Mimořádná zpráva

Hollywoodem se šíří panika. Slavný herec roky mlčel, že má HIV. Totožnost tají, píše bulvár

jaz
Aktualizováno 12. 11. 2015 19:12
Hollywoodský herec podle zahraničních médií dva roky tajil fakt, že je nakažený virem HIV. Podle všeho se jedná o velmi známého muže a pověstného sukničkáře ve středních letech, který udržoval poměr s mnoha známými osobnostmi ze světa filmu, modelingu a médií. Zpráva vyvolala v Hollywoodu nebývalý poprask zvláště mezi slavnými ženami, které se strachují, jestli se nestaly obětí nezodpovědného herce. Jeho totožnost není známa.
Foto: Scott Catron / Wikimedia Commons

Los Angeles – Léta hýření a nevázaného sexu prý dostihla jednoho z nejznámějších hollywoodských herců. Slavný sukničkář má být podle serveru RadarOnline, který o celé kauze informoval jako první, nakažený virem HIV.

Muž se zdráhal s informací vyjít na veřejnost, protože se v první řadě bál odsouzení svých fanoušků, žalob od bývalých partnerek i konce kariéry. Svůj zdravotní stav proto tají od roku 2013, kdy se diagnózu dozvěděl.  

Hercovi právníci už v kauze podnikají určité kroky směrem k jeho potenciálním obětem, mezi něž se řadí známé herečky, glamour modelky, moderátorky televizních show, ale i běžné Američanky. Podle všeho se teď šíří Hollywoodem panika a slavné ženy se nechávají pro jistotu testovat.

Média, které se na rozdíl od sociálních sítí neodváží spekulovat o možné totožnosti dotyčného, udávají jen strohý popis. Nakažený herec je ve středním věku a patří k těm nejslavnějším celebritám v Hollywoodu a vyhlášeným sukničkářům, kteří si rádi užívají sexu na jednu noc.

"Pokud věděl o tom, že ty ženy vystavuje riziku, tak je to nechutné a je jen otázkou času, kdy se to dozví veřejnost," řekl RadarOnline nejmenovaný zdroj. Jedna z jeho milenek ovšem na hercovo tajemství přeci jen přišla. V koupelně mu měla najít lahvičku s léky na HIV, kterou si vyfotila. Herec jí poté platil 20 tisíc dolarů (přes půl milionu korun) měsíčně, aby snímek nezveřejnila.

Jak píše Daily Mail, zprávu o svém zdravotním stavu se měl herec dozvědět v roce 2013, kdy se také svěřil s nemocí svým přátelům. Ti ho sice nabádali, aby skutečnost zveřejnil, to ale odmítl. Bál se, aby se fanoušci neobrátili proti němu.

Podobný skandál otřásl Hollywoodem už v roce 1985, kdy na AIDS zemřel herec Rock Hudson, bylo mu 59 letech. Celý život tajil nejen fakt, že je nemocný, ale i svou odlišnou sexuální orientaci. Dalšími nakaženými byl zpěvák Freddie Mercury nebo basketbalista Magic Johnson, který se dodnes angažuje v kampani proti šíření AIDS.

Ze skandálu nemají radost aktivisté, kteří tvrdí, že panika zničila léta jejich boje proti stigmatizaci lidí s HIV. "Faktem je, že každému, kdo byl diagnostikován s HIV, podávají léčbu, která snižuje množství viru HIV na nezjistitelnou hladinu, což znamená, že HIV se nemůže přenést," řekl deníku The Independent výkonný ředitel organizace bojující proti HIV a AIDS s tím, že důležité je nemoc diagnostikovat a okamžitě začít s léčbou.

Zásadně se staví proti nepodloženým předsudkům, které ve společnosti stále přetrvávají a kvůli hollywoodskému skandálu opět vypluly na povrch.

Podle filmové kritičky a historičky Jindřišky Bláhové jsou data, která o diskriminaci žen ve filmu zveřejnila OSN, zkreslující. Ženy jsou pro filmaře naopak zásadní a věrné publikum. | Video: DVTV
 

Právě se děje

Další zprávy