Tahle místa by cestovatelé letos neměli minout. Doporučuje je i National Geographic

Magdaléna Daňková Magdaléna Daňková
4. 1. 2018 10:30
Slavný magazín National Geographic nedávno zveřejnil seznam míst, která by zapálení cestovatelé při svých toulkách světem rozhodně neměli minout. Jsou mezi nimi národní parky, města s bohatým kulturním životem i méně známé treky. Svůj novoroční seznam destinací, které byste chtěli navštívit, tak můžete rozšířit například o gruzínské hlavní město, Albánii či nizozemskou provincii Frísko.
Purmamarca, Argentina
Purmamarca, Argentina | Foto: Shutterstock

Provincie Jujuy, Argentina

Na nejzazším severozápadě Argentiny se nachází údolí Quebrada de Humahuaca, jež bylo 10 tisíc let hlavní kulturní a obchodní cestou. Údolí je proslulé pestrobarevnými skalnatými pásy formovanými po tisíciletí. Od roku 2003 je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Celá oblast je typická rozdílnými výškami a podnebím, takže se zde nachází pouštní oblasti, jako jsou solné doly Salinas Grandes, i subtropická džungle Yungas. V provincii se pěstuje například tabák či citrusy a chovají se lamy guanako. Jujuy je také druhým největším producentem železa v zemi. Návštěvníci provincie často míří kromě údolí Quebrada de Humahuaca také na Cerro de los Siete Colores (Hora sedmi barev), do městečka La Quiaca či objevovat pozůstatky aymarské, kečuánské a incké kultury.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy