Youtuberka si oholila hlavu, ukazuje náročný boj s rakovinou. Nestydím se za to, říká

Magazín Magazín
6. 8. 2019 10:07
Jihokorejská youtuberka Dawn Leeová (29) vede od letoška zápas s rakovinou krve. Před svými odběrateli ale nechtěla nic skrývat, a tak začala natáčet videa zachycující složitý proces léčby. Její videoblogy teď dodávají kuráž dalším nemocným lidem stejně jako jí samotné.
Dawn poprvé ukazuje svému chlapci oholenou hlavu. I takové okamžiky bloggerka sdílí | Video: Youtube/Dawn Lee, 새벽

Když se jihokorejská videoblogerka Dawn Leeová letos v únoru dověděla, že má rakovinu, nebyla si nejdřív jistá, jestli se má s děsivou diagnózou svěřit svým fanouškům. Po pečlivé rozvaze se však nakonec odhodlala svůj zdravotní stav zveřejnit s nadějí, že upřímná videa poskytnou útěchu lidem, kteří se zákeřnou nemocí také bojují.

"Brzy jsem si všimla, že jsem sdílením svého příběhu dodala odvahu i ostatním, což mi dělá velkou radost. Vidět někoho, kdo se ocitl v podobné situaci, vám vždycky přinese obrovskou úlevu," řekla 29letá žena britskému zpravodajskému webu BBC.

Na svém YouTube kanálu více než pět let publikovala videa s tipy, jak se líčit nebo oblékat. Když jí ovšem letos lékaři našli v těle lymfom a sdělili jí, že má rakovinu krve, začala více než 600 tisíc svých odběratelů provázet léčbou pomocí chemoterapie spojenou se ztrátou vlasů.

"Původně jsem uvažovala, že budu videa natáčet v parukách. Potom jsem si ale řekla, proč bych měla něco takového skrývat? Není se přece za co stydět," zdůraznila v rozhovoru pro BBC. Video, ve kterém si Leeová nechává oholit hlavu, má dnes už miliony zhlédnutí a tisíce obdivovatelů Jihokorejce posílají vyjádření podpory.

Velkou oblibu si získaly také tutoriály, ve kterých Leeová nabízí rady ženám, jež kvůli léčbě trpí ztrátou vlasů a řas. "Podpora diváků mi pomáhá kontrolovat své myšlenky a tak trochu předstírat, jak jsem silná. Zůstat silná je ale zároveň jediný způsob, jak se z toho dostat," vyzdvihla žena, jejíž léčba zatím stále není úspěšně u konce.

Video: Dítě s rakovinou? Přišli jsme o část přátel, kufry byly pořád sbalené, říkají rodiče

Když do toho jdete poprvé, nevíte, co vás čeká, podruhé už ano. Adam věděl, že znovu přijdou chemoterapie a že mu bude zle, líčí manželé Novotní. | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

Další zprávy