl zahájit výrobu v roce 2021. Musk dnes při předávání ocenění "Zlatý volant" v Berlíně prohlásil, že závod bude stát blízko berlínského letiště.

Zdroj: ČTK
Další zprávy