Youtuberka si oholila hlavu, ukazuje náročný boj s rakovinou. Nestydím se za to, říká

Magazín Magazín
6. 8. 2019 10:07
Jihokorejská youtuberka Dawn Leeová (29) vede od letoška zápas s rakovinou krve. Před svými odběrateli ale nechtěla nic skrývat, a tak začala natáčet videa zachycující složitý proces léčby. Její videoblogy teď dodávají kuráž dalším nemocným lidem stejně jako jí samotné.
Dawn poprvé ukazuje svému chlapci oholenou hlavu. I takové okamžiky bloggerka sdílí | Video: Youtube/Dawn Lee, 새벽

Když se jihokorejská videoblogerka Dawn Leeová letos v únoru dověděla, že má rakovinu, nebyla si nejdřív jistá, jestli se má s děsivou diagnózou svěřit svým fanouškům. Po pečlivé rozvaze se však nakonec odhodlala svůj zdravotní stav zveřejnit s nadějí, že upřímná videa poskytnou útěchu lidem, kteří se zákeřnou nemocí také bojují.

"Brzy jsem si všimla, že jsem sdílením svého příběhu dodala odvahu i ostatním, což mi dělá velkou radost. Vidět někoho, kdo se ocitl v podobné situaci, vám vždycky přinese obrovskou úlevu," řekla 29letá žena britskému zpravodajskému webu BBC.

Na svém YouTube kanálu více než pět let publikovala videa s tipy, jak se líčit nebo oblékat. Když jí ovšem letos lékaři našli v těle lymfom a sdělili jí, že má rakovinu krve, začala více než 600 tisíc svých odběratelů provázet léčbou pomocí chemoterapie spojenou se ztrátou vlasů.

"Původně jsem uvažovala, že budu videa natáčet v parukách. Potom jsem si ale řekla, proč bych měla něco takového skrývat? Není se přece za co stydět," zdůraznila v rozhovoru pro BBC. Video, ve kterém si Leeová nechává oholit hlavu, má dnes už miliony zhlédnutí a tisíce obdivovatelů Jihokorejce posílají vyjádření podpory.

Velkou oblibu si získaly také tutoriály, ve kterých Leeová nabízí rady ženám, jež kvůli léčbě trpí ztrátou vlasů a řas. "Podpora diváků mi pomáhá kontrolovat své myšlenky a tak trochu předstírat, jak jsem silná. Zůstat silná je ale zároveň jediný způsob, jak se z toho dostat," vyzdvihla žena, jejíž léčba zatím stále není úspěšně u konce.

Video: Dítě s rakovinou? Přišli jsme o část přátel, kufry byly pořád sbalené, říkají rodiče

Když do toho jdete poprvé, nevíte, co vás čeká, podruhé už ano. Adam věděl, že znovu přijdou chemoterapie a že mu bude zle, líčí manželé Novotní. | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Rafaj odstoupí 1. prosince. Vláda schválila podmínky výběru nového předsedy ÚOHS

Vláda na pondělním zasedání odsouhlasila podmínky výběrového řízení na pozici předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Potvrdil to premiér Andrej Babiš (ANO). Současný šéf antimonopolního úřadu Petr Rafaj odstoupí z funkce k 1. prosinci, rezignaci už dříve předal prezidentovi Miloši Zemanovi. Hlavě státu minulý týden potvrdil náměstek ministra vnitra Petr Mlsna, že má zájem se výběrového řízení zúčastnit.

Ve výběrové komisi budou podle materiálů, které dnes předložil kabinetu jeho předseda, místopředsedkyně vládního Výboru pro personální nominace Yvona Charouzdová, ředitel Odboru práva veřejných zakázek ministerstva pro místní rozvoj Vlastimil Fidler a státní tajemník ministerstva vnitra Josef Postránecký.

Zdroj: ČTK
Další zprávy