Absolutním vítězem TýTý je Karel Gott. Zaskočilo mě to, řekl

Magazín ČTK Magazín, ČTK
Aktualizováno 11. 4. 2015 22:02
V pražském Divadle na Vinohradech se udílely televizní ceny TýTý. Již 24. ročníku se letos neúčastnila televize Nova.
Karel Gott (TýTý 2014)
Karel Gott (TýTý 2014) | Foto: ČTK

Praha – Absolutním vítězem televizní ankety TýTý se stal Karel Gott. "Velmi si toho vážím a je to pro mě velký závazek, udělám všechno, abych nezklamal," řekl zpěvák při děkovné řeči. Udílení cen v pražském Divadle na Vinohradech se letos neúčastnila televize Nova, večer moderoval Karel Šíp.

Za zpravodajství si cenu odnesl stejně jako loni Karel Voříšek, který moderuje na Primě večerní zprávy. Mezi sportovními moderátory dostal již počtvrté nejvíce hlasů Vojtěch Bernatský z České televize. 

Vítězové cen TýTý

TýTý - Karel Šíp
 • Osobnost televizního zpravodajství: Karel Voříšek (Prima)
 • Sportovní moderátor: Vojtěch Bernatský (ČT)
 • Osobnost televizní publicistiky: Josef Klima (Prima)
 • Zpěvák roku: Karel Gott
 • Zpěvačka roku: Lucie Vondráčková
 • Osobnost televizní zábavy: Karel Šíp (ČT)
 • Herečka roku: Simona Stašová
 • Herec roku: Ivan Trojan
 • Dvorana slávy: Iva Janžurová
 • Pořad roku: Všechnopárty (ČT)
 • Seriál roku: První republika (ČT)
 • Objev roku: Daniel Stach (ČT)
 • Absolutní vítěz: Karel Gott

V kategorii publicistika lidé ocenili stejně jako loni reportéra Josefa Klímu, který na Primě uvádí autorský týdeník Očima Josefa Klímy.

V pěveckých kategoriích zvítězili Lucie Vondráčková a Karel Gott, kterému publikum v divadle věnovalo dlouhý potlesk. "Musím říct, že letos jsem to opravdu nečekal," řekl již tradiční poděkování zpěvák roku. Nejpopulárnější herečkou se stala Simona Stašová, hercem pak Ivan Trojan.

Zlaté zrcátko za pořad roku získala talk show Všechnopárty, kterou moderuje Karel Šíp. Za nejlepší televizní seriál diváci zvolili První republiku a jako objev roku pak moderátora Daniela Stacha z České televize.

Soutěž letos v médiích přilákala více pozornost než dříve, a to ze dvou důvodů. Vedle neúčasti Novy novináře zaujaly snahy internetové televize Stream.cz prosadit do soutěže vlastní pořady včetně populární Kanceláře Blaník. To ale podle organizátorů soutěže pravidla neumožňují.

Nova, která se letos do soutěže nezapojila, již avizuje vznik nového "odborně zorganizovaného televizního ocenění". Z desítek stanic, které v Česku vysílají, tak soutěžila jen Česká televize a Prima. TV Barrandov měla jedinou nominaci.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Při havárii vrtulníku přišel o život miliardář a politik Olivier

Při havárii vrtulníku přišel o život miliardář a politik Olivier Dassault. S odvoláním na parlamentní zdroje a vyšetřovatele to uvedla agentura AFP.

před 1 hodinou

Ingebritsen má z atletického HME double, vyhrál i trojku

Nor Jakob Ingebrigtsen po triumfu na 1500 metrů vyhrál na atletickém halovém mistrovství Evropy i závod na 3000 metrů. Dvacetiletému běžci se v Toruni povedl podobný double jako na venkovním ME 2018 v Berlíně, kde vyhrál závody na 1500 a 5000 metrů.

Díky zrychlení v závěru Ingebritsen vyhrál nejdelší halový závod v osobním rekordu 7:48,20. Na trojce obhájil titul z předloňského HME v Glasgow, kde na patnáctistovce nestačil na Poláka Marcina Lewandowského. Toho letos porazil.

Na halový evropský trůn v sedmiboji se vrátil nejlepší vícebojař současnosti Kévin Mayer. Devětadvacetiletý Francouz nasbíral 6392 bodů, čímž zaostal o 87 bodů za svým evropským rekordem z HME 2017 v Bělehradu. Španělský obhájce titulu Jorge Ureňa tentokrát získal stříbro (6158), bronz zůstal v Polsku zásluhou osobního rekordu Pawla Wiesiolka (6133).

Titul na 60 metrů překážek obhájila Nizozemka Nadine Visserová v nejlepším letošním světovém čase 7,77 sekundy. Zvítězila před britskými sestrami Cindy Semberovou (7,89) a Tiffany Porterovou (7,92). Třiatřicetiletá Porterová si pro medaili doběhla v roušce.

V dnešním finálovém programu se z českých atletů představí jen štafeta čtvrtkařů, která nastoupí ve složení Vít Müller, Pavel Maslák, Michal Desenský a Patrik Šorm.

Zdroj: ČTK
Další zprávy