Deppovi hrozí za pašování psů až deset let vězení

jaz
26. 5. 2015 11:07
Americký herec nelegálně dovezl do Austrálie dva psí mazlíčky, aniž by je přiznal úřadům. Psům nejdříve hrozilo utracení, Deppovi teď pobyt za mřížemi.
Foto: Reuters

Brisbane Johnny Depp přicestoval v dubnu do Austrálie na natáčení dalšího dílu Pirátů z Karibiku s názvem Dead Men Tell No Tales. O měsíc později se dostal do křížku s úřady, které si všimly sdílené fotografie na sociálních sítích. Na fotce si jeho dva yorkšírští teriéři Boo a Pistol užívají v místním psím salónu.

Jak informoval deník Sydney Morning Herald, Boo a Pistol ale nebyli řádně nahlášeni a ani neprošli povinnou desetidenní karanténou. Sešel se proto senátní výbor, který dal americkému herci čas pár dní, aby okamžitě opustil se svými psy zemi; v opačném případě jim hrozilo utracení.

Austrálie má totiž velmi přísná pravidla, aby zabránila šíření chorob a vztekliny, proto musí mít každý pes i kočka povolení ke vstupu do země. Johnny Depp i posádka soukromého letadla, kterým herec dorazil do Austrálie, ale před celníky oba psy schovali, proto také úřady nařídily vyšetření celé události.

Pokud by se kauza dostala až před soud, hrozila by Deppovi pokuta 340 tisíc dolarů (v přepočtu cca 8,5 milionu korun), nebo až deset let za mřížemi za nelegální dovoz zvířat, informují australská média.

Herec je i se svou manželkou Amber Heard již ve Spojených státech, na pranýři se tak kvůli jeho fanouškům ocitla majitelka salónu Happy Dogz, která uveřejnila fotografii psů.

"Dostala jsem povolení od pana Deppa a jeho týmu, že mohu fotky sdílet na sociální síti. Nikdy bych je nepublikovala, kdybych neměla svolení. Souhlasím s tím, že vláda trvá na poslání psů okamžitě domů, ale nesouhlasím s jejich zabitím," brání se majitelka, která teď musí čelit nenávistným vzkazům.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval ruského prezidenta Putina, aby přijel na východní Ukrajinu a projednal s ním snížení napětí

Zdroj: ČTK
před 18 minutami

Porota dospěla k verdiktu v procesu s expolicstou Derekem Chauvinem, který čelí obvinení z vraždy černocha George Floyda, píše agentura AP

Zdroj: ČTK
Další zprávy