DiCaprio zklamal ruské fanoušky, kteří se složili na Oscara. Odbyl je fotkou na Instagramu

Magazín Magazín
21. 3. 2016 18:53
Hollywoodský herec získal již druhou sošku Oscara. Tentokrát za ni nevděčí filmové akademii, ale fanouškům z Ruska, kteří přispěli na její výrobu darováním vlastních zlatých a stříbrných šperků. Z dílny umělců pak vzešla originální cena, vyjadřující náklonnost tamních obyvatel, jež si přáli, aby si sošku z cenností přijel herec do Ruska vyzvednout osobně. Leo za ni nakonec poděkoval jen přes sociální síť, kde zveřejnil její fotografii. Někteří fanoušci jsou zklamáni, že mu ani nestála za to, aby s ní zapózoval.
Video: YouTube

Leonardo DiCaprio obdržel svého druhého Oscara. Tentokrát mu ho předali fanoušci z ruského regionu Jakutsko jako projev náklonnosti. Na filmové sošce začali pracovat dlouho před vyhlášením pravého Oscara, aby se ujistili, že letos Leonarda nemine.

Ruskou cenu obdržel slavný herec minulý týden a fanouškům poděkoval na Instagramu. Informoval o tom server Mashable.

"Děkuji lidem z Jakutska za tento nádherný dar, a to zejména všem ženám, které shromáždily a darovaly materiál k vytvoření sochy," napsal k fotografii sošky DiCaprio na svůj Instagram. Vypíchl fakt, že Jakutsko je nejchladnější obydlené místo na Zemi a jako takové je velmi citlivé na změny klimatu.

I při obdržení druhého Oscara tak pokračoval v duchu svého předchozího proslovu v Los Angeles, kdy před hollywoodskými hvězdami apeloval na ochranu životního prostředí a celé planety.

DiCaprio se věnuje environmentálním aktivitám, na které vynakládá jak svůj čas, tak finanční prostředky, a podporuje vědecké a výzkumné projekty. Také se často setkává s vládními špičkami, vědci i dalšími významnými osobnosti a diskutuje s nimi právě nad změnami klimatu.

144 Rusů darovalo své šperky na výrobu sošky.
144 Rusů darovalo své šperky na výrobu sošky. | Foto: YouTube

Za vznikem ruského Oscara stojí skupina s názvem Oscar pro Lea!, která se spojila na sociální síti VK.com, což je tamní obdoba známého Facebooku. Rozhodla se vytvořit sošku pro svého oblíbeného herce poté, co viděla snímek Revenant Zmrtvýchvstání, jehož lokace i příběh silně připomínají právě oblast severovýchodního Jakutska.

"Napadlo nás to asi před deseti lety, ale neměli jsme odvahu to provést. Film Revenant se nás každého velmi dotknul. My lidé z Jakutska víme o životě a přežití na dalekém severu hodně," řekla iniciátorka celé akce Tatjana Yegorova.

Leonardo DiCaprio si pro sošku do Ruska nepřijel.
Leonardo DiCaprio si pro sošku do Ruska nepřijel. | Foto: YouTube

Sošku zhotovil místní sochař, darované šperky roztavil a vznikla cena podobná své americké předloze, jen s menšími rozdíly. Ruský Oscar se dívá do nebe, což má vyjadřovat uvědomění si pravého smyslu a stání se součástí přírody. Kromě tradičního kordu pak nese v rukou Cháronův pohár symbolizující mír a lásku, kterou cítí místní právě k hollywoodskému herci.

Původně lidé z Jakutska toužili, aby si Leonardo přijel jejich Oscara převzít osobně, jeho odpověď na pozvání ale není známá. Faktem zůstává, že cestu nakonec nepodnikl, proto mu fanoušci třiceticentimetrovou sošku zaslali do Ameriky.

Americký herec, který má po babičce i ruské kořeny, sdílel na svém Instagramu fotografii doručeného Oscara, čímž zklamal některé své přívržence. Ti totiž doufali, že se alespoň s cenou vyfotí.

Zmrtvýchvstání (The Revenant) - oficiální český trailer | Video: YouTube/CinemArt
 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Mönchengladbach podlehl Schalke a může přijít o druhé místo

Na úvod jarní části německé fotbalové ligy zvítězilo Schalke 04 nad Mönchengladbachem 2:0. Poražená Borussia promarnila šanci na posun do čela tabulky a může přijít o druhé místo, pokud Bayern Mnichov porazí v neděli v Berlíně Herthu.

Schalke vyhrálo díky brankám z úvodu druhého poločasu. V 48. minutě se posedmé v sezoně trefil německý reprezentant Suat Serdar, který je nejlepším střelcem týmu. O deset minut později zvýšil Michael Gregoritsch, který přišel v zimě na hostování z Augsburgu. Svěřenci trenéra Davida Wagnera se dostali na čtvrté místo před rivaly z Dortmundu.

Fotbalisté Getafe po dvou porážkách za sebou ve španělské lize zabrali a díky vítězství 3:0 na hřišti předposledního Leganés se posunuli na páté místo. Před šestým San Sebastianem i sedmou Valencií, které však odehrály o zápas méně, mají náskok dvou bodů.

Getafe v posledních dvou zápasech vyšlo bodově i střelecky naprázdno, ale dnes proti outsiderovi obě série rázně ukončilo. Už po 33 minutách vedlo díky brankám Leandra Cabrery, Allana Nyoma a Jaimeho Maty. Nepovedený zápas San Sebastianu, který na příčky znamenající záchranu ztrácí bod, v závěru ještě završily dvě bleskové žluté karty pro Rúbena Peréze.

Německá fotbalová liga - 18. kolo:

Schalke - Mönchengladbach 2:0 (48. Serdar, 58. Gregoritsch).

Španělská fotbalová liga - 20. kolo:

Leganés - Getafe 0:3 (12. Cabrera, 21. Nyom, 33. Mata).

Zdroj: ČTK
Další zprávy