Novou Miss USA se stala brunetka. Je mistryní v taekwondu

jaz
9. 6. 2014 11:21
V americké Louisianě proběhla z neděle na pondělí soutěž krásy Miss USA 2014. Vítězkou se stala dívka z Nevady.
Nia Sanchez
Nia Sanchez | Foto: Reuters

Baton Rouge (Louisiana) – Čtyřiadvacetiletá Nia Sanchez získala korunku mezi jednapadesáti soutěžícími.

Nia je původem poloviční hispánka a celý život tráví na cestách. Po střední škole vyrazila mimo Státy a odjela procestovat Evropu, kde si vydělávala jako chůva. Nia se může pyšnit nejen několikaletou praxí v modelingu, ale i čtvrtým stupněm černého pásku v korejském stylu bojového umění taekwondo.

Posledních sedm let se živí modelingem a jejím velkým snem bylo účastnit se soutěže Miss USA, kterou nakonec vyhrála.

Nia uspěla v klasických disciplínách jako je promenáda v plavkách, přehlídka večerních šatů i odpovídání na záludné otázky porotců.

Vyhlášení vítězky za rok 2014
Vyhlášení vítězky za rok 2014 | Video: YouTube

Jedním z nich byla i dcera Bruce Willise a Demi Moore Rumer Willis. Tu zajímalo, co finalistka říká na skutečnost, že až 19 procent vysokoškolaček se stane obětí sexuálního násilí. Nia si s úkolem poradila uspokojivě a coby bojovnice by ženy naučila, jak se útočníkovi efektivně bránit.

Korunku jí za velkého potlesku celého sálu předala loňská vítězka Erin Brady.

Niu čekají v roli americké Miss povinnosti, mezi které patří i účast na mezinárodní soutěži Miss Univerese, kde se utká mimo jiné i s naší reprezentantkou Českou Miss 2014 Gabrielou Frankovou.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Ve věku 93 let zemřel předseda Klubu dr. Milady Horákové a bývalý politický vězeň František Šedivý

Ve věku 93 let zemřel v úterý večer dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové František Šedivý. Za klub to ve středu oznámil Jiří Bulan. Šedivý za války spolupracoval s odbojem, po únoru 1948 strávil 12 let v komunistických věznicích a lágrech. Po listopadu 1989 působil také jako místopředseda Konfederace politických vězňů ČR. O svém životě napsal několik knih.

Šedivý podle Bulana zemřel po dlouhé nemoci. Poslední rozloučení se uskuteční v rodinném kruhu, veřejnost se bude moci se Šedivým rozloučit, jakmile to umožní situace s epidemií koronaviru, napsal.

"Mnoho let svého života se potýkal s totalitou, ale ani dlouholeté věznění v komunistických lágrech ho nezlomilo, stále si uchovával svůj cit pro spravedlnost a obdivuhodný smysl pro humor," uvedl Bulan. Šedivý podle něj byl masarykovec, spisovatel, křesťan, milovník přírody a myslivec, výborný řečník a především laskavý člověk. "Patřil také k těm, díky jejichž úsilí mohla být obnovena činnost České obce sokolské. A významnou měrou se zasloužil i o vznik pražského Gymnázia Milady Horákové v roce 2009," dodal Bulan.

Zdroj: ČTK
Další zprávy