Kam s dětmi na lyže? Často vítězí menší střediska

td
9. 1. 2012 15:32
Není jednoduché vybrat, kam vyrazit na lyže s malými dětmi - tady jsou tipy
Odpočinek na svahu.
Odpočinek na svahu. | Foto: Martina Machová

I když počasí letošní lyžařské sezóně příliš nepřeje, vášnivých sportovců je na sjezdovkách stále dost. I když zkušení lyžaři horší podmínky snadno překousnou, rodiče s dětmi si dvakrát rozmyslí, než vyrazí do horského střediska.

Děti se nesmí nudit, potřebují kvalitní zázemí a nejlépe i profesionálního učitele lyžování. Na překážku je také prudká sjezdovka či velké množství lyžařů. Vybrat ten správný ski areál tak pro rodiče není vůbec jednoduché, proto přinášíme několik rad a shrnutí, jak jsou na tom česká střediska z pohledu vybavenosti pro nejmenší lyžaře.

Při výběru nejvhodnějšího lyžařského střediska je třeba přihlédnout k tomu, zda budete dítě učit sami, nebo byste se raději spolehli na pomoc profesionálního lektora. I to totiž může ovlivnit podmínky, které by měl areál splňovat. V případě, že zvládnete výuku sami, poohlédněte se spíše po menší sjezdovce v blízkosti domova. Výhodou je nejen rodinná atmosféra a příznivější ceny, ale i menší počet lyžařů. Právě agresivní a často bezohlední jezdci nejvíce komplikují lyžování s malými dětmi.

Pokud zvolíte menší areál, je možné se vyhnout nepříjemnostem. Přitom i skromnější nabídka sjezdovek a vleků může být vykompenzována skvělým zázemím pro menší děti. Příkladem je například šumavský areál Kašperky, který nabízí jak dětský park s pojízdným kobercem, tak i vnitřní hernu s babysittingem. Podobné služby poskytuje také nedaleký areál Zadov, Severák v Jizerských horách nebo ski areál Hlubočky na Olomoucku.

Foto: Aktuálně.cz

 

Velké ski areály potěší zejména dospělé, na děti čekají profesionální lektoři


Rozsáhlejší střediska bývají méně přehledná, což může být při lyžování s dětmi také na škodu. Ve většině českých areálů je však už vybavená lyžařská škola téměř samozřejmostí, takže není problém přenechat výuku malého lyžaře v rukou odborníků. Nejen, že máte jistotu, že je o vaší ratolest dobře postaráno, ale navíc se vám naskýtá možnost navštívit kromě turistické i další typy sjezdovek. 


Největší české lyžařské areály jsou na rodiče s dětmi dobře připravení a nabízí všestranné služby. Například ve Špindlerově Mlýně se nachází nejen lyžařská, ale i snowboardová škola pro děti už od čtyř let, které nabízí celodenní program a nejrůznější zábavné akce, jako je například karneval či dětské ski safari. V areálu najdeme i pět lyžařských školek s pojízdnými koberci a samozřejmě i dětský vlek. Pro starší děti se skvěle hodí tři snowparky.

V dalším rozsáhlém komplexu na libereckém Ještědu se nachází hned tři lyžařské školy, takže si rodiče mohou vybrat, která nejlépe vyhovuje jejich požadavkům. Oblibě se těší také areál Lipno, kde najdete dětský koutek s hlídáním a lyžařskou školu s možností výuky i v době večerního lyžování.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Smlouvu o zákazu jaderných zbraní podepsalo potřebných padesát zemí

Smlouvu o nešíření jaderných zbraní (TPNW) už podepsalo 50 zemí. Poté, se k ní v sobotu připojil Honduras, tak dokument může za 90 dní, tedy 22. ledna, vstoupit v platnost, oznámila v noci na neděli OSN. Jaderné mocnosti však dokument odmítají, upozorňuje agentura AP.

Generální tajemník OSN António Guterres řekl, že vstoupením smlouvy v platnost vyvrcholí světové hnutí, které upozorňuje na "katastrofální důsledky jakéhokoli používání jaderných zbraní proti lidem" a že dokument je "holdem přeživším jaderných výbuchů a zkoušek, z nichž mnozí se o tuto smlouvu zasazovali".

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

Kvůli údržbě trati nejezdí tramvaje mezi zastávkami Lazarská a Jindřišská

Kvůli údržbě trati nejezdí v neděli tramvaje mezi zastávkami Lazarská a Jindřišská v centru Prahy. Jednosměrná výluka potrvá od 08:00 do 16:00 a týká se linek 3, 5, 6, 9 a 14. Detailní informace zveřejnil dopravní podnik hlavního města na svém webu.

Tramvaje budou v uzavřeném úseku jezdit po objízdných trasách, a to pouze ve směru Lazarská-Jindřišská. V opačném směru bude provoz bez omezení. Náhradní doprava nebude zavedena, cestující můžou využít metro.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Ve věku 78 let zemřel předseda skupiny Samsung a nejbohatší muž Jižní Koreje I Kun-hi

Ve věku 78 let v neděli zemřel předseda skupiny Samsung Group a syn zakladatele celého konglomerátu I Kun-hi. Informovala o tom jihokorejská společnost v prohlášení. Nejbohatší muž Jižní Koreje skonal za přítomnosti rodiny, včetně dědice průmyslového impéria I Če-jonga. O příčině smrti se společnost Samsung nezmínila. I Kun-hi podstoupil v roce 2014 operaci po infarktu a na sklonku 90. let se léčil s rakovinou plic.

Zdroj: ČTK
Další zprávy