Amy Schumer krade vtipy. Komička obvinění popírá, chce jít na detektor lži

jaz
22. 1. 2016 18:00
Herečka a komička Amy Schumer musí v posledních dnech odrážet obvinění tří žen, které ji na sociální síti označily za zlodějku. Údajně si vypůjčila pro svou show jejich nápady. Schumer celou věc označuje za nesmysl a tvrdí, že komičky se jí jen mstí. Klidně podstoupí i test na detektoru lži, aby obvinění vyvrátila.
Foto: GQ Magazine

Trojice komiček obvinila začátkem týdne na Twitteru americkou scenáristku, herečku a hvězdu stand-up komedií Amy Schumer z toho, že jim krade vtipy.

Když se k nařčení začaly přidávat další komičky, komentáře záhadně mizely. Kauzy se chytila média a Amy Schumer měla co vysvětlovat. Informoval o tom server The Interro Bang.

"Amy Schumer předvedla ve svém speciálu na HBO jeden z mých nejlepších vtipů. Byl to můj vtip," napsala začátkem týdne na sociální síť Wendy Liebman s tím, že ukradený vtip měl ukazovat ženu v pin-up stylu. Na tweet okamžitě reagovaly další údajně poškozené ženy s podobnou zkušeností.

"Je feministka, a přitom krade od jiných komiček. Pokud se ozveme, tak jsme najednou žárlivé a chceme jí zničit kariéru. Přejeme ti, ať se ti daří, jen to dělej s vlastními materiály," reagovala Tammy Pescatelli, ke které se přidala třetí komička Kathleen Madigan. Podle ní existuje mnoho důkazů o tom, že Amy Schumer se často inspiruje u konkurence.

Když se o věc začala zajímat média, ženy své komentáře smazaly. Záhy původkyně obvinění proti slavné komičce znovu napsala na sociální síť, chtěla uvést na pravou míru svůj komentář. Vyjádřila se o něco opatrněji a popřela, že by Amy přímo obvinila z krádeže. Upozornila jen, že vtip je stejný.

Amy Schumer není terčem podobného obvinění poprvé. V loňském roce měla kopírovat poněkud pikantnější show komika Patrice O'Neala. Po zveřejnění videa, které ukazuje sestřihy podobných vtipů, slavná komička vystoupila v pořadu Jima Nortona, aby se proti nařčení bránila.

"Podstoupím test na detektoru lži přímo ve své show," řekla Amy. Stojí si za tím, že rozhodně nikdy nic neokopírovala a navíc ani nezná show Patrice i ostatních komiček. "Pro svou televizní show, film a stand-up musím přijít s tolika materiály a jsem velmi opatrná," bránila se Amy. O nevině dala také vědět na Twitteru. "Ve svém životě jsem nikdy neukradla žádný vtip."

Čtyřiatřicetiletá komička bere celou kauzu jako pomstu za svůj úspěch, kterého její kolegyně nedosáhly. Navíc si vzpomíná, že kdysi jednu z nich, Tammy Pescatelli, blokovala na svém účtu na sociální síti, což mohlo zhrzenou komičku vyprovokovat k obviněním.

Veronika Jirků popisovala na dalším večeru magazínu Hospodářských novin Ego!, jaké to bylo, když si o Vánocích chtěla odpočinout na wellness pobytu. | Video: Veronika Jirků
 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Summit EU se shodl na dosažení klimatické neutrality do roku 2050

Lídři zemí Evropské unie se dnes po dlouhém vyjednávání shodli, že EU bude do poloviny století klimaticky neutrální. Informoval o tom předseda Evropské rady Charles Michel. Podle informací ČTK obsahují závěry zmínku o jaderné energii jako součásti energetického mixu, kterou prosazovalo Česko. Dočasnou výjimku si podle diplomatických zdrojů vyjednalo Polsko.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Summit projednal víceletý rozpočet EU, shodu nenašel

Evropští lídři ve čtvrtek na bruselském summitu projednali návrh příštího víceletého rozpočtu Evropské unie. K textu předloženému finským předsednictvím má většina unijních zemí připomínky a k jednání se chtějí vrátit počátkem příštího roku. Podle informací ČTK uvažuje předseda Evropské rady Charles Michel o svolání mimořádného summitu na únor.

Prezidenti a premiéři se k otázce rozpočtu na období 2021 až 2027 dostali po neúspěšném podvečerním vyjednávání o klimatických závazcích. Na stole měli návrh, který již po zveřejnění sklidil kritiku od Evropské komise i většiny členských států. Finský text počítá s celkovým objemem rozpočtu ve výši 1,07 procenta hrubého národního důchodu (HND) EU. Zatímco komisi, která navrhovala 1,11 procenta, se nelíbí snížení celkového objemu rozpočtu, státy střední a jižní Evropy jsou rozladěny zejména poklesem peněz pro strukturální fondy. Západoevropské země pak namítají, že by se měl rozpočet i vzhledem k odchodu Británie jako čistého plátce snížit až na jedno procento.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Lídři EU se shodli na prodloužení sankcí vůči Rusku

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes jednomyslně shodli na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Barend Leyts. Podle unijních lídrů Moskva stále nedodržuje mírové dohody z Minsku, které se týkají východu Ukrajiny ovládaného od roku 2014 separatisty a jejichž naplnění je podmínkou pro zrušení postihů.

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron informovali své kolegy o výsledcích pondělní pařížské vrcholné schůzky. Takzvaná normandská čtyřka tvořená ještě ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se v Paříži nedokázala shodnout na ukončení konfliktu na východě Ukrajiny. V oblasti Donbasu za více než pět let bojů mezi vojsky prozápadní vlády v Kyjevě a separatisty podporovanými Kremlem zemřelo na 13 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy