Novou Miss Earth se stala Katherine Espínová z Ekvádoru. Češka do finále nepostoupila

ČTK ČTK
30. 10. 2016 0:07
Novou Miss Earth byla v sobotním finále na Filipínách vyhlášena třiadvacetiletá Katherine Espínová z Ekvádoru. Češka Kristýna Kubíčková se do užšího výběru soutěže, která klade důraz na ochranu životního prostředí, nedostala. V roce 2012 Češka Tereza Fajksová v soutěži Miss Earth zvítězila.
Miss Earth 2016 Katherine Espínová
Miss Earth 2016 Katherine Espínová | Foto: ČTK

V letošním ročníku soutěže krásy Miss Earth, která se v sobotu konala na Filipínách, zvítězila třiadvacetiletá Katherine Espínová z Ekvádoru. Češka Kristýna Kubíčková se do užšího výběru nedostala, informovali v tiskové zprávě pořadatelé české části soutěže.

Soutěž Miss Earth se koná od roku 2001 a od ostatních obdobných akcí se liší svým ekologickým zaměřením. Loni se finále soutěže poprvé konalo v Evropě. Letošní ročník se opět přesunul do Asie. Z Filipín, kde se slavnostní večer uskutečnil, pochází loňská i předloňská vítězka soutěže.

Korunku "ekologické" královny krásy Espínová převzala od své předchůdkyně Filipínky Angelie Ongové. Podmínkou účasti v soutěži Miss Earth je prokazatelné angažmá v některém z projektů, jejichž cílem je ochrana životního prostředí.

Česká zástupkyně v soutěži, devatenáctiletá Česká Miss Earth 2016 Kristýna Kubíčková z Ostravy se do první šestnáctky sice nedostala, z talentové části soutěže si ale odnesla stříbrnou medaili. V roce 2012 Češka Tereza Fajksová v soutěži Miss Earth zvítězila.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Prototyp nové rakety SpaceX explodoval na testovací rampě, nehoda nesouvisí se sobotním startem

Prototyp nové rakety Starship společnosti SpaceX dnes explodoval na testovací rampě v americkém státě Texas. Nehoda podle agentury Reuters nesouvisí s chystaným sobotním startem lodě Crew Dragon stejné firmy k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Informace o případných zraněných zatím nejsou hlášeny.

V sobotu má raketa Falcon 9, která rovněž patří SpaceX, vynést do vesmíru na druhý pokus z floridského Mysu Canaveral loď Crew Dragon s dvojčlennou posádkou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy