Sexismus v Hollywoodu: 37letá herečka nemůže hrát milenku

ČTK ČTK
22. 5. 2015 9:17
Maggie Gyllenhaal bylo sděleno, že nemůže hrát milenku 55letého muže, protože je příliš stará.
Foto: Reuters

Los Angeles – Na Oscara nominovaná herečka Maggie Gyllenhaal se před časem dozvěděla, že ve svých 37 letech je příliš stará na to, aby hrála milenku pětapadesátiletého muže. Prohlásila to v rozhovoru s časopisem TheWrap a její poznámka ihned vyvolala bouři on-line komentářů.

"Je mi 37 let a nedávno mi řekli, že jsem moc stará, abych hrála milenku pětapadesátiletého muže. Šokovalo mě to. Nejdřív jsem se cítila mizerně, pak jsem byla naštvaná a nakonec jsem se tomu zasmála," prohlásila herečka.

Části rozhovoru okamžitě začaly kolovat po Twitteru a Facebooku a například internetový server Salon.com je okomentoval slovy: "Tento případ jen ukazuje holou pravdu o tom, jak neuvěřitelně sexistický je Hollywood."

Začátkem tohoto měsíce Americký svaz pro občanská práva (ACLU) vyzval vládu, aby nějakým způsobem reagovala na "všeobecné vyloučení režisérek z amerického filmového a televizního průmyslu".

V dopise zaslaném federálnímu a kalifornskému státnímu úřadu pro občanská práva ACLU uvedl, že jde o "systematický vzorec a praxi diskriminace a vyloučení, což nelze tolerovat".

V roce 2014 podle údajů ACLU režisérky natočily jen sedm procent z 250 nejvýnosnějších filmů roku. V porovnání s rokem 1998 to znamená pokles o dvě procenta.

Maggie Gyllenhaal, která byla v roce 2009 nominována na Oscara za film Crazy Heart, je starší sestrou herce Jakea Gyllenhaala. Ten má na kontě také nominaci na Cenu Akademie - z roku 2005 za snímek Zkrocená hora.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Ruský plynárenský gigant Gazprom zastaví vývoz plynu do Moldavska, pokud do prosince nebude nová smlouva

Ruský plynárenský gigant Gazprom pozastaví vývoz plynu do Moldavska, pokud nebude do začátku prosince podepsán nový dodavatelský kontrakt. Oznámila to dnes podle agentury Interfax firma. Moldavsko po vypršení dřívějšího kontraktu muselo kvůli nedostatku energie vyhlásit stav nouze, upozornila agentura Reuters.

Moldavská premiérka Natalia Gavrilitaová v pátek uvedla, že Moldavsko a Rusko se stále nedokázaly shodnout na ceně a dalších podmínkách nové dohody. Dlouholetý kontrakt s Gazpromem vypršel Moldavsku koncem září, podle listu Kommersant byl ale prodloužen do konce října.

Zdroj: ČTK
Další zprávy