Zpěvák Karel Gott podstoupil operaci srdce. Jeho stav je stabilizovaný, informovala manželka

ČTK Aktuálně.cz ČTK, Aktuálně.cz
28. 10. 2015 18:47
Zpěvák Karel Gott musel být hospitalizován a podstoupil operaci srdce. Šestasedmdesátiletý Gott měl již v létě problémy se srdeční arytmií. Kardiologové v pražském Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) mu poté doporučili zvolnit pracovní tempo. Podle serveru Blesk.cz byl Gott do IKEM převezen v úterý. Podle vyjádření manželky je už v pořádku a pozdravuje své příznivce.
Karel Gott.
Karel Gott. | Foto: Hermína

Operaci srdce, při které mu tým lékařů pražského IKEMu pod vedením přednosty Jana Pirka rozšířil zúženou aortální chlopeň, podstoupil v noci na dnešek zpěvák Karel Gott.

Je již mimo nebezpečí ohrožení života, což potvrdila na Facebooku i manželka Ivana. "Milí Karlovi příznivci, manžel včera v poledne podstoupil operaci, jeho stav je stabilizovaný a pooperační průběh je bez komplikací. Všechny vás moc zdraví a děkuje za krásné a povzbuzující vzkazy," napsala na profil Karla Gotta.

Jako první informaci o zpěvákově akutní operaci přinesl server Blesk.cz.

O stavu zpěvákova srdce lékaři věděli již delší dobu. Původně měl podle Blesku operaci podstoupit v listopadu, ale  v úterý odpoledne se jeho stav zhoršil natolik, že lékaři přistoupili k zákroku okamžitě.

Karel Gott až do odvolání zrušil svá plánovaná vystoupení.

Zpráva o zpěvákově hospitalizaci vzbudila značnou pozornost i v některých okolních zemích. Například články o jeho zdravotních problémech se dostaly mezi nejsledovanější na německé verzi portálu Google News a zpěvákovu zdravotnímu stavu se věnují všechny hlavní zpravodajské servery. Gott je v Německu dodnes velmi populární, mezi jeho nejoblíbenější písně u tamního publika patří německé verze Včelky Máji nebo skladby Být stále mlád, kterou natočil i jako duet s raperem Bushidem.

O zdravotních problémech Karla Gotta informovala také média na Slovensku, kde má mnohanásobný držitel prestižního ocenění Zlatý a Český slavík mnoho fanoušků a kde pravidelně pořádá vystoupení. Podle portálu tvnoviny.sk zdravotní problémy šestasedmdesátiletého zpěváka, o kterých se hovořilo už delší dobu, jsou zřejmě vážnější, než se zdálo.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Platforma Rekonstrukce státu ocenila 21 politiků za boj s korupcí, vyzdvihla Michálka

Platforma Rekonstrukce státu ve čtvrtek ocenila 21 politiků, kteří se podle ní v končícím volebním období nejvíce zasloužili o prosazování protikorupčních zákonů v Parlamentu. Vyzdvihla zejména zásluhy poslance Jakuba Michálka (Piráti), dále pak Marka Výborného (KDU-ČSL) a Ondřeje Profanta (Piráti). Sdělila to ve čtvrtek mluvčí platformy Eva Hromádková.

Ocenění "Dělník protikorupční legislativy" udělila Rekonstrukce státu celkem devíti zástupcům Pirátské strany, třem lidovcům, dvěma Starostům a nezávislým, dvěma poslancům vládního hnutí ANO a jedné poslankyni vládní ČSSD, dále dvěma zástupcům ODS, jedné člence TOP 09 a jednomu senátorovi za klub SEN 21 a Pirátů.

„Poslancem, který za poslední čtyři roky nejvíce podporoval protikorupční opatření, je Jakub Michálek z Pirátské strany. Zasloužil se zejména o vylepšení nominačního zákona, zavedení informačního příkazu a aktivně usiloval o schválení novely zákona o státním zastupitelství," uvedla platforma.

Výborný podle Rekonstrukce státu vedle podpory řady důležitých opatření dlouhodobě bojoval za reformu exekucí, kterou Sněmovna schválila na začátku letošního léta. Profant zase prosazoval zejména přístup k informacím a digitalizaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy