Princ Harry není první, kdo si vzal rozvedenou Američanku. Toto jsou partneři členů královské rodiny

Magdaléna Daňková ČTK Magdaléna Daňková, ČTK
28. 11. 2017 10:33
Princ Harry se v sobotu oženil s někdejší americkou herečkou Meghan Markleovou. Pár byl oddán v kapli svatého Jiří ve Windsoru a od královny získal titul vévoda a vévodkyně ze Sussexu. Žít by měli v Kensingtonském paláci v Londýně. Markleová pochází ze smíšené rodiny Afroameričanky a Holanďana, byla katoličkou, působila jako herečka a kromě toho již byla také jednou vdaná. Nejmladší syn princezny Diany ale zdaleka není první z britské královské rodiny, který si vzal rozvedenou Američanku. Před ním tak učinil například strýc současné britské královny Eduard VIII.
Eduard VIII., Wallis Simpsonová
Eduard VIII., Wallis Simpsonová | Foto: ČTK

Eduard VIII. a Wallis Simpsonová

Nejstarší syn krále Jiřího V. setrval na trůnu necelý rok. Abdikoval 11. prosince 1936 kvůli svému plánovanému sňatku s Američankou Wallis Simpsonovou. Britský premiér mu tehdy oponoval s tím, že občané by ji nepřijali za svou královnu. Kvůli možné ústavní krizi tak Eduard VIII. ponechal vládnutí svému mladšímu bratrovi Jiřímu VI. Tuto situaci mimo jiné zachycuje snímek Králova řeč z roku 2010. 

Vévoda z Windsoru si příslušnici americké prominentní vrstvy Wallis Simpsonovou vzal v červnu 1937 ve Francii. Simpsonová byla již dříve dvakrát vdaná za pilota námořnictva Winnfrieda Spencera a makléře Ernesta Simpsona. 

Vévodkyně z Windsoru přežila svého manžela o 14 let, zemřela v roce 1986 v Anglii.

 

Právě se děje

Další zprávy