Kašperské hory naučí na lyžích a snowboardu i dospělé

Ilona Víchová
2. 2. 2012 12:35
Skiareál Kašperky nabízí výuku lyžování a snowboardu pro dospělé
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: ČHMÚ

Skiareál Kašperské Hory je oblíbený zejména pro rodiny s malými dětmi. V lyžařském středisku se vyřádí opravdu všichni. Rodiče se mohou naučit na snowboardu a dětem pomůže sjezdovka, kde se jim nebude plést dospělý.

Kašperské Hory leží v srdci Šumavy. Zalyžovat si můžeme jihovýchodně na okraji města, kde je moderní areál pro začínající a mírně pokročilé lyžaře. Pro lyžaře je připravené kompletní zázemí i s možností hlídání dětí.

Techniku lyžování a snowboardingu mohou trénovat i dospělí

Lyžařská škola nabízí výuku, kdy začátky trénují zcela odděleně od sjezdovek. Všichni si v klidu mohou vyzkoušet a seznámit se s lyžemi nebo snowboardem. Intenzivní výuka probíhá čtyři hodiny denně. Můžeme si zvolit i privátní výuku, kdy ve skupině nebudou více než čtyři klienti.

Novinkou pro letošní rok je výuka pro děti na lyžích, kterou plánují rodiče. Zájemci si zakoupí jakýkoliv počet hodin privátní výuky v rozmezí od dvou do dvaceti kurzů. Při nákupu si naplánuje každý podle sebe výuku na několik dní. Díky tomu ušetříte až deset procent z ceny. Děti se učí v novém areálu s moderními pomůckami.

Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Ratolest tak může vyzkoušet pojízdný koberec, karusel a provazový vlek. Pro nejmenší je tu dětský koutek, teplé nápoje. V místě je možné si zapůjčit dětské vybavení. Jako jedni z mála nabízí Kašperky výuku dětí z mateřských školek. Pětidenní kurz je určený dětem od čtyř let. Na sjezdovkách jsou každý den dvě až tři hodiny. 

Snow park - adrenalin a zábava

Snowpark najdou milovníci prkna nedaleko vleku Double Max. Areál je upravený pro začátečníky i pokročilé. Návštěvníci se mohou naučit pár nových triků. Z railů park nabízí Street lomenou trubku, Street rail, branku, Rainbow a bednu. Pro zkušené ridery i začátečníky je připravených několik skoků. Večerní provoz má díky osvětlení neuvěřitelnou atmosféru.

Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Zuzana Hronová

Každý den je park technicky zasněžovaný a upravovaný rolbou. Rolbaři se pečlivě starají o každý prvek zvlášť. K dokonalosti pomáhá dostatečné množství sněhu. Každý rok se ve skiareálu koná několik snowboardových závodů a akcí.

Milovníci dvou prkýnek si přijdou na své

Letos na  lyžaře čekají dva nové vleky spolu s dětským. Moderní zasněžovací systém se stará o sto procent tratí. Pro dospělé i děti je nachystaná oblíbená adrenalinová atrakce - snowtubing. V blízkosti areálu jsou výborné běžecké tratě. Denně si lyžaři mohou vychutnat noční lyžování na půl kilometru dlouhé sjezdovce.

Jednodenní skipas vyjde dospělé na 370 korun a děti na rovných tři sta korun. Dětská jízdenka platí pro ratolest do sto čtyřiceti centimetrů. 

 

Právě se děje

před 29 minutami

 Kvůli spornému zákonu o hanobení čínské národní hymny obyvatelé Hongkongu opět protestují v ulicích

Policie na jejich rozehnání použila slzný plyn a ve velkém počtu střeží budovu hongkongského parlamentu, který má dnes normu projednávat, uvedla agentura DPA.

Stovky příslušníků pořádkové policie v očekávání nepokojů vztyčily kolem parlamentu dvoumetrovou bariéru. Demonstranti se však v masovém měřítku nesešli, uvedl hongkongský deník South China Morning Post. Podle něj skupinky demonstrantů ojediněle zastavovaly dopravu a policie proti nim použila slzný plyn. Zatčeno bylo 16 demonstrantů, z nichž tři jsou obviněni, že u sebe měli zápalné láhve.

Zdroj: ČTK
Další zprávy