Ivanko, Karle, držte se! Tisíce Čechů na Facebooku přejí Karlu Gottovi brzké uzdravení

Magazín Magazín
3. 11. 2015 10:37
Karel Gott vydal za svoji kariéru skoro tři stovky alb, první už v roce 1965, a na kontě má desítky milionů prodaných desek. Devětatřicetinásobnému zlatému slavíkovi teď lékaři diagnostikovali zhoubné nádorové onemocnění mízních uzlin (Non-Hodgkinův lymfom). Zprávu o zpěvákově zdravotním stavu oznámila na Facebooku jeho manželka Ivana, výslovně na Karlovo přání. Na sociálních sítích se ihned vyrojily tisíce podpůrných vzkazů nejen od zpěvákových fanoušků.
Karel Gott
Karel Gott | Foto: ČTK

Praha – „Karlovi byl při operaci náhlé příhody břišní diagnostikován Non-Hodgkinův lymfom,“ napsala 2. listopadu v 19:06 na Gottův oficiální facebookový profil manželka Ivana. Zpěvák si totiž přál, aby se o jeho vážném zdravotním stavu dozvěděli fanoušci. Jen na Facebooku jich má 132 tisíc.

Příspěvek, ve kterém Ivana Gottová oznamuje vážné onemocnění svého manžela, sdílely téměř čtyři tisíce lidí, stejný počet přál zlatému slavíkovi brzké uzdravení a sílu v boji s nemocí, podporu „lajky“ vyjádřilo pod statusem téměř 30 tisíc lidí.

Například italský zpěvák Toto Cutugno, jehož hit La Mia Musica Gott přezpíval do češtiny, poslal českému slavíkovi na dálku objetí a na svůj profil na Facebooku vystavil Gottův videoklip.

Gott již podle slov manželky Ivany zahájil onkologickou léčbu na specializovaném hematologickém oddělení I. Interní kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, a to pod lékařským dohledem profesora Marka Trněného.

Podporu mu teď vyjadřují přes sociální sítě hlavně jeho fanoušci. „Milí příznivci a Karlovi fanoušci ... myslím, že stejně jako mně i vám Karel v životě svými písněmi pomohl v těch nejtěžších životních situacích a chvílích, kdy jste se cítili úplně na dně... Nyní je na nás všech, abychom sebrali všechnu tu sílu a soustředili ji na brzké Karlovo uzdravení,“ píše například Radek Rozsypal.

Foto: Facebook
Foto: Facebook
Foto: Facebook
Foto: Facebook

Zprávy o Gottově zdravotním stavu citují i zahraniční média, zejména ta německá. Zpěvák je v Německu stále velmi populární, přezdívá se mu zde Zlatý hlas z Prahy. Takto oznámil svým čtenářům na Twitteru zprávu o Gottově rakovině deník Die Welt.

Gottův zdravotní stav byl v hledáčku médií již dříve, v únoru 2005 například podstoupil v Německu totální endoprotézu pravého kyčelního kloubu. V poslední době pak pravidelně docházel na kontroly se srdcem do pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM).

Právě tam jej minulý týden operovali kvůli náhlé příhodě břišní, přičemž podle sdělení Gottovy mluvčí lékaři u zpěváka diagnostikovali zhoubné nádorové onemocnění mízních uzlin (Non-Hodgkinův lymfom).

Lymfom je onemocnění, které postihuje zejména mízní uzliny, ale vzhledem k všudypřítomnosti lymfatické tkáně v těle se může objevit v jakémkoli orgánu. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací trpí tímto onemocněním v ČR asi 14 mužů ze 100 tisíc, nejčastěji je diagnostikováno u pacientů ve věku 60 až 65 let.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 24 minutami

Exploze v domě v Göteborgu si vyžádala více než dvě desítky zraněných

Více než dvě desítky zraněných, z toho několik vážně, si v úterý ráno ve švédském Göteborgu vyžádala exploze a následný požár v obytném domě. Několik postižených je zraněno vážně. Co výbuch způsobilo, zatím není jasné. Informovala o tom švédská média.

Podle televizní stanice SVT bylo 23 zraněných dopraveno do nemocnice, ale jen pět z nich převezly sanitky. Většinou se jedná o lehčí zranění, nicméně některá jsou vážná. Veřejnoprávní rozhlas SR hlásil, že hospitalizováno bylo 25 lidí.

Podle göteborské záchranné služby exploze zasáhla několik bytů a schodiště. Probíhá evakuace několika stovek lidí, někteří vyskočili z oken domu, sdělil SVT velitel zasahujícího týmu záchranářů. Požár, který se po výbuchu rozhořel, zatím není pod kontrolou.

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

Před pařížským soudem začínají svědčit oběti teroristických útoků z roku 2015

Před pařížským soudem ohledně teroristických útoků z listopadu 2015 začnou v úterý svědčit oběti a poškození. Informoval o tom místní tisk. Podle odhadů organizací, které jim poskytují pomoc, by před soudem mohlo vystoupit až 300 obětí útoků, při kterých zemřelo v Paříži a okolí 130 lidí.

Hlavním obviněným je Salah Abdeslam, který je považovaný za jediného přeživšího přímého spolupachatele atentátů.

Podle serveru France24 by každý den mělo vystoupit před soudem se svým svědectvím zhruba 15 lidí. Každý z nich bude mít zhruba 30 minut na to, aby popsal útok a další okolnosti. Slyšení poškozených by mělo trvat pět týdnů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Paušální daň pro příští rok vychází 5994 korun měsíčně

Paušální daň pro drobné podnikatele vychází pro příští rok 5994 korun měsíčně. Z toho minimální zdravotní pojistné činí 2627 Kč, minimální sociální pojistné navýšené o 15 procent 3267 Kč a daň z příjmů 100 Kč. Vyplývá to z informací na internetových stránkách ministerstva financí. Pro letošní rok je paušální daň stanovena na 5469 korun za měsíc. K paušální dani je přihlášeno zhruba 75 000 podnikatelů.

Paušální daň je určena pro živnostníky, neplátce DPH s ročními příjmy z podnikání do milionu korun. Živnostníkům má ušetřit papírování a podle ministerstva financí odpadne i důvod k většině kontrol. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) nedávno uvedla, že budu usilovat o rozšíření paušální daně také pro podnikatele s obratem až dva miliony korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy