Z Prahy na svah za půl hodiny? Nabízíme dva areály

td
6. 2. 2012 12:26
Zejména rodiny s dětmi ocení lyžařské areály poblíž Prahy, na výběr jsou hned dva
Hlavně děti by se měly chránit.
Hlavně děti by se měly chránit. | Foto: Aktuálně.cz

Bydlíte v Praze a ideální počasí vás láká na lyže? Není se čemu divit, sněhové podmínky jsou skvělé a je hřích zůstávat zavřený doma. Velká lyžařská střediska se ale nachází nejmíň hodinu cesty a zejména s dětmi by se takový výlet za lyžováním mohl proměnit v celodenní zařizování.

Pokud plánujete vyrazit brázdit sjezdovky pouze na pár hodin, zapomeňte na únavné cestování a vyberte si z bližších variant. Ve vzdálenosti pouhých třiceti kilometrů od hlavního města lze nalézt hned dvě malá střediska, která budou skvěle vyhovovat rodinám s dětmi i všem začínajícím lyžařům.

Za hodinku z Prahy až na sjezdovce

Stačí sbalit lyže a pořádně teplou bundu a během čtyřiceti minut už si můžete užívat sněhu na vleku Chotouň, který se nachází necelých třicet kilometrů od Prahy. Blízkého střediska si mohou užít i ti, kdo nemají vlastní auto. Přímo u areálu totiž staví příměstský autobus č. 444. Na lyžaře čeká parkování zdarma, a to přímo u ústí místních tří vleků. První dvě paralelní pomy o délce 300 metrů potěší zejména dospělé, pro děti je potom určen kratší dětský vlek, který začínající děti vyveze o 120 metrů. Právě pro ty nejmenší Chotouň připravila také lyžařskou školu, kde se děti pod vedením instruktorů mohou přiučit jak lyžování, tak i snowboardingu.

O sníh je v Chotouni postaráno

Lyžařský areál Chotouň
Lyžařský areál Chotouň | Foto: www.vlekychotoun.cz

V areálu Chotouň vhodné podmínky zajišťují výkonná sněhová děla, takže s ohledem na aktuální počasí můžou mírné sjezdovky nabídnout velmi kvalitní sněhovou pokrývku. Areál navíc umožňuje zjistit stav sjezdovky díky záznamu webové kamery, který je umístěn na internetových stránkách areálu. Před třeskutým mrazem ochrání stánek s občerstvením, který určitě přijde vhod vzhledem k dvanáctihodinové provozní době.

Vleky jezdí od devíti hodin ráno a zastaví se až úderem deváté hodiny večerní, za celodenní permanentku do 17 hodin přitom zaplatí dospělý pouze 300 korun, děti mohou celý den jezdit za 250 korun.

Šibeniční vrch nabízí ideální lyžování s dětmi

Za necelou půlhodinu z Prahy snadno dojedete také do areálu Šibeniční vrch v Mnichovicích. Na rozdíl od Chotouně Šibeniční vrch nabízí jeden prodloužený vlek typu Poma, který lyžaře vyveze na sjezdovku dlouhou 250 metrů a vtipně pojmenovanou Bobeš. Pro děti je určen dětský park Mikeš s pojízdným lanem.

Šibeniční vrch u Mnichovic
Šibeniční vrch u Mnichovic | Foto: www.sibenicnivrch.cz

Celý areál patří k těm menším, je tedy vhodný spíše pro začínající a nenáročné lyžaře. Nadšení ale vzbudí u rodin s dětmi, kousek od vleku se totiž nachází pohodlná restaurace se speciálním menu pro každý den, děti do čtyř let mohou na vleku s rodiči jezdit zdarma a každý malý lyžař navíc dostane ke ski pasu drobný dárek. Celodenní ski pas stojí v areálu Šibeniční vrch dospělého 190 korun, za dítě zaplatíte 100 korun.

Šibeniční vrch je oblíbeným rodinným centrem i během letních měsíců, kromě sjezdovky a vlastního sáňkařského vrchu nabízí i bowling, sportovní halu nebo squash. V teplých měsících je pak bonusem bazén a prostor pro camping, děti zaujme také kozí chlívek.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Festival Malá inventura začal udílením cen České divadelní DNA

Asociace nezávislých divadel Českých republiky, režisér Jakub Čermák za inscenaci souboru Depresivní děti touží po penězích a Divadlo X10 se stali držiteli cen Česká divadelní DNA za mimořádný počin na poli nového divadla. Ocenění za dlouhodobý přínos, rozvoj a podporu nového divadla získal časopis Svět a divadlo, cenu za podporu a prezentaci české kultury v zahraničí obdržela předsedkyně občanského sdružení Tanec Praha Yvona Kreuzmannová. Předáním cen ve čtvrtek večer v pražském divadle Studio Hrdinů začal 18. ročník festivalu Malá inventura. Ten na více než 20 místech v Praze nabídne pět desítek inscenací, potrvá 10 dnů.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Irský premiér Leo Varadkar podal demisi

Irský premiér Leo Varadkar ve čtvrtek podal demisi. V čele vlády nicméně zůstane do doby, než se podaří zvolit jeho nástupce. V Irsku se na počátku února konaly předčasné parlamentní volby. Tři velké strany získaly zhruba stejný počet mandátů a cesta k vytvoření nové vlády je vzhledem k jejich vzájemné nevraživosti složitá. Kvůli rozložení sil není vyloučené ani to, že se budou konat další předčasné volby.

Poslanci takzvaného Dáilu, tedy dolní komory irského parlamentu, se ve čtvrtek sešli na ustavující schůzi. Podle očekávání se žádné ze tří velkých stran nepodařilo získat dostatek hlasů, aby byl její kandidát zvolen novým premiérem.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Tesla může vykácet část lesa na pozemku pro továrnu u Berlína, rozhodl soud

Americký výrobce elektromobilů Tesla může pokračovat v kácení lesa na pozemku nedaleko Berlína, kde chce vybudovat první továrnu v Evropě. Rozhodl o tom dnes berlínský vrchní správní soud, který zamítl stížnosti dvou ekologických organizací. Proti rozhodnutí se nelze odvolat, informovala agentura DPA.

Přípravu pozemku na výstavbu továrny v braniborské obci Grünheide, která leží několik kilometrů jihovýchodně od německé metropole, pozastavil vrchní správní soud v pondělí, aby mohl posoudit stížnosti ochránců přírody. Dnes rozhodl, že americká firma splnila všechny zákonné požadavky nutné ke kácení lesa. Před začátkem vegetačního období hodlá Tesla vykácet borovicový les na rozloze 90 hektarů.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Nové Mexiko žaluje internetovou společnost Google, firma prý sbírala osobní údaje školáků

Generální prokurátor Nového Mexika Hector Balderas zažaloval americkou internetovou společnost Google. Tvrdí, že firma v tomto státě získala osobní údaje školáků, čímž porušila jejich právo na soukromí. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Google podle Balderase využil řadu svých produktů, jako je například e-mailová služba Gmail, ke sběru informací o studentech ve věku do 13 let, a to bez souhlasu jejich rodičů.

Balderas již předloni podal podobnou žalobu na Google a několik dalších technologických podniků, ve které firmy obvinil z nezákonného sběru údajů z mobilních aplikací určených dětem. Firmy pochybení popírají, na rozhodnutí soudu se stále čeká.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 6 hodinami

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Trump na rozsudek reagoval sdělením, že bude případ sledovat a v určité chvíli učiní patřičné rozhodnutí. Stone má podle něj velkou šanci na "naprosté očištění".

Zdroj: ČTK
Další zprávy