Charlie Sheen přiznal, že je HIV pozitivní. Vydírali ho, nemoc tajil čtyři roky

Magazín Magazín
Aktualizováno 17. 11. 2015 16:46
Americký herec Charlie Sheen dnes potvrdil, že je HIV pozitivní. Nemocí trpí již čtyři roky. Padesátiletý herec utratil miliony dolarů, aby se o jeho zdravotním stavu nedozvěděla veřejnost. Herec neupřesnil, kolika lidem musel za mlčení platit, řekl nicméně, že částka přesáhla deset milionů dolarů a že vyděrači byli z okruhu jeho dřívějších blízkých.
Charlie Sheen v pořadu televize NBC oznámil, že je HIV pozitivní (17. listopad 2015)
Charlie Sheen v pořadu televize NBC oznámil, že je HIV pozitivní (17. listopad 2015) | Foto: Reuters

New York - Americký herec Charlie Sheen dnes oznámil, že je HIV pozitivní. Nemocí trpí již čtyři roky. Padesátiletá hollywoodská hvězda se proslavila rolemi ve filmech Četa, Wall Street či Žhavé výstřely i v populárních televizních seriálech jako Dva a půl chlapa. Sheen je ale neméně známý svými problémy s alkoholem, drogami, sexuálními výstřelky a domácím násilím.

"Jsem zde, abych přiznal, že jsem HIV pozitivní," řekl dnes Sheen v pořadu televize NBC. "Jsou to tři písmena, která je těžké vstřebat," dodal herec, který se s prohlášením rozhodl vystoupit na veřejnosti poté, co zprávy o jeho pravděpodobné nákaze virem HIV publikovala bulvární média.

Jedním z důvodů pro zveřejnění zdravotního stavu bylo prý rozhodnutí ukončit dlouhodobé vydírání. Herec neupřesnil, kolika lidem musel za mlčení platit, řekl nicméně, že částka přesáhla deset milionů dolarů a že vyděrači byli z okruhu jeho dřívějších blízkých. "Myslím si, že jsem se z tohoto vězení dnes osvobodil," podotkl.

Jakým způsobem se infikoval, si prý Sheen "není tak úplně jistý". Řekl, že je připraven, že by mohl čelit žalobám. Zatajit před partnerem nákazu virem HIV a mít s ním nechráněný pohlavní styk je v řadě amerických států trestným činem.

Na otázku, zda někoho za poslední čtyři roky nakazil, ovšem dnes Sheen odpověděl, že je to "nemožné". Od té doby, co mu lékaři sdělili diagnózu, byl prý maximálně opatrný a upřímný.

Na nákazu ho prý upozornily bodavé bolesti hlavy. "Začalo to opakovanými bolestmi hlavy a nadměrným pocením. Byl jsem hospitalizován a domníval jsem se, že mám nádor na mozku. Po vyšetřeních mi lékaři sdělili skutečný stav věcí," popsal Sheen.

Jeho lékař Robert Huizenga doplnil, že denní dávky léků působení viru potlačily a jeho pacient je nyní "zcela zdráv". "Charlie netrpí nemocí AIDS, ta se rozvine, když virus potlačuje imunitní systém," dodal lékař. Herec dnes uvedl, že již přestal brát drogy, pije ale dál alkohol.

Sheen, který je třikrát rozvedený, hrál osm let hlavní roli ve veleúspěšném americkém komediálním seriálu Dva a půl chlapa, ale v roce 2011 ho tvůrci seriálu propustili. Důvodem bylo jeho chování zahrnující návštěvy kokainových večírků s pornohvězdami a usvědčení z napadení bývalé manželky, napsala agentura Reuters.

Problémy se závislostí dostaly Charlieho Sheena již předtím, v letech 2009 a 2010, do právních problémů a protidrogové a protialkoholní léčebny.

Filmové úspěchy Charlieho Sheena, syna slavného herce Martina Sheena, zahrnují Zlatý glóbus z roku 2002 za nejlepší výkon v seriálu Všichni starostovi muži, má rovněž vlastní hvězdu na hollywoodském chodníku slávy.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Schůzka ruského prezidenta Putina a jeho amerického protějška Bidena, chystaná na červen, se může uskutečnit ve Švýcarsku, uvedl ruský list Kommersant

Moskva dosud oficiálně nepotvrdila, že se schůzka uskuteční. Ještě hodně záleží na tom, jak dopadnou jednání šéfů diplomacií obou zemí Sergeje Lavrova a Antonyho Blinkena, naplánovaná na 19. a 20. května na Islandu, připomněl Kommersant.

Biden navrhl Putinovi schůzku během telefonického rozhovoru v polovině dubna. Přesný termín nebyl uveden. Bílý dům jako místo setkání navrhl třetí zemi. Kreml uvedl, že nedal oficiální odpověď ohledně schůzky a Moskva návrh studuje. Podle zdrojů Kommersantu Biden navrhl, že by se mohl s Putinem sejít v jedné z evropských zemí 15.-16. června.

před 27 minutami

Mexický prezident se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů

Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů ve městě Torreón. Masového vraždění, které López Obrador označil za malou genocidu, se dopustily oddíly hlásící se k mexické revoluci, uvedla agentura AP. Během tří dnů bylo zavražděno 303 osob, což byla zhruba polovina tehdejší čínské komunity v Torreónu.

"Musím se smutkem říct, že i po této malé genocidě pokračovaly beztrestný útlak a vraždění členů čínské komunity, ať už kvůli rasismu nebo z úmyslu je okrást," uvedl López Obrador. Podle něj diskriminace byla založena na rozšířených stereotypech, kterým Číňané v té době čelili.

Mexický prezident také řekl, že jeho země je vděčná za bratrství, které Čína prokázala během epidemie covidu-19. Mexiko, které vykazuje čtvrtý nejvyšší počet úmrtí v souvislosti s covidem-19, si v Pekingu objednalo zhruba 29 milionů dávek vakcíny proti covidu-19, z nichž zatím dostalo deset milionů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Do španělského autonomního města Ceuty, jež leží na africkém kontinentě, v pondělí nelegálně vstoupilo nejméně 2700 lidí a mezi nimi stovky nezletilců

Španělské úřady uvedly, že se jedná o druhý početnější příchod migrantů za poslední měsíc. Na konci dubna do Ceuty doplavalo z Maroka přes 150 lidí. Občas se migranti, hlavně ve větších skupinách, snaží překonat pevninskou přísně hlídanou hranici. Na její zhruba osmikilometrové délce stojí také deset metrů vysoký plot. Dnešní hojnější přeplavání hranice, které začalo od ranních hodin, podle policie usnadnil také nízký příliv. Kapacity pro přijetí migrantů ve městě jsou v současnosti přeplněné, uvedla stanice RTVE.

Zdroj: ČTK
Další zprávy