Novou Miss USA se stala brunetka. Je mistryní v taekwondu

jaz
9. 6. 2014 11:21
V americké Louisianě proběhla z neděle na pondělí soutěž krásy Miss USA 2014. Vítězkou se stala dívka z Nevady.
Nia Sanchez
Nia Sanchez | Foto: Reuters

Baton Rouge (Louisiana) – Čtyřiadvacetiletá Nia Sanchez získala korunku mezi jednapadesáti soutěžícími.

Nia je původem poloviční hispánka a celý život tráví na cestách. Po střední škole vyrazila mimo Státy a odjela procestovat Evropu, kde si vydělávala jako chůva. Nia se může pyšnit nejen několikaletou praxí v modelingu, ale i čtvrtým stupněm černého pásku v korejském stylu bojového umění taekwondo.

Posledních sedm let se živí modelingem a jejím velkým snem bylo účastnit se soutěže Miss USA, kterou nakonec vyhrála.

Nia uspěla v klasických disciplínách jako je promenáda v plavkách, přehlídka večerních šatů i odpovídání na záludné otázky porotců.

Vyhlášení vítězky za rok 2014
Vyhlášení vítězky za rok 2014 | Video: YouTube

Jedním z nich byla i dcera Bruce Willise a Demi Moore Rumer Willis. Tu zajímalo, co finalistka říká na skutečnost, že až 19 procent vysokoškolaček se stane obětí sexuálního násilí. Nia si s úkolem poradila uspokojivě a coby bojovnice by ženy naučila, jak se útočníkovi efektivně bránit.

Korunku jí za velkého potlesku celého sálu předala loňská vítězka Erin Brady.

Niu čekají v roli americké Miss povinnosti, mezi které patří i účast na mezinárodní soutěži Miss Univerese, kde se utká mimo jiné i s naší reprezentantkou Českou Miss 2014 Gabrielou Frankovou.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy