Nejkrásnější pláže Evropy. Tohle je 10 míst, kde se koupat a odpočívat jako v ráji

Podívejte se na 10 nejlepších míst, kde se podle cestovatelského webu můžete v Evropě vykoupat a poležet u moře.
9. Cala Rossa, Itálie. Této skalní pláži s načervenalými kameny se přezdívá perla sicilského Palerma a je ideálním místem pro pozorování romantických západů slunce.
8. Fig Tree Bay, Kypr. Tato písčitá pláž se pravidelně umísťuje ve výběru těch nejkrásnějších a je pojmenovaná podle nedalekých fíkovníků.
7. Elafonisi, Řecko. Rajská pláž připomínající karibská letoviska se nachází na ostrově Kréta a je známá především specifickým zabarvením písku.
6. Bournemouth, Dorset. Anglické přímořské letovisko se nachází asi dvě hodiny jízdy autem od Londýna, takže je velmi oblíbenou rekreační oblastí, na své si tu přijdou i milovníci surfingu.
Foto: Shutterstock
Magazín Magazín
27. 2. 2019 16:06
Cestovatelský web TripAdvisor zveřejnil svůj každoroční přehled 25 nejlepších pláží na světě, který vyhrála ta na brazilském ostrově Baia do Sancho. TripAdvisor pořadí sestavuje podle kvality i kvantity recenzí od uživatelů, kteří dané místo v uplynulých 12 měsících navštívili. Podívejte se na 10 nejlepších míst, kde se podle cestovatelského webu můžete v Evropě vykoupat a poležet u moře.
 

Právě se děje

před 35 minutami

Senát USA odmítl námitku, že soudit Trumpa po odchodu z funkce je protiústavní. Podle AP se ale ukázalo, že úspěch ústavní žaloby je nepravděpodobný

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Federální soudce zakázal vládě USA vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti

Federální soudce zakázal americké vládě vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci nového prezidenta Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti. Příkaz soudce Drewa Tiptona novou politiku blokuje na 14 dní, přičemž se vztahuje na celé americké území. Podle agentury Reuters se očekává, že vláda se proti verdiktu odvolá. Vydáním dočasného zákazu soudce vyhověl státu Texas, který v pátek federální vládu kvůli pozastavení deportací zažaloval. Moratorium se týká většiny deportací a je klíčovou součástí Bidenovy imigrační politiky, píše agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy