Depp vlastní ostrovy na Bahamách a za víno utratí 750 tisíc měsíčně. Poradci podali na herce žalobu

Magazín Magazín
2. 2. 2017 8:27
Depp je hlavním strůjcem svých finančních problémů, tvrdí poradci, kteří na amerického herce tento týden podali žalobu. Hvězda filmů Piráti z Karibiku nebo Alenka v říši divů utrácela velké peníze a nedbala varování poradců.
Johnny Depp
Johnny Depp | Foto: ČTK

Johnny Depp si za současné finanční problémy může sám. Tvrdí to jeho bývalí finanční poradci, kteří na herce podali u soudu protižalobu. Podle nich žila hollywoodská hvězda bezmyšlenkovitě a utrácela až dva miliony dolarů měsíčně. Navíc ignorovala varování poradců. Píše o tom web The Telegraph.

Rozhodnutí poradců zažalovat Deppa přišlo dva týdny poté, co na ně herec podal žalobu za špatnou správu financí.

Ze soudního procesu vyplývá, že Johnny Depp utratil 75 milionů dolarů za nákup a správu 14 domů včetně francouzského zámku a několika ostrovů na Bahamách. Podle bulvárních článků měl navíc měsíčně zaplatit jen za víno 30 tisíc dolarů (v přepočtu asi 750 tisíc korun).

Hodně peněz si vyžádala luxusní jachta i lety v soukromých tryskáčích. Depp je navíc velkým fanouškem do umění, které sbíral a uchovával ve 12 velkých skladištích.

Poradenská společnost třiapadesátiletého Deppa v minulosti opakovaně varovala, že jeho utrácení se vymyká kontrole. Podle žaloby ale herec upozornění ignoroval. „Depp a pouze on sám je plně odpovědný za jakékoliv finanční problémy, které teď má,“ stojí v zápise.

Hollywoodský herec zažaloval společnost za špatnou správu financí v půlce ledna, a to o 25 milionů dolarů. Součástí žaloby jsou rovněž penále ve výši necelých šesti milionů, které musel Depp uhradit, protože včas nepodal daně.

Podle poradenské firmy byly Deppovy odvody poddány vždy včas a daně hrazeny tehdy, pokud měl herec dostatek peněz. Společnost spravovala jeho finance od roku 1999 až do loňska. Právě v tomto období se Johnny Depp stal hlavní tváří hollywoodských velkofilmů jako Piráti z Karibiku a Alenka v říši divů.

Alenka v říši divů: Za zrcadlem - český trailer | Video: Falcon
 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Summit EU se shodl na dosažení klimatické neutrality do roku 2050

Lídři zemí Evropské unie se dnes po dlouhém vyjednávání shodli, že EU bude do poloviny století klimaticky neutrální. Informoval o tom předseda Evropské rady Charles Michel. Podle informací ČTK obsahují závěry zmínku o jaderné energii jako součásti energetického mixu, kterou prosazovalo Česko. Dočasnou výjimku si podle diplomatických zdrojů vyjednalo Polsko.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Summit projednal víceletý rozpočet EU, shodu nenašel

Evropští lídři ve čtvrtek na bruselském summitu projednali návrh příštího víceletého rozpočtu Evropské unie. K textu předloženému finským předsednictvím má většina unijních zemí připomínky a k jednání se chtějí vrátit počátkem příštího roku. Podle informací ČTK uvažuje předseda Evropské rady Charles Michel o svolání mimořádného summitu na únor.

Prezidenti a premiéři se k otázce rozpočtu na období 2021 až 2027 dostali po neúspěšném podvečerním vyjednávání o klimatických závazcích. Na stole měli návrh, který již po zveřejnění sklidil kritiku od Evropské komise i většiny členských států. Finský text počítá s celkovým objemem rozpočtu ve výši 1,07 procenta hrubého národního důchodu (HND) EU. Zatímco komisi, která navrhovala 1,11 procenta, se nelíbí snížení celkového objemu rozpočtu, státy střední a jižní Evropy jsou rozladěny zejména poklesem peněz pro strukturální fondy. Západoevropské země pak namítají, že by se měl rozpočet i vzhledem k odchodu Británie jako čistého plátce snížit až na jedno procento.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Lídři EU se shodli na prodloužení sankcí vůči Rusku

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes jednomyslně shodli na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Barend Leyts. Podle unijních lídrů Moskva stále nedodržuje mírové dohody z Minsku, které se týkají východu Ukrajiny ovládaného od roku 2014 separatisty a jejichž naplnění je podmínkou pro zrušení postihů.

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron informovali své kolegy o výsledcích pondělní pařížské vrcholné schůzky. Takzvaná normandská čtyřka tvořená ještě ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se v Paříži nedokázala shodnout na ukončení konfliktu na východě Ukrajiny. V oblasti Donbasu za více než pět let bojů mezi vojsky prozápadní vlády v Kyjevě a separatisty podporovanými Kremlem zemřelo na 13 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy