Charlie Sheen přiznal, že je HIV pozitivní. Vydírali ho, nemoc tajil čtyři roky

Magazín Magazín
Aktualizováno 17. 11. 2015 16:46
Americký herec Charlie Sheen dnes potvrdil, že je HIV pozitivní. Nemocí trpí již čtyři roky. Padesátiletý herec utratil miliony dolarů, aby se o jeho zdravotním stavu nedozvěděla veřejnost. Herec neupřesnil, kolika lidem musel za mlčení platit, řekl nicméně, že částka přesáhla deset milionů dolarů a že vyděrači byli z okruhu jeho dřívějších blízkých.
Charlie Sheen v pořadu televize NBC oznámil, že je HIV pozitivní (17. listopad 2015)
Charlie Sheen v pořadu televize NBC oznámil, že je HIV pozitivní (17. listopad 2015) | Foto: Reuters

New York - Americký herec Charlie Sheen dnes oznámil, že je HIV pozitivní. Nemocí trpí již čtyři roky. Padesátiletá hollywoodská hvězda se proslavila rolemi ve filmech Četa, Wall Street či Žhavé výstřely i v populárních televizních seriálech jako Dva a půl chlapa. Sheen je ale neméně známý svými problémy s alkoholem, drogami, sexuálními výstřelky a domácím násilím.

"Jsem zde, abych přiznal, že jsem HIV pozitivní," řekl dnes Sheen v pořadu televize NBC. "Jsou to tři písmena, která je těžké vstřebat," dodal herec, který se s prohlášením rozhodl vystoupit na veřejnosti poté, co zprávy o jeho pravděpodobné nákaze virem HIV publikovala bulvární média.

Jedním z důvodů pro zveřejnění zdravotního stavu bylo prý rozhodnutí ukončit dlouhodobé vydírání. Herec neupřesnil, kolika lidem musel za mlčení platit, řekl nicméně, že částka přesáhla deset milionů dolarů a že vyděrači byli z okruhu jeho dřívějších blízkých. "Myslím si, že jsem se z tohoto vězení dnes osvobodil," podotkl.

Jakým způsobem se infikoval, si prý Sheen "není tak úplně jistý". Řekl, že je připraven, že by mohl čelit žalobám. Zatajit před partnerem nákazu virem HIV a mít s ním nechráněný pohlavní styk je v řadě amerických států trestným činem.

Na otázku, zda někoho za poslední čtyři roky nakazil, ovšem dnes Sheen odpověděl, že je to "nemožné". Od té doby, co mu lékaři sdělili diagnózu, byl prý maximálně opatrný a upřímný.

Na nákazu ho prý upozornily bodavé bolesti hlavy. "Začalo to opakovanými bolestmi hlavy a nadměrným pocením. Byl jsem hospitalizován a domníval jsem se, že mám nádor na mozku. Po vyšetřeních mi lékaři sdělili skutečný stav věcí," popsal Sheen.

Jeho lékař Robert Huizenga doplnil, že denní dávky léků působení viru potlačily a jeho pacient je nyní "zcela zdráv". "Charlie netrpí nemocí AIDS, ta se rozvine, když virus potlačuje imunitní systém," dodal lékař. Herec dnes uvedl, že již přestal brát drogy, pije ale dál alkohol.

Sheen, který je třikrát rozvedený, hrál osm let hlavní roli ve veleúspěšném americkém komediálním seriálu Dva a půl chlapa, ale v roce 2011 ho tvůrci seriálu propustili. Důvodem bylo jeho chování zahrnující návštěvy kokainových večírků s pornohvězdami a usvědčení z napadení bývalé manželky, napsala agentura Reuters.

Problémy se závislostí dostaly Charlieho Sheena již předtím, v letech 2009 a 2010, do právních problémů a protidrogové a protialkoholní léčebny.

Filmové úspěchy Charlieho Sheena, syna slavného herce Martina Sheena, zahrnují Zlatý glóbus z roku 2002 za nejlepší výkon v seriálu Všichni starostovi muži, má rovněž vlastní hvězdu na hollywoodském chodníku slávy.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Obyvatelé San Marina se v referendu vyslovili pro legalizaci potratů

Obyvatelé San Marina se v nedělním referendu velkou většinou hlasů vyslovili pro legalizaci potratů. Na základě konečných výsledků o tom s odvoláním na místní média informovala agentura AP. Interrupce zde budou povoleny během prvních 12 týdnů těhotenství, v případě ohrožení života či psychického zdraví ženy i po tomto období. Maličký, převážně katolický stát obklopený Itálií byl jedním z posledních v Evropě, který potraty zcela zakazoval.

Podle konečných výsledků hlasovalo pro legalizaci interrupcí 77 procent voličů. Účast podle agentury APA činila 41 procent z více než 35 tisíc oprávněných voličů.

Zákaz interrupcí v San Marinu platil už od roku 1865. Tamní ženy proto cestovaly kvůli tomuto zákroku do Itálie, kde jsou potraty legální od roku 1978. Pokud obyvatelé San Marina podstoupí v Itálii jiné lékařské zákroky, které v jejich vlasti nejsou dostupné - jako kupříkladu transplantace - veřejný zdravotnický systém náklady proplatí. To však neplatí pro potraty, jelikož je stát považuje za nelegální.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Írán nedodržel plně dohodu o monitorování svých jaderných provozů, tvrdí Mezinárodní agentura pro atomovou energii

Írán v plném rozsahu nedodržel dohodu o monitorování svých jaderných provozů, kterou před dvěma týdny uzavřel s Mezinárodní agenturou pro atomovou energii (MAAE). Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na nedělní prohlášení MAAE, podle nějž Teherán nepustil inspektory do jednoho ze svých zařízení.

Írán v dohodě z 12. září podle MAAE umožnil jejím inspektorům nainstalovat nové paměťové karty do sledovacích kamer a pokračovat v monitorování íránských jaderných aktivit. V praxi to ale nedovolil v zařízení na výrobu součástek centrifug v Karadži, dodala agentura se sídlem ve Vídni.

MAAE uzavřením dohody o obsluze monitorovacích zařízení podle dřívějšího prohlášení Grossiho vyřešila svůj nejnaléhavější problém s Íránem, čímž byl vytvořen prostor pro širší diplomatické úsilí. Ředitel ale zdůraznil, že obě strany k trvalému řešení monitorování íránských jaderných zařízení dosud nedospěly.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Seemanová vylepšila v Neapoli další dva české rekordy

Plavkyně Barbora Seemanová na mezinárodní lize ISL v Neapoli vylepšila další dva své české rekordy. Sto metrů volný způsob zvládla v krátkém bazénu za 52,31 sekundy a její maximum na 200 metrů kraul má nově hodnotu 1:53,31.

Jednadvacetiletá reprezentantka, jež v týmové soutěži hájí barvy maďarského týmu Iron, dnes zaplavala další dva rekordy po sobotní čtyřstovce. Z dosavadního nejlepšího času na stovce z 9. září ubrala šest setin, na dvoustovce se zlepšila oproti dosavadnímu rekordu z prosince 2019 z Glasgow o 52 setin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy