Žhavé výstřely, drogy a zálety: Sheen slaví 50. narozeniny

Charlie Sheen
Americký herec Charlie Sheen byl se společenskými excesy a přestupky spojován už v mládí. Například kvůli špatným známkám a zameškané docházce byl pár týdnů před ukončením vyhozen ze střední školy.
Do širokého povědomí diváků po celém světě se dostal díky americkému režisérovi  Oliveru Stoneovi, který si ho vyhlédl do svého válečného dramatu Četa (1986).
O rok později (1987) si Sheen zahrál v dalším Stoneově snímku. Kriminální drama Wall Street jen potvrdilo zrod jeho filmové slávy. Už tehdy ale bylo jasné, že Sheen bude jedním z těch, kteří si s ní nebudou umět poradit. Stres z natáčení si ventiloval v baru u sklenky alkoholu, a na "place" tak prý velmi často bojoval s kocovinou.
"Chlastal jsem prakticky v jednom kuse. Natáčeli jsme v New Yorku a já jsem byl každou noc do tří čtyř hodin do rána v baru. A od šesti od rána už jsem zase stál tváří v tvář Michaelu Douglasovi a točil. Jak jsem to mohl zvládnout? Pil jsem jako zvíře a jel v koksu. Pral jsem do sebe všemožné pilule a ještě si liboval, že nejsem na ničem závislý, protože přece nemám celé paže rozpíchané. Pomáhalo mi to oddělit svoje filmové já od toho skutečného," přiznal se Charlie Sheen po letech.
Foto: Reuters
ČTK ČTK, pej
2. 9. 2015 13:00
Jeho život je lemován jedním průšvihem za druhým - s alkoholem, drogami, sérií nevěr, prostořekostí. I tak se Sheen zvládl udělat závratnou kariéru. A má i svou přívětivou tvář.

Fotogalerie - Americký herec Charlie Sheen (vlastním jménem Carlos Irwin Estévez), který 3. září oslaví padesátiny, má za sebou řadu významných filmových i seriálových rolí (Četa, Žhavé výstřely, Wall Street, Mladé pušky, Dva a půl chlapa), ale také neméně excesů v čele s alkoholem, drogami, sexuálními výstřelky či domácím násilím.

V roce 2002 získal Zlatý glóbus za nejlepší výkon v seriálu Všichni starostovi muži, má rovněž vlastní hvězdu na hollywoodském chodníku slávy.

Newyorského rodáka bral odmalička na natáčení jeho otec a známý herec Martin Sheen. Na plátně se tak Sheen junior poprvé objevil už jako osmiletý ve snímku Zapadákov.

O jedenáct let později na sebe upozornil ve filmu Rudý úsvit, nedlouho poté zazářil jako voják Chris Taylor v dnes již kultovním válečném dramatu Četa režiséra Olivera Stonea. Třikrát rozvedený otec pěti dětí je též velkým milovníkem baseballu.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Uhelná komise chce ukončit využívání uhlí v roce 2038

Uhelná komise v pátek doporučila ukončit využívání uhlí v Česku v roce 2038. O věci bude finálně rozhodovat vláda. Informaci od několika zdrojů ČTK potvrdil Jiří Koželouh z Hnutí Duha, který je v komisi za asociaci ekologických organizací Zelený kruh. Komise pracovala se scénáři konce využívání uhlí v letech 2033, 2038 a 2043.

Podle zdrojů ČTK hlasovalo 15 členů komise pro rok 2038, dva byli proti a dva se zdrželi.

Celkem má komise 19 členů. Česká uhelná komise byla zřízena loni, je poradním orgánem vlády. Mezi členy jsou zástupci těžařů, akademici i ekologové. Mimo jiné mezi ně patří generální ředitel ČEZ Daniel Beneš, předseda Odborového svazu pracovníků hornictví, geologie a naftového průmyslu Rostislav Palička nebo vedoucí energetické kampaně Greenpeace ČR Jan Rovenský. Vedou ji ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) s ministrem životního prostředí Richardem Brabcem (ANO).

Zdroj: ČTK
Další zprávy