Depp vlastní ostrovy na Bahamách a za víno utratí 750 tisíc měsíčně. Poradci podali na herce žalobu

Magazín Magazín
2. 2. 2017 8:27
Depp je hlavním strůjcem svých finančních problémů, tvrdí poradci, kteří na amerického herce tento týden podali žalobu. Hvězda filmů Piráti z Karibiku nebo Alenka v říši divů utrácela velké peníze a nedbala varování poradců.
Johnny Depp
Johnny Depp | Foto: ČTK

Johnny Depp si za současné finanční problémy může sám. Tvrdí to jeho bývalí finanční poradci, kteří na herce podali u soudu protižalobu. Podle nich žila hollywoodská hvězda bezmyšlenkovitě a utrácela až dva miliony dolarů měsíčně. Navíc ignorovala varování poradců. Píše o tom web The Telegraph.

Rozhodnutí poradců zažalovat Deppa přišlo dva týdny poté, co na ně herec podal žalobu za špatnou správu financí.

Ze soudního procesu vyplývá, že Johnny Depp utratil 75 milionů dolarů za nákup a správu 14 domů včetně francouzského zámku a několika ostrovů na Bahamách. Podle bulvárních článků měl navíc měsíčně zaplatit jen za víno 30 tisíc dolarů (v přepočtu asi 750 tisíc korun).

Hodně peněz si vyžádala luxusní jachta i lety v soukromých tryskáčích. Depp je navíc velkým fanouškem do umění, které sbíral a uchovával ve 12 velkých skladištích.

Poradenská společnost třiapadesátiletého Deppa v minulosti opakovaně varovala, že jeho utrácení se vymyká kontrole. Podle žaloby ale herec upozornění ignoroval. „Depp a pouze on sám je plně odpovědný za jakékoliv finanční problémy, které teď má,“ stojí v zápise.

Hollywoodský herec zažaloval společnost za špatnou správu financí v půlce ledna, a to o 25 milionů dolarů. Součástí žaloby jsou rovněž penále ve výši necelých šesti milionů, které musel Depp uhradit, protože včas nepodal daně.

Podle poradenské firmy byly Deppovy odvody poddány vždy včas a daně hrazeny tehdy, pokud měl herec dostatek peněz. Společnost spravovala jeho finance od roku 1999 až do loňska. Právě v tomto období se Johnny Depp stal hlavní tváří hollywoodských velkofilmů jako Piráti z Karibiku a Alenka v říši divů.

Alenka v říši divů: Za zrcadlem - český trailer | Video: Falcon
 

Právě se děje

před 20 minutami

Europoslanci varovali vlády před ovlivňováním nezávislosti médií

Vlády některých států Evropské unie se podle europoslanců pokoušejí umlčovat nezávislá média a omezovat jejich pluralitu. Evropský parlament ve středu vyzval Evropskou komisi, aby pravidelně hodnotila nezávislost médií v členských zemích a jejich vlastnické struktury. Poslanci v usnesení přijatém výraznou většinou hlasů také odsoudil násilí, pronásledování a nátlak, kterým čelí novináři v některých členských státech EU.

"Média by měla sloužit pravdě, nikoli lži. Měla by sloužit voličům, nikoli těm, kteří jsou u moci, a moc by měla kontrolovat," prohlásila zpravodajka přijatého usnesení Magdalena Adamowiczová zastupující v EP polskou opozici. Rezoluce konstatuje, že v některých případech se vlády snaží tuto roli médiím komplikovat a oslabovat jejich nezávislost a pluralitu. Parlament je "hluboce znepokojen sílícími politickými útoky na média a odsuzuje nedostatečnou ochranu jejich zdrojů". Poslanci kritizovali i stav veřejnoprávních médií v některých zemích, která jsou podle nich "ukázkou provládní propagandy".

Evropská komise od letošního roku posuzuje pluralitu médií v členských zemích v rámci ročního hodnocení stavu právního státu. Ve většině zemí je podle Bruselu situace vyhovující. V Polsku, Maďarsku, Bulharsku a na Maltě má však komise obavy z možného vlivu vládnoucích politiků na veřejnoprávní i soukromá média. Česka, Bulharska a Kypru se zase týkaly výtky spojené s nedostatečnou transparentností vlastnictví médií.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Rozpočet je nyní ve schodku 305 miliard. Je to méně, než se očekávalo

Schodek státního rozpočtu momentálně činí zhruba 305 miliard korun. Hospodaření státu se tak vyvíjí lépe, než se plánovalo. Na tiskové konferenci po jednání se senátory o daňovém balíčku to uvedl premiér Andrej Babiš (ANO). Pro letošní rok je schválen rozpočet se schodkem 500 miliard korun.

"Je menší inkaso příjmů, logicky větší výdaje. Ale ten rozpočet se vyvíjí lépe, než byl schválen. Uvidíme, jak dopadne celý rok," řekl premiér.

Ke konci října činil schodek rozpočtu 274 miliard korun. Příjmy rozpočtu ke konci října meziročně klesly o 42,3 miliardy na 1,18 bilionu korun. Daňové příjmy včetně pojistného na sociální zabezpečení se snížily meziročně o 61,2 miliardy na 1,02 bilionu korun. Výdaje rozpočtu meziročně stouply o 212,1 miliardy na 1,45 bilionu korun. Po říjnových výsledcích ekonomové očekávali, že schodek rozpočtu za celý rok bude 400 až 450 miliard korun. Data o vývoji rozpočtu ke konci listopadu zveřejní ministerstvo financí v úterý 1. prosince.

Zdroj: ČTK
Další zprávy