Americká firma dá dva miliony tomu, kdo vydrží rok bez chytrého telefonu

Magazín Magazín
25. 12. 2018 18:25
Americká společnost Vitaminwater, která vyrábí minerální ochucené vody, vyhlásila soutěž, jež má pomoci lidem zbavit se závislosti na mobilním telefonu. Značka vybere jednoho účastníka, který musí vydržet celý rok bez chytrého telefonu. Pokud uspěje, získá v přepočtu přes dva miliony korun. Po dobu soutěže dostane od firmy telefon z 90. let.
Americká firma chce inspirovat veřejnost k omezení užívání chytrých telefonů
Americká firma chce inspirovat veřejnost k omezení užívání chytrých telefonů | Foto: iStock

Přihlásit se může ten, kdo žije ve Spojených státech amerických a má alespoň 18 let. Zájemci musí na Twitteru nebo Instagramu sdílet příspěvek, ve kterém popíší, co by dělali celý rok místo zbytečného prohlížení obrazovky. Pak stačí připojit hashtagy #nophoneforayear a #contest.

"Věděli jste, že jeden ze dvou lidí tvrdí, že nemůže žít bez chytrého telefonu? Změňte statistiky díky firmě Vitaminwater, jež nabízí život bez neustálého prohlížení displeje," hlásá upoutávka.

Přihlášky se uzavírají 8. ledna, o dva týdny později firma vybere jednoho výherce. Aby však dosáhl na peněžní odměnu, která činí 100 tisíc dolarů (asi 2 226 000 korun), musí se celých 365 dní vyhnout kontaktu s chytrým telefonem. O soutěži informoval mimo jiné server Travel + Leisure.

Podle oficiálních pravidel není povolená žádná výjimka, a to ani pro pracovní účely. Účastník nesmí fyzicky manipulovat s žádným chytrým telefonem a nesmí si ho ani na chvíli půjčit od někoho jiného. Podle pravidel se jedná o chytrý telefon, pokud se jeho prostřednictvím dá připojit k internetu a chatovat.

Povolené je pouze užívání počítače, notebooku či virtuálních pomocníků, jako je Alexa od Amazonu.

Aby mohl účastník komunikovat se světem, firma mu na celý rok poskytne telefon z roku 1996. Jako pojistku, že účastníci nepodváděli, chce Vitaminwater na konci soutěže využít detektor lži.

Připravená je i cena útěchy. Pokud účastník vydrží bez telefonu alespoň půl roku, dostane 10 tisíc dolarů.

Video: Michal Valášek o problematice bezpečnosti čínských firem Huawei a ZTE v DVTV

Jakákoliv čínská elektronika představuje bezpečnostní hrozbu. Mobil "Franty Nováka" nikoho nezajímá, kritické jsou páteřní sítově prvky, říká expert. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 16 minutami

Amazon chce za devět miliard dolarů převzít hollywoodské studio MGM, tvrdí americká média

Americký internetový prodejce Amazon jedná o koupi věhlasných hollywoodských studií MGM, za která je ochoten zaplatit asi devět miliard dolarů (187 miliard Kč). Získal by tak pro své streamovací služby rozsáhlý katalog populárních filmů a seriálů včetně série o Jamesu Bondovi. Informují o tom americká média. BBC připomíná, že zpráva přichází jen několik hodin poté, co americká telekomunikační společnost AT&T oznámila, že spojí svou rozsáhlou mediální součást s firmou Discovery, čímž vznikne další streamingový gigant vedle Netflixu a Walt Disney.

Společnost MGM Holdings, což je mateřský podnik MGM Studios, podle médií zvažuje prodej studií od konce loňského roku. MGM se řvoucím lvem ve znaku patří k nejslavnějším filmovým studiím a má stoletou tradici, která pokrývá desítky let od zlaté éry Hollywoodu až do dneška. Studio MGM produkovalo mimo jiné filmy jako Ben-Hur nebo Čaroděj ze země Oz. Amazon by díky akvizici významně posílil svou streamingovou službu Prime.

V pondělí oznámily spojení společnost WarnerMedia, která je ve vlastnictví AT&T, s firmou Discovery. Nový podnik bude schopen více investovat do původního obsahu pro streamovací služby. Bude vlastnit více než 100 mediálních značek, včetně filmového studia Warner Bros a televizních stanic HBO, CNN, Cartoon Network, HGTV, Food Network, Eurosport či Animal Planet.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

Voda stoupá i na Slovensku. Část země zasáhly lokální povodně

Vydatný déšť způsobil v několika regionech Slovenska lokální záplavy, s jejichž zvládnutím pomáhali i hasiči. Armáda opět vyslala vojáky do vesnice na středním Slovensku, kterou už v pondělí po protržení protipovodňové hráze zaplavila voda a při neštěstí tam zemřel jeden člověk. Informovalo o tom v úterý vedení hasičského záchranného sboru a ministerstvo obrany.

Hasiči do úterního rána zaznamenali v souvislosti s nepříznivým počasím zhruba dvě stovky výjezdů, hlavně v severní, střední a západní části země. Odčerpávali vodu ze zatopených sklepů a ulic, odstraňovali také nánosy bláta. V Banské Bystrici stavěli protipovodňové bariéry s cílem zabránit vylití řeky Hron.

Na středním Slovensku hasiči použili čluny, aby pomohli třem lidem dostat se z motorových vozidel, která uvízla v silném proudu a ve vysoké hladině vody. Počasí mezitím zkomplikovalo situaci i na východním Slovensku. V několika regionech po celé země platí nejvyšší stupeň výstrahy před záplavami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy