Žena potkala ufona. Měl švédský přízvuk

Report
23. 3. 2009 11:45
Londýn - Také britské ministerstvo obrany mělo svá "Akta X", v nichž schraňovalo údaje o kontaktech s mimozemskými civilizacemi. V neděli do nich poprvé nechalo nahlédnout i veřejnost.
Setkání s mimozemšťany dlouhodobě dráždí lidskou fantazii. V Británii si o nich dokonce vedou vojenské záznamy
Setkání s mimozemšťany dlouhodobě dráždí lidskou fantazii. V Británii si o nich dokonce vedou vojenské záznamy | Foto: CIA / Wikimedia Commons

A lidé si tak mohli konečně přečíst o příbězích jako vystřižených z nejméně uvěřitelných epizod o amerických agentech Mulderovi a Scullyové.

Média nejvíc zaujalo vyprávění ženy, která v roce 1989 venčila psa na hřišti poblíž východoanglického města Norwich.

Ufo se skandinávským přízvukem

Procházku se zvířecím miláčkem jí zpestřilo zhruba desetiminutové setkání s mezigalaktickým návštěvníkem.

Žena popsala mimozemšťana jako muže "se skandinávským typem přízvuku", který měl na sobě oblečení připomínající leteckou kombinézu.

Archivní záznamy uvádějí, že setkání ženu "příšerně vyděsilo" a když se dala na útěk, spatřila, jak se na obloze divoce pohybuje obrovský žhnoucí předmět. Hned druhý den svůj zážitek popsala úředníkům na místní vojenské základně.

Novinové zprávy neuvádějí, zda vojáci svědkyni uvěřili, či nikoli. Jisté je ale to, že na složce o této události stojí titulek: "Jedno z nejméně obvyklých svědectví o UFO".

Patří Akta X do koše?

Nově zveřejněné složky také odhalily, že se britské ministerstvo obrany bálo zřídit počítačovou databázi těchto svědectví. Prý aby nezpůsobila paniku mezi veřejností.

K těmto obavám ale existují různé názory.

"Osobně si myslím, že kdyby ministerstvo obrany tyto záznamy házelo rovnou do koše, nic by tím neztratilo," svěřil se novinářům jeden z úředníků, kteří měli archivaci svědectví na starosti.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Šéf německého fotbalu Keller kvůli výrokům s nacistickým podtextem rezignoval

Prezident Německého fotbalového svazu (DFB) Fritz Keller dnes podle očekávání rezignoval na svou funkci. Čtyřiašedesátiletý funkcionář tak učinil kvůli skandálu, kdy svého viceprezidenta Rainera Kocha přirovnal v dubnu k nacistickému soudci Rolandu Freislerovi. Ten za vlády Adolfa Hitlera poslal mnoho odpůrců režimu na smrt. Koch a druhý místopředseda Peter Peters by měli vedení svazu dočasně převzít do příštího roku, než bude zvoleno nové vedení.

Keller vedl svaz jako 13. prezident a úřad zastával jen 598 dní. Jeho působení bylo od začátku poznamenáno pokračujícím bojem o moc v rozděleném vedení. Kvůli pozdějším výrokům na Kochovu adresu se pak i on sám ocitl pod palbou kritiky.

Z tohoto důvodu se stal též prvním prezidentem DFB, který stanul před disciplinární komisí své asociace. Její verdikt se očekává v dalších dnech. Vedle Kellera by měl svaz opustit i jeho rival a generální tajemník Friedrich Curtius, jemuž má být ukončena smlouva. Pokladník Stephan Osnabrügge chce zůstat ve funkci pouze do dalších voleb.

Německý fotbalový svaz je s více než 7 miliony registrovaných členů největší federací jednoho sportu na světě. Od aféry s přidělením mistrovství světa 2006 se DFB nachází v krizovém módu. Předchozí dva šéfové Wolfgang Niersbach a Reinhard Grindel museli svou pozici předčasně opustit a od Kellera se očekávalo, že situaci zklidní. Místo toho však před vypršením mandátu ve funkci skončil i on.

před 38 minutami

Seemanová postoupila na kraulařské padesátce v českém rekordu do semifinále ME

Barbora Seemanová překonala v rozplavbách na mistrovství Evropy v Budapešti na kraulařské padesátce vlastní český rekord a časem 24,93 postoupila do večerního semifinále. Blízko semifinále byl také Jan Čejka, jenž zůstal na 50 m znak první pod čarou.

Jednadvacetiletá olympionička Seemanová na nejkratší trati vylepšila rekordní čas 25,06, který zaplavala při triumfu na juniorském ME v Netanje v červenci 2017. V rozplavbách byla dvanáctá, v redukovaném pořadí bez třetí nizozemské zástupkyně jde dál jako jedenáctá. Druhá česká reprezentantka, předchozí rekordmanka Anna Kolářová, zaplavala 26. čas.

Těsně uniklo semifinále dvacetiletému znakaři Janu Čejkovi ve sprintu na 50 metrů. Předloňský juniorský mistr Evropy na této trati zaplaval v rozplavbách čas 25,29, kterým společně s dvěma soupeři zaostal o setinu sekundy za dvěma závodníky na patnácté příčce. Tomáš Franta obsadil 21. místo.

Ostatní čeští reprezentanti měli v úvodní den bazénových disciplín v Budapešti k postupu už dál. Barbora Janíčková zaplavala na 100 m motýlek pětadvacátý čas, trio Ondřej Gemov, olympionik Jan Micka a Jakub Štemberk skončilo na 400 m volný způsob ve čtvrté desítce, Matěj Zábojník a Filip Chrápavý byli na prsařské stovce 41. a 42.

Další zprávy