Charlie Sheen přiznal, že je HIV pozitivní. Vydírali ho, nemoc tajil čtyři roky

Magazín Magazín
Aktualizováno 17. 11. 2015 16:46
Americký herec Charlie Sheen dnes potvrdil, že je HIV pozitivní. Nemocí trpí již čtyři roky. Padesátiletý herec utratil miliony dolarů, aby se o jeho zdravotním stavu nedozvěděla veřejnost. Herec neupřesnil, kolika lidem musel za mlčení platit, řekl nicméně, že částka přesáhla deset milionů dolarů a že vyděrači byli z okruhu jeho dřívějších blízkých.
Charlie Sheen v pořadu televize NBC oznámil, že je HIV pozitivní (17. listopad 2015)
Charlie Sheen v pořadu televize NBC oznámil, že je HIV pozitivní (17. listopad 2015) | Foto: Reuters

New York - Americký herec Charlie Sheen dnes oznámil, že je HIV pozitivní. Nemocí trpí již čtyři roky. Padesátiletá hollywoodská hvězda se proslavila rolemi ve filmech Četa, Wall Street či Žhavé výstřely i v populárních televizních seriálech jako Dva a půl chlapa. Sheen je ale neméně známý svými problémy s alkoholem, drogami, sexuálními výstřelky a domácím násilím.

"Jsem zde, abych přiznal, že jsem HIV pozitivní," řekl dnes Sheen v pořadu televize NBC. "Jsou to tři písmena, která je těžké vstřebat," dodal herec, který se s prohlášením rozhodl vystoupit na veřejnosti poté, co zprávy o jeho pravděpodobné nákaze virem HIV publikovala bulvární média.

Jedním z důvodů pro zveřejnění zdravotního stavu bylo prý rozhodnutí ukončit dlouhodobé vydírání. Herec neupřesnil, kolika lidem musel za mlčení platit, řekl nicméně, že částka přesáhla deset milionů dolarů a že vyděrači byli z okruhu jeho dřívějších blízkých. "Myslím si, že jsem se z tohoto vězení dnes osvobodil," podotkl.

Jakým způsobem se infikoval, si prý Sheen "není tak úplně jistý". Řekl, že je připraven, že by mohl čelit žalobám. Zatajit před partnerem nákazu virem HIV a mít s ním nechráněný pohlavní styk je v řadě amerických států trestným činem.

Na otázku, zda někoho za poslední čtyři roky nakazil, ovšem dnes Sheen odpověděl, že je to "nemožné". Od té doby, co mu lékaři sdělili diagnózu, byl prý maximálně opatrný a upřímný.

Na nákazu ho prý upozornily bodavé bolesti hlavy. "Začalo to opakovanými bolestmi hlavy a nadměrným pocením. Byl jsem hospitalizován a domníval jsem se, že mám nádor na mozku. Po vyšetřeních mi lékaři sdělili skutečný stav věcí," popsal Sheen.

Jeho lékař Robert Huizenga doplnil, že denní dávky léků působení viru potlačily a jeho pacient je nyní "zcela zdráv". "Charlie netrpí nemocí AIDS, ta se rozvine, když virus potlačuje imunitní systém," dodal lékař. Herec dnes uvedl, že již přestal brát drogy, pije ale dál alkohol.

Sheen, který je třikrát rozvedený, hrál osm let hlavní roli ve veleúspěšném americkém komediálním seriálu Dva a půl chlapa, ale v roce 2011 ho tvůrci seriálu propustili. Důvodem bylo jeho chování zahrnující návštěvy kokainových večírků s pornohvězdami a usvědčení z napadení bývalé manželky, napsala agentura Reuters.

Problémy se závislostí dostaly Charlieho Sheena již předtím, v letech 2009 a 2010, do právních problémů a protidrogové a protialkoholní léčebny.

Filmové úspěchy Charlieho Sheena, syna slavného herce Martina Sheena, zahrnují Zlatý glóbus z roku 2002 za nejlepší výkon v seriálu Všichni starostovi muži, má rovněž vlastní hvězdu na hollywoodském chodníku slávy.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Babiš věří, že Zemana přesvědčí, aby nevetoval daňový balíček

Premiér Andrej Babiš (ANO) věří, že přesvědčí prezidenta Miloše Zemana, aby nevetoval daňový balíček. Jeho výhrady k předpisu nicméně chápe, řekl Babiš Rádiu Z. Prezident svůj úmysl sdělil v úterý při schůzce ministryni financí Aleně Schillerové (za ANO). Podle Zemana předpis v nynější podobě výrazně narušuje rozpočtovou stabilitu. Prezident je také nespokojen s tím, že navzdory dohodě balíček neobsahuje zrušení superhrubé mzdy a zavedení nových sazeb daně z příjmu pouze na dva roky.

"Já ho půjdu nějak ukecat, musím ho přesvědčit," řekl dnes Babiš Rádiu Z. Věří, že Zemana přesvědčí. "Chápu výhrady prezidenta, ale on je samozřejmě z ČSSD, která chtěla vždy navyšovat daně, hnutí ANO je vždy snižovalo," prohlásil. Zeman byl předsedou sociální demokracie, později však stranu opustil a s jejími představiteli vedl řadu sporů.

Daňový balíček obsahuje mimo jiné zrušení superhrubé mzdy a zavedení sazeb z příjmu 15 a 23 procent. Zemanovi ale vadí pozměňovací návrh Pirátů, který zvyšuje daňovou slevu na poplatníka. Babiš navrhuje senátorům, aby při projednávání balíčku úpravu slevy na poplatníka zrušili. Výpadky příjmů obcí a krajů chce kompenzovat 20 miliardami korun ročně, a to po dobu dvou let.

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

Ukrajinská tajná služba prověřuje obchod s českými houfnicemi

Agenti ukrajinské tajné služby SBU za podpory zásahové jednotky provedli ve čtvrtek domovní prohlídky v kancelářích státního zbrojařského koncernu Ukroboronprom a jeho obchodní společnosti Ukrspecexport. Razie souvisí s nákupem vyřazených houfnic Dana československé výroby od české firmy Excalibur Army, uvedla na svém webu televize 112 s odvoláním na opozičního poslance Oleksije Hončarenka. Právě Hončarenko na transakci upozornil generální prokuraturu. ČTK se snaží získat vyjádření české firmy.

"Poslanecké upozornění ohledně možného spáchání úmyslných skutků ke škodě obranyschopnosti Ukrajiny představiteli ministerstva obrany a státní společnosti Ukrspecexport, a sice konkrétně uzavření kontraktu s českou společností Excalibur Army na dodání vyřazených samohybných houfnic ráže 152 milimetrů Dana, bylo prozkoumáno. Oznamujeme, že skutečnosti uvedené ve vašem poslaneckém upozornění jsou předmětem vyšetřování, které SBU v rámci trestního stíhání zahájila 17. listopadu," sdělila poslanci prokuratura. V případu prý může jít o vlastizradu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy