Zámek Zbiroh láká na Leonarda da Vinciho

Ilona Víchová
29. 2. 2012 10:43
Venku se začíná oteplovat. Vydejte se na zámek Zbiroh a užijte si středověkou krčmu, šlechtické pokoje a výstavu Tvář Leonadra da Vinci

Jaro už se nezadržitelně blíží a je načase, naplánovat si nějaký výlet. Nechte se inspirovat naším typem a vydejte se na zámek Zbiroh. Středověká krčma, šlechtický hotel a netradiční  výstavy.

Zámek Zbiroh je typickým šlechtickým sídlem a jeho prostory okouzlí nejednoho návštěvníka. Nynější majitelé Chateau Zbiroh se snaží zámek zpřístupnit veřejnosti prostřednictvím zámeckých expozic a konáním různých kulturně společenských akcí.

Tvář Leonarda da Vinci - Příběh rytířského řádu templářů

Pokud vás jarní sluníčko láká vyrazit si s rodinou, můžete navštívit výstavu Tvář Leonarda da Vinci, která se uskuteční v renesančních prostorách zbirožského zámku. Jde o projekt celé střední Evropy. Obdivovat můžeme nedávno objevený obraz tváře Leonarda da Vinci a předměty z 12. až 14. století spojené s rytířským řádem templářů.

Je to přesně 700 let od rozpuštění templářského řádu a my máme jedinečnou možnost vidět exponáty z italských sbírek, které v České republice nebyly ještě vystavovány. Pořadatelé k této zajímavé sbírce přidají známé předměty z českých a moravských muzeí, které se týkají působení templářů na území České republiky.

Zdroj zbiroh.com
Zdroj zbiroh.com | Foto: Zdroj zbiroh.com

Program nejen pro děti

Na výstavě bude současně probíhat vzdělávací a hravý program, který osloví návštěvníky všech věkových kategorií. Výstavu Tvář Leonarda da Vinci můžete navštívit až do 10. května. Plné vstupné stojí 280 korun na osobu a děti zaplatí 120 korun. V případě rodinného vstupného  - dvě děti, dva dospělí, zaplatíme 700 korun. Je otevřená denně od 8:00 do 20:00. Prohlídky jsou každou celou hodinu a o víkendech každých deset minut. Vstupenky je možné zakoupit na místě nebo na www.ticketstream.cz.

Zdroj zbiroh.com
Zdroj zbiroh.com | Foto: Zdroj zbiroh.com

Středověký Zbiroh

Každé pondělí si můžete v prostorách vychutnat středověkou hostinu s programem. Vyzkoušíte atmosféru středověku a ochutnáte dobové pokrmy. Po celý večer si budete užívat společnost kejklířů, muzikantů a tanečnic. Cena celého menu je 720 korun. Tato částka zahrnuje i prohlídku zámku. Pokud si chcete užít program, zaplatíte 95 korun. Prohlídka začíná v 18 hodin a pokračuje velkolepou hostinou v 19 hodin.

Staňte se skutečným šlechticem

Zámek Zbiroh nabízí netradiční ubytování. V Chateau hotel Zbiroh můžete strávit noc v komnatách, ve kterých spávali velikáni jako císař Rudolf II., Karel IV., Alfons Mucha nebo Ema Destinová. Přenesete se o několik staletí zpět, do časů knížat, králů a císařů. Budete hýčkáni, rozmazlováni a uctíváni.

 

 

Právě se děje

Další zprávy