Olympionik se proměnil v ženu. Na Twitteru překonal i Obamu

jaz
2. 6. 2015 13:19
Atlet a otec klanu Kardashianových Bruce Jenner se poprvé představil veřejnosti jako žena, a to na obálce Vanity Fair. Rodina mu vyjadřuje podporu a na Twitteru překonal i Baracka Obamu.
Foto: Vanity Fair / Twitter

Malibu (Los Angeles) – "Bruce musel vždycky lhát. Caitlyn nemá žádné tajemství. Jakmile vyjde obálka Vanity Fair, jsem volná," řekl v rozhovoru pro červencové vydání časopisu Vanity Fair bývalý atlet a olympijský vítěz desetiboje z roku 1976 Bruce Jenner, který už nějakou dobu prochází změnou pohlaví.

Bruce, který si nyní nechá říkat Caitlyn Jenner, byl třikrát ženatý a má celkem šest dětí. Jeho poslední manželkou, se kterou strávil 20 let, byla profesionální celebrita Kris Jenner. Ta se společně se svými dcerami proslavila reality show Keeping Up with the Kardashians.

Bruce podstoupil hormonální terapii i operaci.
Bruce podstoupil hormonální terapii i operaci. | Foto: Profimedia.cz / Vanity Fair

Obálka časopisu Vanity Fair nese podtitul "Říkejte mi Caitlyn" a má být otevřenou zpovědí, kterou vede s bývalým sportovcem novinář Buzz Bissinger ověnčený Pulitzerovou cenou. Ten s Brucem strávil hodně času během proměny i po ní.

"Kdybych ležel na smrtelné posteli a držel to tajemství v sobě a nikdy s tím nic neudělal, říkal bych si: Zmařil sis celý život," prozradil Jenner v rozhovoru, který je doplněný mnoha jeho fotografiemi. Pózuje na nich v odvážných ženských šatech známé fotografce Annie Leibovitz.

Fotografie Jennera s novým operovaným obličejem a silikonovým poprsím se stala na internetu hitem a ve chvíli jejího zveřejnění Bruce spustil i nový účet na Twitteru. A přestože na něm jsou zatím jen tři tweety, má už necelé dva miliony fanoušků. Překonal i rekord  Baracka Obamy, když první milion fanoušků na Twitteru získal o hodinu dřív než americký prezident.

"Jsi krásná. Buď šťastná, hrdá a žij si po svém," podpořila svého otčíma na sociální síti Kim Kardashian. "Buď volný, krásný ptáčku," přidala se jeho vlastní dcera Kendall Jenner.

Brucovu proměnu, která zatím nezahrnuje operaci genitálií, podporují všechny jeho děti. Matka si ovšem stojí za tím, že synovi bude nadále říkat Bruce.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Vítkovice Heavy Machinery jdou do prodeje, odhad ceny je 1,3 miliardy korun

Ostravská firma Vítkovice Heavy Machinery (VHM), kterou soud v létě poslal do konkurzu, jde do prodeje. Ve výběrovém řízení se prodávají obří výrobní haly i se strojním vybavením na více než 50 hektarech pozemků. Odhadní cena nemovitostí i movitého majetku, které se prodávají vcelku, činí 1,3 miliardy korun. Prodejem pověřil věřitelský výbor aukční a dražební společnost Gaute. ČTK to dnes za Gaute sdělil Jaroslav Martínek.

"Společnost Gaute od 2. prosince zveřejnila informace pro zájemce na svém portálu www.verejnedrazby.cz. Tímto dnem zároveň začíná lhůta, během které se zájemci můžou detailně seznámit s předmětem prodeje v takzvané datové místnosti," uvedl Martínek. Samotné výběrové řízení začne 6. ledna.

VHM jsou producentem ocelí a výrobků z nich. Insolvenční návrh podalo v březnu samo vedení, podle kterého byla firma dlouhodobě ztrátová a už nebyla schopná platit své závazky, zejména za dodávky energií. Problémy prohloubil koronavirus a opatření proti jeho šíření.

Zdroj: ČTK
Další zprávy