Foto: Na koloběžce po Asii. Čech vyjel na dvoukolce k Annapurnám i na břeh posvátné Gangy

Marek Jelínek v Nepálu.
Další putování Marka Jelínka můžete sledovat na jeho Facebooku: https://www.facebook.com/kamazdojedeme/
Jelínek dokonce poskytl interview indické televizi. "S úplnou vážností nevím, co jsem jim říkal a na co se mě ptali, ale asi to dopadlo dobře, protože se smáli..." napsal cestovatel.
"Zaplavuje mě radost, že těch 918 km sem z Dillí na koloběžce nebylo jen tak. Chvílemi mám pocit, že se tu od starověku nic nezměnilo. A kdybych nepostřehl, že 300 metrů za rohem je krámek s mobilními službami, tak bych tomu fakt věřil," napsal Jelínek.
Takhle se spí na střeše posilovny.
Foto: Marek Jelínek
Magdaléna Daňková Magdaléna Daňková, Marek Jelínek
1. 7. 2018 6:32
Marek Jelínek se loni vrátil z koloběžkové výpravy po jihoamerickém kontinentě se svým spolužákem ze základní školy. Letos se rodák z Kolína rozhodl posunout laťku o trochu výš a vyrazil sám brázdit země v jižní Asii. Jeho cesta začala v Novém Dillí a skončit by měla v Singapuru, ujet by měl celkem devět tisíc kilometrů. Momentálně se nachází v bangladéšské Dháce, odkud přeletí do barmského Rangúnu a bude pokračovat dále přes Thajsko, Laos, Vietnam, Kambodžu a Malajsii. Za sebou už má návštěvu Agry, Váránasí, cestu kolem Annapuren i rozhovor pro indickou CNN. Podívejte se na záběry z jeho putování.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Třináctku zadržených kvůli loňské smrti 39 Vietnamců, jejichž těla se našla v kontejneru u Londýna, obvinili

Třináct osob, které byly ve Francii zadrženy v souvislosti s loňskou smrtí 39 vietnamských migrantů, jejichž těla byla nalezena v Británii, bylo obviněno z organizovaného pašování lidí, napomáhání při vstupu na území a ze zločinného spolčení. Šest z nich bylo obviněno z neúmyslného zabití. Dvanáct ze zadržených je ve vazbě, poslední se nachází pod soudním dohledem. Informovala o tom dnes agentura AFP s odvoláním na soudní zdroj. Těla migrantů se našla loni v říjnu v chladírenském kontejneru nedaleko Londýna.

Obvinění jsou převážně Vietnamci a Francouzi. Zadrženi byli v úterý na různých místech v okolí Paříže. Ve stejnou dobu zatkla policie v Belgii v souvislosti se smrtí vietnamských migrantů dalších 13 lidí. Mezinárodní operaci koordinovala agentura EU pro justiční spolupráci Eurojust a policejní agentura Europol.

Loni 23. října byla v chladírenském kontejneru v průmyslové zóně na východ od Londýna objevena těla 31 mužů a osmi žen, dvěma z obětí bylo pouhých 15 let.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Policie pokračuje na Mělnicku v pátrání po čtyřměsíčním chlapci

Policie pokračuje v pátrání po čtyřměsíčním chlapci, který se v pátek večer ztratil své matce i s kočárkem v zámeckém parku v Hoříně na Mělnicku. Policie nemá nové poznatky, řekla policejní mluvčí Eva Hašlová. Chlapec má světlé vlasy a modré oči. Na sobě měl modré tričko s krátkým rukávem a teplé zelené dupačky na ramínka. Byl v šedém kočárku s černou spodní částí a hnědou rukojetí. Na místo dnes dorazí poříční oddíl policie, který bude prohledávat okolní řeky. V blízkosti parku je soutok Labe a Vltavy. Policie chce na místě využít i dron.

"Do současné chvíle nemáme žádné nové poznatky a i dnes budeme pokračovat v pátrací akci po pohřešovaném miminku," řekla Hašlová. V pátek se do pátrací akce zapojily desítky policistů, hasiči, ale i vrtulník s termovizí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy