Žhavé výstřely, drogy a zálety: Sheen slaví 50. narozeniny

Charlie Sheen
Americký herec Charlie Sheen byl se společenskými excesy a přestupky spojován už v mládí. Například kvůli špatným známkám a zameškané docházce byl pár týdnů před ukončením vyhozen ze střední školy.
Do širokého povědomí diváků po celém světě se dostal díky americkému režisérovi  Oliveru Stoneovi, který si ho vyhlédl do svého válečného dramatu Četa (1986).
O rok později (1987) si Sheen zahrál v dalším Stoneově snímku. Kriminální drama Wall Street jen potvrdilo zrod jeho filmové slávy. Už tehdy ale bylo jasné, že Sheen bude jedním z těch, kteří si s ní nebudou umět poradit. Stres z natáčení si ventiloval v baru u sklenky alkoholu, a na "place" tak prý velmi často bojoval s kocovinou.
"Chlastal jsem prakticky v jednom kuse. Natáčeli jsme v New Yorku a já jsem byl každou noc do tří čtyř hodin do rána v baru. A od šesti od rána už jsem zase stál tváří v tvář Michaelu Douglasovi a točil. Jak jsem to mohl zvládnout? Pil jsem jako zvíře a jel v koksu. Pral jsem do sebe všemožné pilule a ještě si liboval, že nejsem na ničem závislý, protože přece nemám celé paže rozpíchané. Pomáhalo mi to oddělit svoje filmové já od toho skutečného," přiznal se Charlie Sheen po letech.
Foto: Reuters
ČTK ČTK, pej
2. 9. 2015 13:00
Jeho život je lemován jedním průšvihem za druhým - s alkoholem, drogami, sérií nevěr, prostořekostí. I tak se Sheen zvládl udělat závratnou kariéru. A má i svou přívětivou tvář.

Fotogalerie - Americký herec Charlie Sheen (vlastním jménem Carlos Irwin Estévez), který 3. září oslaví padesátiny, má za sebou řadu významných filmových i seriálových rolí (Četa, Žhavé výstřely, Wall Street, Mladé pušky, Dva a půl chlapa), ale také neméně excesů v čele s alkoholem, drogami, sexuálními výstřelky či domácím násilím.

V roce 2002 získal Zlatý glóbus za nejlepší výkon v seriálu Všichni starostovi muži, má rovněž vlastní hvězdu na hollywoodském chodníku slávy.

Newyorského rodáka bral odmalička na natáčení jeho otec a známý herec Martin Sheen. Na plátně se tak Sheen junior poprvé objevil už jako osmiletý ve snímku Zapadákov.

O jedenáct let později na sebe upozornil ve filmu Rudý úsvit, nedlouho poté zazářil jako voják Chris Taylor v dnes již kultovním válečném dramatu Četa režiséra Olivera Stonea. Třikrát rozvedený otec pěti dětí je též velkým milovníkem baseballu.

 

Právě se děje

před 55 minutami

V červnu vzrostla důvěra v českou ekonomiku mezi spotřebiteli i podniky

Důvěra v českou ekonomiku v červnu opět stoupla, a to meziměsíčně o 4,3 bodu na 104 bodů. Potřetí v řadě přitom vzrostla důvěra spotřebitelů i podnikatelů. U spotřebitelů se zvýšila o 2,7 bodu na hodnotu 105,5 a mezi podnikateli o 4,6 bodu na 103,7 bodu, uvedl ve čtvrtek na webu Český statistický úřad. V podnikatelském prostředí se důvěra zvýšila ve všech odvětvích. V porovnání s loňským červnem jsou všechny hodnoty výrazně vyšší.

Zdroj: ČTK
Další zprávy