Kam v létě na dovolenou? Čechy láká Turecko i Řecko, rádi si připlatí i za exotiku

mdan mdan
1. 3. 2019 14:55
Zatímco pomalu dobíhají zimní dovolené na horách, spousta lidí už plánuje, co bude dělat v létě. Podle českých cestovních kanceláří jsou dle prodejů zájezdů na vzestupu turecké, řecké a španělské destinace. Čím dál více Čechů si ale i v létě hodlá dopřát luxusní dovolenou v Karibiku. Zde patří k oblíbeným místům Kuba či Dominikánská republika. Dobrodruzi se mohou vydat třeba do Jordánska. Podívejte se na oblíbené dovolenkové destinace a tipy, kam v létě vyrazit.
Foto: Viktor Vondra

Španělsko

Španělsko je mezi Čechy oblíbené díky dobré dostupnosti i bezpečnosti. "Najdeme zde hotelové komplexy s kvalitními službami, čisté moře s pozvolným vstupem a mnoho možností, kam vyrazit za památkami, kulturou, sportem nebo zábavou," vyjmenoval Jan Bezděk z CK Fischer. 

Stálicemi co do oblíbenosti španělských letovisek u českých turistů jsou Mallorca, Kanárské ostrovy a jižní část pevninského Španělska, jako je Costa de la Luz a Costa del Sol. "Andalusie, kolébka býčích zápasů a flamenka, je hojně navštěvovaný kraj na jihu Španělska, kam míří mnoho českých turistů nejen za plážovým odpočinkem, ale i za objevováním měst Sevilla, Granada nebo Córdoba," dodal Bezděk. 

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy