reklama
 
 

V USA volili indiánskou miss. Vyhrála vysokoškolačka z kmene Siouxů

2. 5. 2016 10:30
Indiánskou královnou krásy se stala pětadvacetiletá posluchačka arizonské státní univerzity Danielle Ta'Sheena Finnová ze siouxského kmene Standing Rock. druhé místo obsadila devatenáctiletá Indiánka Chezney Martinová z kanadské rezervace Six Nations. Soutěž trvala tři dny a přilákala 100 tisíc návštěvníků.

Miss indiánského světa zvolila o víkendu porota v americkém Albuquerque v Novém Mexiku. Vítězkou se stala pětadvacetiletá Danielle Ta'Sheena Finnová ze siouxského kmene Standing Rock. Do finále se dostalo 24 dívek.

Finnová je posluchačkou arizonské státní univerzity. Jako vítězka soutěže teď bude rok putovat světem a navštěvovat komunity domorodých obyvatel. Druhé místo obsadila devatenáctiletá Indiánka Chezney Martinová z kanadské rezervace Six Nations. Soutěž krásy trvala tři dny a byla jednou z letošních největších indiánských slavností na kontinentu. Akce přilákala 100 tisíc návštěvníků z USA, Kanady a Mexika, kteří měli možnost sledovat i soutěže indiánských tanečníků a hudebníků.

Etnologa Mnislava Zeleného rozesmutnilo, že byl v Amazonii objeven nový indiánský kmen. Vynucené setkání s civilizací totiž ohrožuje samotnou existenci této izolované skupiny. | Video: DVTV |  09:07

autor: ČTK | 2. 5. 2016 10:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama