Foto: Na koloběžce po Asii. Čech vyjel na dvoukolce k Annapurnám i na břeh posvátné Gangy

Marek Jelínek v Nepálu.
Další putování Marka Jelínka můžete sledovat na jeho Facebooku: https://www.facebook.com/kamazdojedeme/
Jelínek dokonce poskytl interview indické televizi. "S úplnou vážností nevím, co jsem jim říkal a na co se mě ptali, ale asi to dopadlo dobře, protože se smáli..." napsal cestovatel.
"Zaplavuje mě radost, že těch 918 km sem z Dillí na koloběžce nebylo jen tak. Chvílemi mám pocit, že se tu od starověku nic nezměnilo. A kdybych nepostřehl, že 300 metrů za rohem je krámek s mobilními službami, tak bych tomu fakt věřil," napsal Jelínek.
Takhle se spí na střeše posilovny.
Foto: Marek Jelínek
Magdaléna Daňková Magdaléna Daňková, Marek Jelínek
1. 7. 2018 6:32
Marek Jelínek se loni vrátil z koloběžkové výpravy po jihoamerickém kontinentě se svým spolužákem ze základní školy. Letos se rodák z Kolína rozhodl posunout laťku o trochu výš a vyrazil sám brázdit země v jižní Asii. Jeho cesta začala v Novém Dillí a skončit by měla v Singapuru, ujet by měl celkem devět tisíc kilometrů. Momentálně se nachází v bangladéšské Dháce, odkud přeletí do barmského Rangúnu a bude pokračovat dále přes Thajsko, Laos, Vietnam, Kambodžu a Malajsii. Za sebou už má návštěvu Agry, Váránasí, cestu kolem Annapuren i rozhovor pro indickou CNN. Podívejte se na záběry z jeho putování.
 

Právě se děje

před 27 minutami

Kaczyński: Protesty proti omezení potratů budou stát mnoho životů

Předseda polské vládnoucí strany Právo a spravedlnost (PiS) v prohlášení varoval, že protesty proti nálezu ústavního soudu, kterým se prakticky ruší možnost legálních potratů, budou stát životy mnoha lidí. Polsko podobně jako jiné evropské země zažívá strmý nárůst případů koronavirové infekce.

Lidé, kteří protesty svolávají, se podle Kaczyńského dopouštějí veřejného ohrožení, tedy trestného činu. "Vážného trestného činu," podotkl šéf PiS, který od nedávna zastává i post vicepremiéra, jenž dohlíží na resorty obrany, vnitra a spravedlnosti.

"Stát má právo, ale také povinnost se takovým akcím postavit," řekl šéf národně-konzervativní strany, který je považován za nejmocnějšího politika v Polsku.

Vlna protestů se v Polsku zvedla poté, co ústavní soud, složený převážně ze soudců nominovaných PiS, minulý týden shledal, že přerušení těhotenství z důvodu poškození plodu odporuje ústavě. Na tyto případy podle statistik připadalo 98 procent legálních potratů v minulých letech. Povoleny zůstávají interrupce v případě ohrožení života či zdraví matky, anebo pokud je těhotenství důsledkem znásilnění či incestu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy