Novou Miss Earth se stala Katherine Espínová z Ekvádoru. Češka do finále nepostoupila

ČTK ČTK
30. 10. 2016 0:07
Novou Miss Earth byla v sobotním finále na Filipínách vyhlášena třiadvacetiletá Katherine Espínová z Ekvádoru. Češka Kristýna Kubíčková se do užšího výběru soutěže, která klade důraz na ochranu životního prostředí, nedostala. V roce 2012 Češka Tereza Fajksová v soutěži Miss Earth zvítězila.
Miss Earth 2016 Katherine Espínová
Miss Earth 2016 Katherine Espínová | Foto: ČTK

V letošním ročníku soutěže krásy Miss Earth, která se v sobotu konala na Filipínách, zvítězila třiadvacetiletá Katherine Espínová z Ekvádoru. Češka Kristýna Kubíčková se do užšího výběru nedostala, informovali v tiskové zprávě pořadatelé české části soutěže.

Soutěž Miss Earth se koná od roku 2001 a od ostatních obdobných akcí se liší svým ekologickým zaměřením. Loni se finále soutěže poprvé konalo v Evropě. Letošní ročník se opět přesunul do Asie. Z Filipín, kde se slavnostní večer uskutečnil, pochází loňská i předloňská vítězka soutěže.

Korunku "ekologické" královny krásy Espínová převzala od své předchůdkyně Filipínky Angelie Ongové. Podmínkou účasti v soutěži Miss Earth je prokazatelné angažmá v některém z projektů, jejichž cílem je ochrana životního prostředí.

Česká zástupkyně v soutěži, devatenáctiletá Česká Miss Earth 2016 Kristýna Kubíčková z Ostravy se do první šestnáctky sice nedostala, z talentové části soutěže si ale odnesla stříbrnou medaili. V roce 2012 Češka Tereza Fajksová v soutěži Miss Earth zvítězila.

 

Právě se děje

teď

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou v britské Dolní sněmovně, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy