Amy Schumer krade vtipy. Komička obvinění popírá, chce jít na detektor lži

jaz
22. 1. 2016 18:00
Herečka a komička Amy Schumer musí v posledních dnech odrážet obvinění tří žen, které ji na sociální síti označily za zlodějku. Údajně si vypůjčila pro svou show jejich nápady. Schumer celou věc označuje za nesmysl a tvrdí, že komičky se jí jen mstí. Klidně podstoupí i test na detektoru lži, aby obvinění vyvrátila.
Foto: GQ Magazine

Trojice komiček obvinila začátkem týdne na Twitteru americkou scenáristku, herečku a hvězdu stand-up komedií Amy Schumer z toho, že jim krade vtipy.

Když se k nařčení začaly přidávat další komičky, komentáře záhadně mizely. Kauzy se chytila média a Amy Schumer měla co vysvětlovat. Informoval o tom server The Interro Bang.

"Amy Schumer předvedla ve svém speciálu na HBO jeden z mých nejlepších vtipů. Byl to můj vtip," napsala začátkem týdne na sociální síť Wendy Liebman s tím, že ukradený vtip měl ukazovat ženu v pin-up stylu. Na tweet okamžitě reagovaly další údajně poškozené ženy s podobnou zkušeností.

"Je feministka, a přitom krade od jiných komiček. Pokud se ozveme, tak jsme najednou žárlivé a chceme jí zničit kariéru. Přejeme ti, ať se ti daří, jen to dělej s vlastními materiály," reagovala Tammy Pescatelli, ke které se přidala třetí komička Kathleen Madigan. Podle ní existuje mnoho důkazů o tom, že Amy Schumer se často inspiruje u konkurence.

Když se o věc začala zajímat média, ženy své komentáře smazaly. Záhy původkyně obvinění proti slavné komičce znovu napsala na sociální síť, chtěla uvést na pravou míru svůj komentář. Vyjádřila se o něco opatrněji a popřela, že by Amy přímo obvinila z krádeže. Upozornila jen, že vtip je stejný.

Amy Schumer není terčem podobného obvinění poprvé. V loňském roce měla kopírovat poněkud pikantnější show komika Patrice O'Neala. Po zveřejnění videa, které ukazuje sestřihy podobných vtipů, slavná komička vystoupila v pořadu Jima Nortona, aby se proti nařčení bránila.

"Podstoupím test na detektoru lži přímo ve své show," řekla Amy. Stojí si za tím, že rozhodně nikdy nic neokopírovala a navíc ani nezná show Patrice i ostatních komiček. "Pro svou televizní show, film a stand-up musím přijít s tolika materiály a jsem velmi opatrná," bránila se Amy. O nevině dala také vědět na Twitteru. "Ve svém životě jsem nikdy neukradla žádný vtip."

Čtyřiatřicetiletá komička bere celou kauzu jako pomstu za svůj úspěch, kterého její kolegyně nedosáhly. Navíc si vzpomíná, že kdysi jednu z nich, Tammy Pescatelli, blokovala na svém účtu na sociální síti, což mohlo zhrzenou komičku vyprovokovat k obviněním.

Veronika Jirků popisovala na dalším večeru magazínu Hospodářských novin Ego!, jaké to bylo, když si o Vánocích chtěla odpočinout na wellness pobytu. | Video: Veronika Jirků
 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Praze Kbelích dnes večer přistál první ze dvou nových letounů CASA pro českou armádu. Modernizovaný model doplní nynější flotilu čtyř letounů

Zdroj: ČTK
Další zprávy