Donald Trump si v Saudské Arábii sáhl na zářící kouli. Scéna jako z Pána prstenů, smějí se lidé

Magazín Magazín
24. 5. 2017 11:14
Prezident USA Donald Trump má za sebou první zahraniční návštěvy. Při té v Saúdské Arábii se zúčastnil slavnostního otevření Globálního centra pro boj s extremistickou ideologií a mimo jiné sáhl spolu s prezident Egypta a saúdskoarabským králem na zářící kouli. Na internetu se začaly šířit kreativní výklady toho, co koule vlastně znamená.
Donald Trump spolu se saúdskoarabským králem Salmánem Bin Abdalem Al-Azízem a egyptským prezidentem Abdem Al-Fattáhem As-Sísím v rijádském Globálním centru pro boj s extremistickou ideologií.
Donald Trump spolu se saúdskoarabským králem Salmánem Bin Abdalem Al-Azízem a egyptským prezidentem Abdem Al-Fattáhem As-Sísím v rijádském Globálním centru pro boj s extremistickou ideologií. | Foto: ČTK

Lidé ve Spojených státech se v posledních dnech baví fotkou Donalda Trumpa, který se spolu se saúdskoarabským králem Salmánem Bin Abdalem Al-Azízem a egyptským prezidentem Abdem Al-Fattáhem As-Sísím dotýká zářící koule v rijádském Globálním centru pro boj s extremistickou ideologií.

Právě Saudská Arábie byla první zahraniční zemí, kterou Donald Trump jako prezident Spojených států navštívil.

Kromě množství twitterových příspěvků a vtipů na Trumpův účet vznikla o události také stránka na internetové encyklopedii Wikipedia s názvem Trump's orb (ve volném překladu Trumpova koule).

Ruce saúdskoarabského krále, amerického a egyptského prezidenta na zářící kouli mají přitom vyjadřovat závazek v boji s terorismem.

Veřejnost si však tuto fotku začala vykládat poněkud kreativněji.

Uživatel TechnicallyRon si například domyslel, že Trump hledal v kouli odpověď na to, kolik práv mají mít ženy. 

Někteří jej přirovnali ke scénám z filmů Pán prstenů, Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba, Space Jam či Harry Potterovi.

Jiní si vzpomněli i na komiks Marvelu o organizaci Hydra.

Uživatelé na Twitteru byli zkrátka kreativní. A nezapomněli ani pomyslné rýpnutí si do Trumpových kroků, když k fotce Hillary Clintonové a Baracka Obamy napsali: "A řekli, zapózuj s koulí, Donalde. Bude to tak prezidentské."

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

teď

Fed patrně příští rok začne zvyšovat svou hlavní úrokovou sazbu

Americká centrální banka (Fed) patrně příští rok začne zvyšovat svou hlavní úrokovou sazbu. Banka to oznámila po dvoudenním zasedání svého měnového výboru. Je to dříve, než prognózovala před třemi měsíci, což agentura AP interpretuje jako známku toho, že Fed znepokojují přetrvávající vysoké inflační tlaky.

Svou klíčovou úrokovou sazbu Fed ponechal v rozpětí nula až čtvrt procenta. Šéf Fedu Jerome Powell na tiskové konferenci uvedl, že banka by mohla dokončit omezování nákupu dluhopisů do poloviny příštího roku.

Pokud se bude ekonomice dařit, začne Fed omezovat nákup dluhopisů tento rok, uvedla banka v prohlášení. Cílem nákupů dluhopisů bylo snížit úrokové sazby dlouhodobých úvěrů, aby se podpořilo půjčování a utrácení. Powell dále na tiskové konferenci uvedl, že centrální banka by mohla oznámit omezení nákupu dluhopisů už na příštím zasedání v listopadu.

Plány Fedu odrážejí přesvědčení, že se ekonomika zotavila z recese vyvolané pandemií covidu-19 natolik, že banka může brzy začít omezovat svou mimořádnou podporu. S postupným posilováním ekonomiky se také zrychlila inflace na tříleté maximum, což zvyšuje tlak na Fed, aby se měnová politika zpřísnila.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 58 minutami

Biden se v říjnu sejde s Macronem. Francouzský prezident také pošle svého velvyslance zpět do USA

Americký prezident Joe Biden se ve středu telefonicky spojil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem ve snaze urovnat diplomatickou roztržku vyvolanou novým bezpečnostním paktem Američanů s Británií a Austrálií. Bílý dům a Elysejský palác následně ohlásily na konec října setkání obou prezidentů, které se má uskutečnit v Evropě. Také informovaly o Macronově rozhodnutí poslat příští týden francouzského velvyslance zpět do USA.

Francie minulý týden přistoupila k bezprecedentnímu kroku a svého ambasadora povolala ke konzultacím v reakci na nové bezpečnostní partnerství mezi USA, Británií a Austrálií, jehož součástí je poskytnutí amerických jaderných ponorek australské armádě. Austrálie zároveň oznámila odstoupení od dohody o dodávce ponorek uzavřené v roce 2016 s francouzskou firmou Naval Group a francouzská vláda v reakcích neskrývala rozhořčení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy