Kam s dětmi na lyže? Často vítězí menší střediska

td
9. 1. 2012 15:32
Není jednoduché vybrat, kam vyrazit na lyže s malými dětmi - tady jsou tipy
Odpočinek na svahu.
Odpočinek na svahu. | Foto: Martina Machová

I když počasí letošní lyžařské sezóně příliš nepřeje, vášnivých sportovců je na sjezdovkách stále dost. I když zkušení lyžaři horší podmínky snadno překousnou, rodiče s dětmi si dvakrát rozmyslí, než vyrazí do horského střediska.

Děti se nesmí nudit, potřebují kvalitní zázemí a nejlépe i profesionálního učitele lyžování. Na překážku je také prudká sjezdovka či velké množství lyžařů. Vybrat ten správný ski areál tak pro rodiče není vůbec jednoduché, proto přinášíme několik rad a shrnutí, jak jsou na tom česká střediska z pohledu vybavenosti pro nejmenší lyžaře.

Při výběru nejvhodnějšího lyžařského střediska je třeba přihlédnout k tomu, zda budete dítě učit sami, nebo byste se raději spolehli na pomoc profesionálního lektora. I to totiž může ovlivnit podmínky, které by měl areál splňovat. V případě, že zvládnete výuku sami, poohlédněte se spíše po menší sjezdovce v blízkosti domova. Výhodou je nejen rodinná atmosféra a příznivější ceny, ale i menší počet lyžařů. Právě agresivní a často bezohlední jezdci nejvíce komplikují lyžování s malými dětmi.

Pokud zvolíte menší areál, je možné se vyhnout nepříjemnostem. Přitom i skromnější nabídka sjezdovek a vleků může být vykompenzována skvělým zázemím pro menší děti. Příkladem je například šumavský areál Kašperky, který nabízí jak dětský park s pojízdným kobercem, tak i vnitřní hernu s babysittingem. Podobné služby poskytuje také nedaleký areál Zadov, Severák v Jizerských horách nebo ski areál Hlubočky na Olomoucku.

Foto: Aktuálně.cz

 

Velké ski areály potěší zejména dospělé, na děti čekají profesionální lektoři


Rozsáhlejší střediska bývají méně přehledná, což může být při lyžování s dětmi také na škodu. Ve většině českých areálů je však už vybavená lyžařská škola téměř samozřejmostí, takže není problém přenechat výuku malého lyžaře v rukou odborníků. Nejen, že máte jistotu, že je o vaší ratolest dobře postaráno, ale navíc se vám naskýtá možnost navštívit kromě turistické i další typy sjezdovek. 


Největší české lyžařské areály jsou na rodiče s dětmi dobře připravení a nabízí všestranné služby. Například ve Špindlerově Mlýně se nachází nejen lyžařská, ale i snowboardová škola pro děti už od čtyř let, které nabízí celodenní program a nejrůznější zábavné akce, jako je například karneval či dětské ski safari. V areálu najdeme i pět lyžařských školek s pojízdnými koberci a samozřejmě i dětský vlek. Pro starší děti se skvěle hodí tři snowparky.

V dalším rozsáhlém komplexu na libereckém Ještědu se nachází hned tři lyžařské školy, takže si rodiče mohou vybrat, která nejlépe vyhovuje jejich požadavkům. Oblibě se těší také areál Lipno, kde najdete dětský koutek s hlídáním a lyžařskou školu s možností výuky i v době večerního lyžování.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Festival Malá inventura začal udílením cen České divadelní DNA

Asociace nezávislých divadel Českých republiky, režisér Jakub Čermák za inscenaci souboru Depresivní děti touží po penězích a Divadlo X10 se stali držiteli cen Česká divadelní DNA za mimořádný počin na poli nového divadla. Ocenění za dlouhodobý přínos, rozvoj a podporu nového divadla získal časopis Svět a divadlo, cenu za podporu a prezentaci české kultury v zahraničí obdržela předsedkyně občanského sdružení Tanec Praha Yvona Kreuzmannová. Předáním cen ve čtvrtek večer v pražském divadle Studio Hrdinů začal 18. ročník festivalu Malá inventura. Ten na více než 20 místech v Praze nabídne pět desítek inscenací, potrvá 10 dnů.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Irský premiér Leo Varadkar podal demisi

Irský premiér Leo Varadkar ve čtvrtek podal demisi. V čele vlády nicméně zůstane do doby, než se podaří zvolit jeho nástupce. V Irsku se na počátku února konaly předčasné parlamentní volby. Tři velké strany získaly zhruba stejný počet mandátů a cesta k vytvoření nové vlády je vzhledem k jejich vzájemné nevraživosti složitá. Kvůli rozložení sil není vyloučené ani to, že se budou konat další předčasné volby.

Poslanci takzvaného Dáilu, tedy dolní komory irského parlamentu, se ve čtvrtek sešli na ustavující schůzi. Podle očekávání se žádné ze tří velkých stran nepodařilo získat dostatek hlasů, aby byl její kandidát zvolen novým premiérem.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Tesla může vykácet část lesa na pozemku pro továrnu u Berlína, rozhodl soud

Americký výrobce elektromobilů Tesla může pokračovat v kácení lesa na pozemku nedaleko Berlína, kde chce vybudovat první továrnu v Evropě. Rozhodl o tom dnes berlínský vrchní správní soud, který zamítl stížnosti dvou ekologických organizací. Proti rozhodnutí se nelze odvolat, informovala agentura DPA.

Přípravu pozemku na výstavbu továrny v braniborské obci Grünheide, která leží několik kilometrů jihovýchodně od německé metropole, pozastavil vrchní správní soud v pondělí, aby mohl posoudit stížnosti ochránců přírody. Dnes rozhodl, že americká firma splnila všechny zákonné požadavky nutné ke kácení lesa. Před začátkem vegetačního období hodlá Tesla vykácet borovicový les na rozloze 90 hektarů.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Nové Mexiko žaluje internetovou společnost Google, firma prý sbírala osobní údaje školáků

Generální prokurátor Nového Mexika Hector Balderas zažaloval americkou internetovou společnost Google. Tvrdí, že firma v tomto státě získala osobní údaje školáků, čímž porušila jejich právo na soukromí. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Google podle Balderase využil řadu svých produktů, jako je například e-mailová služba Gmail, ke sběru informací o studentech ve věku do 13 let, a to bez souhlasu jejich rodičů.

Balderas již předloni podal podobnou žalobu na Google a několik dalších technologických podniků, ve které firmy obvinil z nezákonného sběru údajů z mobilních aplikací určených dětem. Firmy pochybení popírají, na rozhodnutí soudu se stále čeká.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 7 hodinami

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Trump na rozsudek reagoval sdělením, že bude případ sledovat a v určité chvíli učiní patřičné rozhodnutí. Stone má podle něj velkou šanci na "naprosté očištění".

Zdroj: ČTK
Další zprávy