Kam s dětmi na lyže? Často vítězí menší střediska

td
9. 1. 2012 15:32
Není jednoduché vybrat, kam vyrazit na lyže s malými dětmi - tady jsou tipy
Odpočinek na svahu.
Odpočinek na svahu. | Foto: Martina Machová

I když počasí letošní lyžařské sezóně příliš nepřeje, vášnivých sportovců je na sjezdovkách stále dost. I když zkušení lyžaři horší podmínky snadno překousnou, rodiče s dětmi si dvakrát rozmyslí, než vyrazí do horského střediska.

Děti se nesmí nudit, potřebují kvalitní zázemí a nejlépe i profesionálního učitele lyžování. Na překážku je také prudká sjezdovka či velké množství lyžařů. Vybrat ten správný ski areál tak pro rodiče není vůbec jednoduché, proto přinášíme několik rad a shrnutí, jak jsou na tom česká střediska z pohledu vybavenosti pro nejmenší lyžaře.

Při výběru nejvhodnějšího lyžařského střediska je třeba přihlédnout k tomu, zda budete dítě učit sami, nebo byste se raději spolehli na pomoc profesionálního lektora. I to totiž může ovlivnit podmínky, které by měl areál splňovat. V případě, že zvládnete výuku sami, poohlédněte se spíše po menší sjezdovce v blízkosti domova. Výhodou je nejen rodinná atmosféra a příznivější ceny, ale i menší počet lyžařů. Právě agresivní a často bezohlední jezdci nejvíce komplikují lyžování s malými dětmi.

Pokud zvolíte menší areál, je možné se vyhnout nepříjemnostem. Přitom i skromnější nabídka sjezdovek a vleků může být vykompenzována skvělým zázemím pro menší děti. Příkladem je například šumavský areál Kašperky, který nabízí jak dětský park s pojízdným kobercem, tak i vnitřní hernu s babysittingem. Podobné služby poskytuje také nedaleký areál Zadov, Severák v Jizerských horách nebo ski areál Hlubočky na Olomoucku.

Foto: Aktuálně.cz

 

Velké ski areály potěší zejména dospělé, na děti čekají profesionální lektoři


Rozsáhlejší střediska bývají méně přehledná, což může být při lyžování s dětmi také na škodu. Ve většině českých areálů je však už vybavená lyžařská škola téměř samozřejmostí, takže není problém přenechat výuku malého lyžaře v rukou odborníků. Nejen, že máte jistotu, že je o vaší ratolest dobře postaráno, ale navíc se vám naskýtá možnost navštívit kromě turistické i další typy sjezdovek. 


Největší české lyžařské areály jsou na rodiče s dětmi dobře připravení a nabízí všestranné služby. Například ve Špindlerově Mlýně se nachází nejen lyžařská, ale i snowboardová škola pro děti už od čtyř let, které nabízí celodenní program a nejrůznější zábavné akce, jako je například karneval či dětské ski safari. V areálu najdeme i pět lyžařských školek s pojízdnými koberci a samozřejmě i dětský vlek. Pro starší děti se skvěle hodí tři snowparky.

V dalším rozsáhlém komplexu na libereckém Ještědu se nachází hned tři lyžařské školy, takže si rodiče mohou vybrat, která nejlépe vyhovuje jejich požadavkům. Oblibě se těší také areál Lipno, kde najdete dětský koutek s hlídáním a lyžařskou školu s možností výuky i v době večerního lyžování.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy