Elvis Presley by se dožil osmdesátky. Takhle by dnes vypadal

ČTK ČTK
8. 1. 2015 13:45
Král rokenrolu se narodil před osmdesáti lety, zemřel v roce 1977 na selhání srdce.
Elvis Presley
Elvis Presley | Foto: Ollie Atkins / Profimedia.cz / koláž Aktuálně.cz

Tupelo (USA) / Praha - Před 80 lety, 8. ledna 1935, se narodil americký zpěvák Elvis Presley. Král rokenrolu, jak se mu dodnes běžně přezdívá, byl skvělým interpretem. Svým podmanivým sametovým hlasem dokázal zazpívat prakticky cokoli.

Život Elvise Presleyho byl ztělesněním amerického snu. Pocházel z chudých poměrů, chtěl se stát elektrikářem, svým zpěvem ale dobyl svět. Směs country a blues v podání bílého Jižana s černošským hlasem přinesla něco, co v populární hudbě do té doby nebylo.

Poprvé zabodoval písní That's All Right (Mama) v červenci 1954 a o dva roky později opanoval americkou hitparádu songem Heartbreak Hotel. Pak už to šlo jako na drátku: televizní vystoupení, první alba a s nimi dlouhá řada hitů jako Blue Suede Shoes, I Want You, I Need You, I Love You, Hound Dog, Love Me Tender, All Shook Up či Jailhouse Rock.

Po službě v armádě koncem 50. let začal Elvis svou popularitu zhodnocovat na filmovém plátně, na živá koncertní vystoupení prakticky rezignoval. Teprve v roce 1969 se na pódia vrátil a vydal několik singlů.

Zemřel 16. srpna 1977 ve věku pouhých 42 let na selhání srdce.

 

Právě se děje

Další zprávy