Absolutním vítězem TýTý je Karel Gott. Zaskočilo mě to, řekl

Magazín ČTK Magazín, ČTK
Aktualizováno 11. 4. 2015 22:02
V pražském Divadle na Vinohradech se udílely televizní ceny TýTý. Již 24. ročníku se letos neúčastnila televize Nova.
Karel Gott (TýTý 2014)
Karel Gott (TýTý 2014) | Foto: ČTK

Praha – Absolutním vítězem televizní ankety TýTý se stal Karel Gott. "Velmi si toho vážím a je to pro mě velký závazek, udělám všechno, abych nezklamal," řekl zpěvák při děkovné řeči. Udílení cen v pražském Divadle na Vinohradech se letos neúčastnila televize Nova, večer moderoval Karel Šíp.

Za zpravodajství si cenu odnesl stejně jako loni Karel Voříšek, který moderuje na Primě večerní zprávy. Mezi sportovními moderátory dostal již počtvrté nejvíce hlasů Vojtěch Bernatský z České televize. 

Vítězové cen TýTý

TýTý - Karel Šíp
 • Osobnost televizního zpravodajství: Karel Voříšek (Prima)
 • Sportovní moderátor: Vojtěch Bernatský (ČT)
 • Osobnost televizní publicistiky: Josef Klima (Prima)
 • Zpěvák roku: Karel Gott
 • Zpěvačka roku: Lucie Vondráčková
 • Osobnost televizní zábavy: Karel Šíp (ČT)
 • Herečka roku: Simona Stašová
 • Herec roku: Ivan Trojan
 • Dvorana slávy: Iva Janžurová
 • Pořad roku: Všechnopárty (ČT)
 • Seriál roku: První republika (ČT)
 • Objev roku: Daniel Stach (ČT)
 • Absolutní vítěz: Karel Gott

V kategorii publicistika lidé ocenili stejně jako loni reportéra Josefa Klímu, který na Primě uvádí autorský týdeník Očima Josefa Klímy.

V pěveckých kategoriích zvítězili Lucie Vondráčková a Karel Gott, kterému publikum v divadle věnovalo dlouhý potlesk. "Musím říct, že letos jsem to opravdu nečekal," řekl již tradiční poděkování zpěvák roku. Nejpopulárnější herečkou se stala Simona Stašová, hercem pak Ivan Trojan.

Zlaté zrcátko za pořad roku získala talk show Všechnopárty, kterou moderuje Karel Šíp. Za nejlepší televizní seriál diváci zvolili První republiku a jako objev roku pak moderátora Daniela Stacha z České televize.

Soutěž letos v médiích přilákala více pozornost než dříve, a to ze dvou důvodů. Vedle neúčasti Novy novináře zaujaly snahy internetové televize Stream.cz prosadit do soutěže vlastní pořady včetně populární Kanceláře Blaník. To ale podle organizátorů soutěže pravidla neumožňují.

Nova, která se letos do soutěže nezapojila, již avizuje vznik nového "odborně zorganizovaného televizního ocenění". Z desítek stanic, které v Česku vysílají, tak soutěžila jen Česká televize a Prima. TV Barrandov měla jedinou nominaci.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Egypský soud potvrdil trest smrti pro 12 členů Muslimského bratrstva, podílely se na krvavých demonstracích v roce 2013

Nejvyšší soud v Egyptě v pondělí potvrdil trest smrti pro 12 významných členů Muslimského bratrstva za podíl na demonstracích v roce 2013, které skončily smrtí stovek demonstrantů a několika policistů. Proti verdiktu není možné se odvolat. Trest oběšením ještě musí potvrdit prezident Abdal Fattáh Sísí. S odvoláním ne egyptské soudní zdroje o tom informovala agentura Reuters. Pondělní rozsudek i rostoucí počet poprav v Egyptě za Sísího vlády kritizuje organizace Amnesty International.

Muhammad Mursí se v červnu 2012 stal prvním demokraticky zvoleným prezidentem Egypta, byl kandidátem Muslimského bratrstva. Jeho vládu v roce 2013 ukončila armáda, na protest proti jeho svržení lidé vyšli do ulic. Policisté rozehnali dva protesty Mursího stoupenců, o život tehdy přišlo několik set demonstrujících. Rozlícený dav pak vtrhl do policejní stanice na káhirském předměstí Kardása a zabil tam 13 policistů.

před 24 minutami

Jižní Korea spustila vojenské cvičení na souostroví, které si nárokuje i Japonsko

Jihokorejská armáda dnes zahájila každoroční vojenské cvičení na souostroví, jež si nárokuje také Japonsko. Pro ostrovy v Japonském moři na půl cesty mezi oběma zeměmi má každý z národů své vlastní označení a o jejich vlastnictví se přou již několik desetiletí. Korejci skupinu ostrovů nazývají Tokdo a Japonci Takešima. Vojenské manévry začaly jen pár dní poté, co Jižní Korea vznesla protest proti vyobrazení těchto ostrovů na mapě zveřejněné na stránkách letní olympiády jako součásti pořadatelského Japonska. O vojenském cvičení a sporu o mapu informovala agentura Reuters.

Jihokorejci mají od roku 1954 na neobydlených skaliskách souostroví Takešima/Tokdo pohraniční stráže, ostrovy si ale nárokuje i Japonsko. Kolem ostrovů jsou významná loviště ryb a předpokládá se, že jsou tam i bohatá naleziště nerostů. Obě země vedly obdobnou při během zimních olympijských her 2018, které hostila Jižní Korea a ostrovy tehdy prezentovala jako své území.

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

Ukrajinský prezident trvá na tom, že Ukrajina je připravena vstoupit do NATO

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by chtěl, aby mu jeho americký protějšek Joe Biden jasně sdělil, zda Ukrajina dostane možnost zahájit proces vstupu do Severoatlantické aliance. Zelenskyj to v pondělí řekl v rozhovoru, který poskytl několika zahraničním agenturám. Zdůraznil přitom, že Ukrajina je na členství v NATO připravená. Biden po summitu NATO uvedl, že země se musí především vypořádat s korupcí, její vstup do aliance ale nevyloučil.

"Pokud mluvíme o NATO a MAP (Akční plán členství), tak bych rád slyšel (od Bidena) jasné ano, nebo ne," řekl Zelenskyj podle Reuters k akčnímu plánu, k němuž se připojují země usilující o vstup do NATO. "Každý den ukazujeme, že jsme připraveni být v alianci, a to víc než většina zemí Evropské unie, protože jsme již sedm let ve válce," citovala agentura AFP Zelenského slova poukazující na konflikt s proruskými separatisty na východní Ukrajině.

Zdroj: ČTK
Další zprávy