V USA volili indiánskou miss. Vyhrála vysokoškolačka z kmene Siouxů

ČTK ČTK
2. 5. 2016 10:30
Indiánskou královnou krásy se stala pětadvacetiletá posluchačka arizonské státní univerzity Danielle Ta'Sheena Finnová ze siouxského kmene Standing Rock. druhé místo obsadila devatenáctiletá Indiánka Chezney Martinová z kanadské rezervace Six Nations. Soutěž trvala tři dny a přilákala 100 tisíc návštěvníků.
Danielle Ta'Sheena Finnová
Danielle Ta'Sheena Finnová | Foto: ČTK

Miss indiánského světa zvolila o víkendu porota v americkém Albuquerque v Novém Mexiku. Vítězkou se stala pětadvacetiletá Danielle Ta'Sheena Finnová ze siouxského kmene Standing Rock. Do finále se dostalo 24 dívek.

Finnová je posluchačkou arizonské státní univerzity. Jako vítězka soutěže teď bude rok putovat světem a navštěvovat komunity domorodých obyvatel. Druhé místo obsadila devatenáctiletá Indiánka Chezney Martinová z kanadské rezervace Six Nations. Soutěž krásy trvala tři dny a byla jednou z letošních největších indiánských slavností na kontinentu. Akce přilákala 100 tisíc návštěvníků z USA, Kanady a Mexika, kteří měli možnost sledovat i soutěže indiánských tanečníků a hudebníků.

Etnologa Mnislava Zeleného rozesmutnilo, že byl v Amazonii objeven nový indiánský kmen. Vynucené setkání s civilizací totiž ohrožuje samotnou existenci této izolované skupiny. | Video: DVTV
 

Právě se děje

Další zprávy