Kam v létě na dovolenou? Čechy láká Turecko i Řecko, rádi si připlatí i za exotiku

mdan mdan
1. 3. 2019 14:55
Zatímco pomalu dobíhají zimní dovolené na horách, spousta lidí už plánuje, co bude dělat v létě. Podle českých cestovních kanceláří jsou dle prodejů zájezdů na vzestupu turecké, řecké a španělské destinace. Čím dál více Čechů si ale i v létě hodlá dopřát luxusní dovolenou v Karibiku. Zde patří k oblíbeným místům Kuba či Dominikánská republika. Dobrodruzi se mohou vydat třeba do Jordánska. Podívejte se na oblíbené dovolenkové destinace a tipy, kam v létě vyrazit.
Vinice Langhe, region Piedmont, Itálie
Vinice Langhe, region Piedmont, Itálie | Foto: Shutterstock

Itálie

Pokud se chystáte do Itálie, neměli byste opomenout severozápadní region Piemont. Ten vyhlásila Lonely Planet top regionem letošního roku. Známý je nejen jako rodiště Leonarda da Vinciho, ale i četnými památkami a místy zařazenými na seznam světového dědictví UNESCO.

Navíc je ze tří stran obklopen Alpami, což zaručuje neopakovatelné výhledy. Zároveň se však jedná o velmi úrodnou oblast s četnými vinicemi. 

 

Právě se děje

před 4 hodinami

USA zařadí hnutí Antifa mezi teroristické organizace, oznámil Trump

Spojené státy zařadí krajně levicové antifašistické hnutí Antifa na seznam teroristických organizací. Na Twitteru to oznámil americký prezident Donald Trump, který Antifu viní z podílu na nynější vlně násilností vyvolané smrtí černocha George Floyda při zatýkání policií. Trump o zařazení Antify na seznam mluvil už loni po střetech extremistů v Portlandu.

Další zprávy