V USA volili indiánskou miss. Vyhrála vysokoškolačka z kmene Siouxů

ČTK ČTK
2. 5. 2016 10:30
Indiánskou královnou krásy se stala pětadvacetiletá posluchačka arizonské státní univerzity Danielle Ta'Sheena Finnová ze siouxského kmene Standing Rock. druhé místo obsadila devatenáctiletá Indiánka Chezney Martinová z kanadské rezervace Six Nations. Soutěž trvala tři dny a přilákala 100 tisíc návštěvníků.
Danielle Ta'Sheena Finnová
Danielle Ta'Sheena Finnová | Foto: ČTK

Miss indiánského světa zvolila o víkendu porota v americkém Albuquerque v Novém Mexiku. Vítězkou se stala pětadvacetiletá Danielle Ta'Sheena Finnová ze siouxského kmene Standing Rock. Do finále se dostalo 24 dívek.

Finnová je posluchačkou arizonské státní univerzity. Jako vítězka soutěže teď bude rok putovat světem a navštěvovat komunity domorodých obyvatel. Druhé místo obsadila devatenáctiletá Indiánka Chezney Martinová z kanadské rezervace Six Nations. Soutěž krásy trvala tři dny a byla jednou z letošních největších indiánských slavností na kontinentu. Akce přilákala 100 tisíc návštěvníků z USA, Kanady a Mexika, kteří měli možnost sledovat i soutěže indiánských tanečníků a hudebníků.

Etnologa Mnislava Zeleného rozesmutnilo, že byl v Amazonii objeven nový indiánský kmen. Vynucené setkání s civilizací totiž ohrožuje samotnou existenci této izolované skupiny. | Video: DVTV
 

Právě se děje

před 2 minutami

Státní kasa už pociťuje dopady koronaviru. Schodek ke konci března stoupl na 44,7 miliardy Kč

Schodek státního rozpočtu ke konci března stoupl na 44,7 miliardy korun z únorových 27,4 miliardy korun. Loni ke konci března byl schodek 9,2 miliardy korun. Informovalo o tom ministerstvo financí.

Letošní březnový výsledek je nejhorší od roku 2010, tehdy skončil ke konci března rozpočet ve schodku 45,9 miliardy korun. Sněmovna minulý týden kvůli dopadům šíření koronaviru zvýšila letošní schodek rozpočtu ze 40 na 200 miliard korun.

Příjmy rozpočtu ke konci března meziročně stouply o 13 miliard na 377,3 miliardy korun. Daňové příjmy včetně pojistného na sociální zabezpečení stouply meziročně o 14,2 miliardy na 320,2 miliardy korun. Výdaje rozpočtu meziročně stouply o 48,5 miliardy na 422 miliard korun. Některá dosud přijatá opatření na omezení dopadů šíření koronaviru podle ministerstva financí již ovlivnila březnové příjmy rozpočtu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy