Madonna v Praze. Kostýmní show doprovodili překupníci i náboženští aktivisté

ČTK ČTK
Aktualizováno 7. 11. 2015 22:45
Americká zpěvačka Madonna přijela do Prahy s programem, který téměř z poloviny tvoří písně z jejího nového alba Rebel Heart. Recenze ho označují za nejlepší desku této zpěvačky za posledních 17 let. O vystoupení byl velký zájem, proto se bude koncert opakovat v neděli. Madonna své fanoušky pozdravila na twitteru obrázkem z Karlova mostu, odkazujícím na píseň Just like a prayer, která v roce 1989 vyvolala protesty náboženských organizací a odsoudil ji i Vatikán.
Madonna.
Madonna. | Foto: Reuters

Praha- Zpěvačka Madonna na sobotním koncertu v rámci svého Rebel Heart Tour ve zcela zaplněné pražské O2 areně předvedla kostýmní show s očekávanou dávkou provokací. V úvodu koncertu se americká popová hvězda snesla za zpěvu písně Iconic na jeviště v kleci. Tam na ni čekaly zhruba dvě desítky tanečníků v oblecích připomínajících oděv asijských bojovníků.

Sedmapadesátiletá Madonna přezdívaná královna popu přijela s programem, který téměř z poloviny tvoří písně z jejího nového alba Rebel Heart. Recenze ho označují za nejlepší desku této zpěvačky za posledních 17 let. Úspěšně se prodávalo i v tuzemsku. Show, v níž se mimo jiné dotýká témat cenzury nebo diktátorství, nabídne Madonna i na druhém pražském koncertu v neděli.

Madonna dorazila do Prahy ve čtvrtek večer a svým příznivcům poslala už před koncertem provokativní pozdrav na twitteru. K fotografii sochy Svatého Kříže z Karlova mostu přidala vzkaz "Just like a prayer....in Prague!"

Jedná se o odkaz na název písně s liturgickým textem Just like a prayer, kterou doprovázelo kontroverzní video se sexuálním podtextem.

Píseň z roku 1989 vyvolala protesty náboženských organizací a odsoudil ji i Vatikán. V programu posledních Madonniných koncertů se neobjevila.

Edith Piaf i skladba z roku 1983

Koncert, jehož scénu, techniku a další vybavení do metropole přivezlo 33 kamionů a 13 autobusů, z novinek vedle skladby Iconic a titulní písně nového alba přinesl i úspěšný singl Living for Love a skladby Bitch I'm Madonna, Body Shop, Devil Pray, HeartBreakCity, Holy Water a Unapologetic Bitch.

Vedle starých hitů Deeper and Deeper, Like a Virgin, La Isla Bonita nebo Frozen Madonna zařadila také skladbu La vie en rose známou z repertoáru Edith Piaf. "Vypadl mi už i text a má francouzština není nejlepší," přiznala před časem novinářům. Skladbu však v programu nechala.

Na závěr vystoupení si Madonna nechala skladbu Holiday z jejího stejnojmenného debutového alba z roku 1983.

Podle pořadatelů je pro všechny vystupující připraveno více než 1000 kusů kostýmů na každou noc, stejně jako 500 párů bot šitých na míru. Madonna si je objednala u předních módních návrhářů, jako jsou Miuccia Prada, Jeremy Scott či Alexander Wang.

Madonniným předskokanem byl irský rapper Alex Anyaegbunam vystupující pod jménem Rejjie Snow.

Aktivisté hrozili návštěvníkům božím soudem

O vystoupení byl velký zájem, proto se bude koncert opakovat v neděli. Na davy lidí vystupující z metra čekali v sobotu nejen překupníci s lístky, ale i trojice náboženských aktivistů s velkými transparenty.

Na nich mimo jiné hrozili, že boží soud se blíží a kromě příznivců Madonny čeká například "vrahy, sportovní fanatiky, huliče trávy, homosexuály nebo líné křesťany".

Madonna je v Praze potřetí. V létě 2009 přilákala do přírodního amfiteátru na Chodově 42 000 diváků. V pražské O2 areně zazpívala poprvé v roce 2006, kdy pořadatelé také přidávali druhý koncert. Vstupenky fanoušci vykoupili za necelé dvě hodiny. Na první koncert přišlo 17 798 diváků a o den později 18 628.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy