Nejkrásnější pláže Evropy. Tohle je 10 míst, kde se koupat a odpočívat jako v ráji

Podívejte se na 10 nejlepších míst, kde se podle cestovatelského webu můžete v Evropě vykoupat a poležet u moře.
9. Cala Rossa, Itálie. Této skalní pláži s načervenalými kameny se přezdívá perla sicilského Palerma a je ideálním místem pro pozorování romantických západů slunce.
8. Fig Tree Bay, Kypr. Tato písčitá pláž se pravidelně umísťuje ve výběru těch nejkrásnějších a je pojmenovaná podle nedalekých fíkovníků.
7. Elafonisi, Řecko. Rajská pláž připomínající karibská letoviska se nachází na ostrově Kréta a je známá především specifickým zabarvením písku.
6. Bournemouth, Dorset. Anglické přímořské letovisko se nachází asi dvě hodiny jízdy autem od Londýna, takže je velmi oblíbenou rekreační oblastí, na své si tu přijdou i milovníci surfingu.
Foto: Shutterstock
Magazín Magazín
27. 2. 2019 16:06
Cestovatelský web TripAdvisor zveřejnil svůj každoroční přehled 25 nejlepších pláží na světě, který vyhrála ta na brazilském ostrově Baia do Sancho. TripAdvisor pořadí sestavuje podle kvality i kvantity recenzí od uživatelů, kteří dané místo v uplynulých 12 měsících navštívili. Podívejte se na 10 nejlepších míst, kde se podle cestovatelského webu můžete v Evropě vykoupat a poležet u moře.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 31 minutami

Autobus srazil v Ratiboři na Vsetínsku chodce, muž střet nepřežil

Linkový autobus srazil v pátek večer v Ratiboři na Vsetínsku chodce. Sedmačtyřicetiletý muž střet nepřežil. Okolnosti nehody zjišťují kriminalisté a dopravní policisté, sdělila dnes policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Tragická nehoda se stala po 18:00. "Zemřel při ní sedmačtyřicetiletý muž. Ten z prozatím přesně nezjištěných příčin vstoupil bezprostředně do jízdní dráhy linkového autobusu, který jel ve směru od Hošťálkové. Třicetiletý řidič autobusu, i přes veškerou snahu, již nedokázal střetu zabránit," uvedla mluvčí.

Chodec podle ní při nehodě utrpěl závažná zranění. "Na místo jako první dorazili policisté z Jablůnky, kteří společně se svědky události prováděli do příjezdu záchranářů resuscitaci. Muž bohužel svým zraněním na místě podlehl. U řidiče autobusu jsme provedli dechovou zkoušku na alkohol. Byla negativní," uvedla Kyšnerová.

Přesné okolnosti tragické nehody podle ní nadále zjišťují vsetínští kriminalisté společně s dopravními policisty. "Po dobu vyšetřování nehody byl provoz na komunikaci částečně omezen a doprava byla řízena kyvadlově," doplnila mluvčí.

Podle dostupných údajů je chodec dvacátou obětí letošních dopravních nehod ve Zlínském kraji. Za loňský rok zemřelo na silnicích v regionu při nehodách 23 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy