Británie vytáhla z análů o UFO mluvící citrón

Michal Štůsek Michal Štůsek
18. 8. 2009 15:10
Londýn - Mimozemšťan s hlavou ve tvaru citrónu nebo létající talíř vznášející se na festivalu v Glastonbury jsou jedněmi ze stovek případů pozorování UFO, které v pondělí zveřejnilo britské Ministerstvo obrany.

Nově uveřejněné záznamy obsahují přes 4000 stránek dokladů o spatření neidentifikovatelných létajících objektů z období 1981-1996.

Od roku 2008 se jedná o zatím čtvrtou část dokumentů, které v rámci spolupráce s Národním archivem britské Ministerstvo obrany zveřejnilo.

Mluvící citrón

Mezi nejzajímavější případy patří setkání dvou mladíků ze Staffordshire z roku 1995, které později nahlásili policii.

Dvacátníci se tehdy nečekaně střetli s létajícím objektem, ze kterého se k nim pozvolna snášela hlava ve tvaru citrónu a slovy "chceme vás, pojďte s námi" je lákala na palubu.

Další pozoruhodný případ se stal o rok dříve na známém hudebním festivalu v Glastonbury. Dvě dívky zde spatřily tajemný objekt vznášející se nad jazzovým pódiem.

Přání otcem myšlenky

V souvislosti se zveřejněnými záznamy je zajímavé sledovat výrazné zvýšení počtu sledování v roce 1996, které zahrnuje 608 případů. O rok dříve to bylo přitom pouze 117.

Odborník na UFO David Clarke tento překvapivý nárůst vysvětluje stanici CNN takto: "Je zřejmé, že filmy a televizní pořady zvyšují povědomí o UFO. Přesto je fascinující, jak moc velký vliv na počet hlášených případů mají."

Clarke poukazuje na přímou souvislost s blockbusterem Den nezávislosti, promítaným toho roku, a také seriálem o paranormálních jevech Akta X, který si v roce 1996 získal velkou popularitu.

Bujnou fantazii propojenou s touhou spatřit zástupce mimozemské civilizace potvrzuje také fakt, že přibližně 90 procent případů bylo později racionálně vysvětleno.


 

Právě se děje

Další zprávy