Absolutním vítězem TýTý je Karel Gott. Zaskočilo mě to, řekl

Magazín ČTK Magazín, ČTK
Aktualizováno 11. 4. 2015 22:02
V pražském Divadle na Vinohradech se udílely televizní ceny TýTý. Již 24. ročníku se letos neúčastnila televize Nova.
Karel Gott (TýTý 2014)
Karel Gott (TýTý 2014) | Foto: ČTK

Praha – Absolutním vítězem televizní ankety TýTý se stal Karel Gott. "Velmi si toho vážím a je to pro mě velký závazek, udělám všechno, abych nezklamal," řekl zpěvák při děkovné řeči. Udílení cen v pražském Divadle na Vinohradech se letos neúčastnila televize Nova, večer moderoval Karel Šíp.

Za zpravodajství si cenu odnesl stejně jako loni Karel Voříšek, který moderuje na Primě večerní zprávy. Mezi sportovními moderátory dostal již počtvrté nejvíce hlasů Vojtěch Bernatský z České televize. 

Vítězové cen TýTý

TýTý - Karel Šíp
 • Osobnost televizního zpravodajství: Karel Voříšek (Prima)
 • Sportovní moderátor: Vojtěch Bernatský (ČT)
 • Osobnost televizní publicistiky: Josef Klima (Prima)
 • Zpěvák roku: Karel Gott
 • Zpěvačka roku: Lucie Vondráčková
 • Osobnost televizní zábavy: Karel Šíp (ČT)
 • Herečka roku: Simona Stašová
 • Herec roku: Ivan Trojan
 • Dvorana slávy: Iva Janžurová
 • Pořad roku: Všechnopárty (ČT)
 • Seriál roku: První republika (ČT)
 • Objev roku: Daniel Stach (ČT)
 • Absolutní vítěz: Karel Gott

V kategorii publicistika lidé ocenili stejně jako loni reportéra Josefa Klímu, který na Primě uvádí autorský týdeník Očima Josefa Klímy.

V pěveckých kategoriích zvítězili Lucie Vondráčková a Karel Gott, kterému publikum v divadle věnovalo dlouhý potlesk. "Musím říct, že letos jsem to opravdu nečekal," řekl již tradiční poděkování zpěvák roku. Nejpopulárnější herečkou se stala Simona Stašová, hercem pak Ivan Trojan.

Zlaté zrcátko za pořad roku získala talk show Všechnopárty, kterou moderuje Karel Šíp. Za nejlepší televizní seriál diváci zvolili První republiku a jako objev roku pak moderátora Daniela Stacha z České televize.

Soutěž letos v médiích přilákala více pozornost než dříve, a to ze dvou důvodů. Vedle neúčasti Novy novináře zaujaly snahy internetové televize Stream.cz prosadit do soutěže vlastní pořady včetně populární Kanceláře Blaník. To ale podle organizátorů soutěže pravidla neumožňují.

Nova, která se letos do soutěže nezapojila, již avizuje vznik nového "odborně zorganizovaného televizního ocenění". Z desítek stanic, které v Česku vysílají, tak soutěžila jen Česká televize a Prima. TV Barrandov měla jedinou nominaci.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Satoranský začne sezonu NBA jako první rozehrávač Chicaga

Český basketbalista Tomáš Satoranský začne novou sezonu NBA v roli prvního rozehrávače Chicaga. Před posledním přípravným zápasem Bulls proti Atlantě to uvedl trenér Jim Boylen.

"Zítra a v našem úvodním utkání 23. října bude začínat Satoranský, (Kris) Dunn bude střídat," řekl dnes Boylen novinářům.

Satoranský přišel do Chicaga v létě po třech letech ve Washingtonu a podepsal tříletou smlouvu na 30 milionů dolarů. Bulls začali přípravu třemi porážkami, ale v neděli proti mistrovskému Torontu se dočkali vítězství (105:91), k němuž jediný český hráč v NBA pomohl 12 body a čtyřmi asistencemi.

Do nového ročníku zámořské ligy Chicago vstoupí ve středu 23. října utkáním v Charlotte.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Erdogan změnil názor, s viceprezidentem USA Pencem se nakonec setká

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan se ve čtvrtek setká s americkým viceprezidentem Mikem Pencem a ministrem zahraničí Mikem Pompeem. Informoval o tom šéf komunikací turecké vlády. Dříve totiž Erdogan setkání v rozhovoru s televizí Sky News odmítl s tím, že bude jednat pouze se svým protějškem Donaldem Trumpem a nechal se slyšet, že americkou delegaci, která chce jednat o nynější turecké intervenci v Sýrii, odkáže na jejich protějšky v turecké vládě.

Zástupci vlády USA letí do Turecka ve středu, ve čtvrtek pak mají začít oficiální jednání. Pompeo řekl, že cílem mise je najít řešení situace v Sýrii a ne rozbít americko-turecké vztahy.

Další zprávy