Depp vlastní ostrovy na Bahamách a za víno utratí 750 tisíc měsíčně. Poradci podali na herce žalobu

Magazín Magazín
2. 2. 2017 8:27
Depp je hlavním strůjcem svých finančních problémů, tvrdí poradci, kteří na amerického herce tento týden podali žalobu. Hvězda filmů Piráti z Karibiku nebo Alenka v říši divů utrácela velké peníze a nedbala varování poradců.
Johnny Depp
Johnny Depp | Foto: ČTK

Johnny Depp si za současné finanční problémy může sám. Tvrdí to jeho bývalí finanční poradci, kteří na herce podali u soudu protižalobu. Podle nich žila hollywoodská hvězda bezmyšlenkovitě a utrácela až dva miliony dolarů měsíčně. Navíc ignorovala varování poradců. Píše o tom web The Telegraph.

Rozhodnutí poradců zažalovat Deppa přišlo dva týdny poté, co na ně herec podal žalobu za špatnou správu financí.

Ze soudního procesu vyplývá, že Johnny Depp utratil 75 milionů dolarů za nákup a správu 14 domů včetně francouzského zámku a několika ostrovů na Bahamách. Podle bulvárních článků měl navíc měsíčně zaplatit jen za víno 30 tisíc dolarů (v přepočtu asi 750 tisíc korun).

Hodně peněz si vyžádala luxusní jachta i lety v soukromých tryskáčích. Depp je navíc velkým fanouškem do umění, které sbíral a uchovával ve 12 velkých skladištích.

Poradenská společnost třiapadesátiletého Deppa v minulosti opakovaně varovala, že jeho utrácení se vymyká kontrole. Podle žaloby ale herec upozornění ignoroval. „Depp a pouze on sám je plně odpovědný za jakékoliv finanční problémy, které teď má,“ stojí v zápise.

Hollywoodský herec zažaloval společnost za špatnou správu financí v půlce ledna, a to o 25 milionů dolarů. Součástí žaloby jsou rovněž penále ve výši necelých šesti milionů, které musel Depp uhradit, protože včas nepodal daně.

Podle poradenské firmy byly Deppovy odvody poddány vždy včas a daně hrazeny tehdy, pokud měl herec dostatek peněz. Společnost spravovala jeho finance od roku 1999 až do loňska. Právě v tomto období se Johnny Depp stal hlavní tváří hollywoodských velkofilmů jako Piráti z Karibiku a Alenka v říši divů.

Alenka v říši divů: Za zrcadlem - český trailer | Video: Falcon
 

Právě se děje

Další zprávy