Do finále Miss se v USA dostala muslimka. Místo plavek se promenovala v burkinách a hidžábu

ČTK ČTK
28. 11. 2016 14:52
Muslimka původem ze Somálska se probojovala do finále soutěže krásy v Minnesotě. Během víkendového semifinále nosila 19letá Halima Adenová hidžáb a na promenádu v plavkách zvolila burkiny, což je muslimská verze koupacího oděvu zakrývající tělo i vlasy. O postupu mladé krásky informovala agentura AP s tím, že je první ženou, které se něco takového povedlo.
Halima Adenová
Halima Adenová | Foto: Repro Twitter.com

New York – Americké muslimce Halimě Adenové se podařilo probojovat do finále soutěže krásy Miss Minnesota, aniž se musela vysvléci do plavek či sundat hidžáb, který zakrývá vlasy a krk. Informovala o tom dnes agentura AP s tím, že Adenová je první, kdo něco takového dokázal.

Během víkendového semifinále nosila 19letá Adenová, která je somálského původu, hidžáb a pro promenádu v plavkách, kdy ostatní dívky vyrazily na molo v bikinách, zvolila burkiny. To je muslimská verze koupacího oděvu zakrývající tělo i vlasy.

Minnesotskému rozhlasu před soutěží Adenová řekla, že účast v Miss je pro ni příležitostí světu ukázat, kým vlastně je. "V soutěži jde o víc než jen o krásu. Podstatou je být sebevědomě krásná, takže si nemyslím, že by mi hidžáb překážel v účasti," dodala.

 

Právě se děje

Další zprávy