Komička Amy Schumerová nazvala Trumpa oranžovým monstrem, 200 lidí odešlo na protest z její show

Magazín Magazín
18. 10. 2016 11:10
Newyorská herečka, scenáristka a komička způsobila poprask na své show na Floridě, kterou sledovalo přímo v sále přes 8500 lidí. Republikánského kandidáta na amerického prezidenta označila za sexuálně obtěžující monstrum. „Komici vždycky dělali srandu a říkali pravdu. Jsem pyšná, že můžu v této tradici pokračovat,“ reagovala na své vystoupení, ze kterého na protest odešlo 200 lidí.
Amy Schumerová.
Amy Schumerová. | Foto: Profimedia.cz

Nesouhlasné pískání a odchod z show. Takové byly reakce zhruba dvou stovek lidí, kterým se nelíbilo, že pětatřicetiletá scenáristka, herečka a komička Amy Schumerová nazvala během svého vystoupení na Floridě Donalda Trumpa „oranžovým a sexuálně obtěžujícím monstrem“. Píše o tom web deníku The Guardian.

Komička je hlasitou podporovatelkou demokratické kandidátky Hillary Clintonové a na svých vyprodaných show, se kterými jezdí po Spojených státech, často vystupuje na její obhajobu. 

Jinak tomu nebylo ani v Tampa Bay na Floridě, kde dokonce vyzvala zastánce politiky Donalda Trumpa, aby přišel na pódium a své názory před ní obhájil. Muž své rozhodnutí volit republikána odůvodnil tím, že se mu zkrátka nelíbí politika Clintonové.

„A to vás netrápí, jak je Trump impulsivní a že nám způsobí tolik problémů, že se z nich nikdy nevyhrabeme?“ zeptala se Schumerová muže.

Na následné pískání z publika zareagovala slovy: „Jo, jsme na Floridě, je jasné, že budete pískat. Chápu, že jste se sem přišli hlavně zasmát, ale můžete si vybrat, jak budete žít. Je to fakt důležitý. A jen abyste věděli, jestli odteď budete křičet, budete vyhozeni,“ dodala na vysvětlenou komička.

Schumerová, rodačka z New Yorku, nepatří na Floridě mezi nejoblíbenější celebrity. Ve své nedávno vydané knize The Girl with the Lower Back Tattoo označila její obyvatele za příšerné lidi, kteří nikdy nepřečetli jedinou knihu.

„Ráda bych poděkovala 8400 lidem, kteří zůstali. Užili jsme si to. Komici vždycky dělali srandu a říkali pravdu. Jsem pyšná, že můžu v této tradici pokračovat,“ řekla později v reakci na své vystoupení na Floridě.

Amy Schumerová patří ve Spojených státech mezi nejpopulárnější komičky, loni napsala scénář ke komedii Vykolejená, ve které si zahrála i hlavní roli.

Pokud se stane Hillary Clintonová prezidentkou USA, dva týdny mezi 26. zářím a 9. říjnem se stanou obdobím, které bude zpětně hodnocené jako zlomové. | Video: Pavel Tomášek
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Microsoft koupí za 19,7 miliardy dolarů firmu Nuance. Ta pomáhala vyrobit asistentku Siri pro Apple

Americký softwarový gigant Microsoft dnes potvrdil, že koupí společnost Nuance Communications, která se zabývá mimo jiné vývojem umělé inteligence a rozpoznávání řeči. Microsoft se snaží svou strategii přechodu ke cloudovým službám posílit i o odvětví zdravotnictví. Do hodnoty transakce 19,7 miliardy dolarů (430,3 miliardy korun) je zahrnut i čistý dluh.

Nuance asistovala společnosti Apple při spuštění osobního asistenta Siri a produkuje software, který se používá například v automobilovém průmyslu. Nuance i Microsoft nyní těží z rozmachu medicíny na dálku, neboť během pandemie covidu-19 se část styku s lékaři přesunula na internet. Produkty Nuance používá přes 55 procent amerických lékařů a 77 procent amerických nemocnic. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Stát zatím kompenzaci regionální dopravy nechystá, počká na stanovisko Evropské komise

Stát zatím kompenzace pro kraje za ztráty v regionální dopravě nechystá. Pro případná jednání s kraji o podpoře bude klíčový výsledek současných jednání s Evropskou komisí o kompenzacích pro železniční dopravce, pro které stát připravuje kompenzace až za 1,5 miliardy korun.

Pokud komise dotace pro dopravce schválí, bude stát jednat s kraji. To se podle ministerstva dopravy dá očekávat na konci května. Sdělil to dnes řekl mluvčí ministerstva František Jemelka. Kraje v minulých dnech oznámily, že loni na jízdném z veřejné dopravy ztratily 3,7 miliardy korun, žádají proto o pomoc stát.

Zdroj: ČTK
Další zprávy