Karel Gott jak ho neznáte: Retro fotky ze soukromého archivu

Karel Gott
Karel Gott se narodil 14. července 1939 v Plzni a bezzubé miminko v náručí babičky Valešové je skutečně budoucím zlatým slavíkem.
Marie Gottová svého syna podporovala už v úplných začátcích.
Vztah otce a syna byl mnohem komplikovanější. Lépe si začali rozumět až po smrti paní Gottové.
Na fotce z rodinného výletu ze Sněžky je Karlovi deset let.
Foto: archiv Karla Gotta
Magazín ČTK Magazín, ČTK
14. 7. 2014 8:36
Plzeňský rodák Karel Gott oslaví v pondělí 14. července 75. narozeniny. Připomeňte si zpěvákovy životní momenty v galerii pocházející z jeho soukromého archivu.

Praha - Rodák z Plzně se původně vyučil elektromontérem v ČKD v Praze-Vysočanech. Po amatérských začátcích v kavárnách Alfa a Vltava začal v roce 1959 zpívat s orchestrem Karla Krautgartnera. Rok nato byl přijat na Státní konzervatoř v Praze, kde vystudoval operní zpěv.

Gott má na svém kontě na 150 dlouhohrajících zvukových nosičů. Jen pro společnost Supraphon vydal v letech 1960 až 1992 přes 60 alb a pro vydavatelství natočil 747 písní. Celkem Supraphon eviduje 1295 nahrávek Gottových písní. Úspěchy zpěvák sklízel i v zahraničí, u německé firmy Polydor vydal přes 80 desek a získal u společnosti doživotní smlouvu.

TEST Karel Gott slaví narozeniny. Co o něm nevíte? Zkuste si test!

Kromě zpěvu se umělec věnuje i malování, zahrál si také v několika filmech. S manželkou Ivanou, s níž se oženil v Las Vegas, má Gott dvě dcery. Z předchozích vztahů má známý hudebník dvě už dospělé dcery.

Obrazový materiál poskytl osobní tajemník Karla Gotta JUDr. Jan Adam, podobné fotografie jsou denně k vidění na oficiálním Facebooku Karla Gotta.

 

Právě se děje

Další zprávy