Paparazziové vnikli na Clooneyho pozemek a vyfotili jeho dvojčata. Ohánějí se veřejným zájmem

Magazín Magazín
31. 7. 2017 11:00
Senzacechtiví fotografové se minulý týden vloupali na pozemek manželů Clooneyových a zvenčí vyfotili jejich novorozená dvojčata Ellu a Alexandra. Herec George Clooney francouzskému bulvárnímu deníku Voici hrozí žalobou za narušení soukromí a bezpečnosti. Zástupci časopisu argumentují tím, že snímky si žádala veřejnost, která sleduje život herce dlouhé roky. Šlo tak prý o veřejný zájem.
George Clooney se svou ženou Amal Clooneyovou.
George Clooney se svou ženou Amal Clooneyovou. | Foto: Reuters

Americký herec George Clooney pohrozil francouzskému bulvárnímu časopisu Voici žalobou za to, že zveřejnil fotky jeho novorozených dvojčat.

"Během minulého týdne fotografové z magazínu Voici přelezli plot, vyšplhali na strom a fotografovali naše děti v našem domě," sdělil veřejnosti Clooney. 

Manželka herce Amal Clooneyová, která působí jako právnička v oblasti lidských práv, porodila děti letos v červnu v Londýně.

Časopis: Fotky si žádala veřejnost

Snímky měli senzacechtiví paparazzi pořídit v jejich italském domě u Comského jezera. Magazín otiskl údajně úplně první fotky dvojčat Elly a Alexandra v pátek. A uvedl, že šlo o poptávku veřejnosti.

"Fotografové, agentura i časopis budou stíháni dle zákona. Bezpečnost našich dětí to vyžaduje," nechal se slyšet Clooney. Voici na svou obranu uvedlo, že lidé herce milují a sledují jeho život roky.

"Narození jejich dvojčat Elly a Alexandra bylo také velmi komentováno, jimi samotnými a jejich rodinami," zveřejnil sdělení časopis. Stojí si také za tím, že fotky neohrožují herce, jeho ženu, ani jeho děti.

Jedna z uživatelek na Twitteru například poznamenala, že George Clooney je prostě naštvaný za to, že jej fotografové zachytili jako taťku.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Strážníci získají nárok na odchodné, rozhodla Sněmovna

O nároku na odchodné strážníků ve středu rozhodla Sněmovna, která zároveň odmítla senátní úpravy podmínek odchodného i zmírnění požadavků na vzdělání strážníků. Poslaneckou předlohu, která také zpřesňuje část oprávnění a postupů strážníků, nyní dostane k podpisu prezident Miloš Zeman. Zpřísní navíc podmínky bezúhonnosti strážníků a přidá podporu a propagaci extremistických hnutí k důvodům, které vedou ke ztrátě spolehlivosti.

Na odchodné z obecních rozpočtů budou mít nárok strážníci ve věku nad 50 let, kteří vykonávali tuto práci nejméně 15 let a splnili by i další zákonné podmínky. Základní odchodné bude činit jeden měsíční plat. V závislosti na počtu odpracovaných let nad 15letou hranici by strážníci mohli získat až šestinásobek svého měsíčního platu. Podobně je odchodné upraveno u zdravotnických záchranářů.

Zdroj: ČTK
před 39 minutami

Příspěvek 500 korun budou od státu dostávat i společníci malých s.r.o.

Společníci malých společností s ručením omezeným s nejvýše dvěma společníky, které poškodila epidemie koronaviru, budou moci požádat o státní příspěvek 500 Kč denně. Ve středu to stvrdila Sněmovna. Po rozsáhlé debatě plné sporů ale odmítla návrh Senátu, aby se příspěvek vyplácel přímo ze státního rozpočtu, a nikoli jen z vybraných daní z příjmů zaměstnanců. Tento senátní návrh měl zabránit tomu, aby obce a kraje přicházely o peníze z takzvaných sdílených daní, z nichž se příspěvek vyplácí.

Podle senátorů a dalších odpůrců může připravit současný způsob výplaty příspěvku obce o 11 miliard a kraje o čtyři miliardy korun. Zákon stanoví, že takzvaný kompenzační bonus, tedy zmíněný příspěvek živnostníkům a dalším OSVČ postiženým dopady epidemie, je vratkou daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti, tedy zaměstnanců. Jde ale o sdílenou daň, o niž se státní rozpočet dělí s kraji a obcemi. Pokud z ní část jde na výplatu příspěvku, připadne pak méně na rozdělení mezi obce a kraje.

Proto senátoři chtěli, aby peníze byly rovnou ze státního rozpočtu. Předlohu ve znění schváleném Sněmovnou nyní dostane k podpisu prezident.

Zdroj: ČTK
Další zprávy