Donald Trump si v Saudské Arábii sáhl na zářící kouli. Scéna jako z Pána prstenů, smějí se lidé

Magazín Magazín
24. 5. 2017 11:14
Prezident USA Donald Trump má za sebou první zahraniční návštěvy. Při té v Saúdské Arábii se zúčastnil slavnostního otevření Globálního centra pro boj s extremistickou ideologií a mimo jiné sáhl spolu s prezident Egypta a saúdskoarabským králem na zářící kouli. Na internetu se začaly šířit kreativní výklady toho, co koule vlastně znamená.
Donald Trump spolu se saúdskoarabským králem Salmánem Bin Abdalem Al-Azízem a egyptským prezidentem Abdem Al-Fattáhem As-Sísím v rijádském Globálním centru pro boj s extremistickou ideologií.
Donald Trump spolu se saúdskoarabským králem Salmánem Bin Abdalem Al-Azízem a egyptským prezidentem Abdem Al-Fattáhem As-Sísím v rijádském Globálním centru pro boj s extremistickou ideologií. | Foto: ČTK

Lidé ve Spojených státech se v posledních dnech baví fotkou Donalda Trumpa, který se spolu se saúdskoarabským králem Salmánem Bin Abdalem Al-Azízem a egyptským prezidentem Abdem Al-Fattáhem As-Sísím dotýká zářící koule v rijádském Globálním centru pro boj s extremistickou ideologií.

Právě Saudská Arábie byla první zahraniční zemí, kterou Donald Trump jako prezident Spojených států navštívil.

Kromě množství twitterových příspěvků a vtipů na Trumpův účet vznikla o události také stránka na internetové encyklopedii Wikipedia s názvem Trump's orb (ve volném překladu Trumpova koule).

Ruce saúdskoarabského krále, amerického a egyptského prezidenta na zářící kouli mají přitom vyjadřovat závazek v boji s terorismem.

Veřejnost si však tuto fotku začala vykládat poněkud kreativněji.

Uživatel TechnicallyRon si například domyslel, že Trump hledal v kouli odpověď na to, kolik práv mají mít ženy. 

Někteří jej přirovnali ke scénám z filmů Pán prstenů, Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba, Space Jam či Harry Potterovi.

Jiní si vzpomněli i na komiks Marvelu o organizaci Hydra.

Uživatelé na Twitteru byli zkrátka kreativní. A nezapomněli ani pomyslné rýpnutí si do Trumpových kroků, když k fotce Hillary Clintonové a Baracka Obamy napsali: "A řekli, zapózuj s koulí, Donalde. Bude to tak prezidentské."

 

Právě se děje

před 51 minutami

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Summit EU vyzval k propuštění Navalného

Summit EU odsoudil zacházení s ruským opozičníkem Navalným a požaduje jeho okamžité propuštění na svobodu, uvedl šéf Evropské rady Charles Michel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy