Vítejte v pekle gayů. Youtuber provokuje Trumpa, ve městě vyvěsil duhové vlajky

Magazín Magazín
19. 6. 2019 12:01
Youtuber Elijah Daniel vzbudil na sociálních sítích velký rozruch. Pětadvacetiletý Američan koupil městečko Hell ve východním Michiganu a přejmenoval ho na Pride Month na počest LGBTQ+ komunity.
Foto: Elijah Daniel

Lesby, gayové, bisexuálové a transgender osoby oslavují každý červen svá práva a v desítkách zemí světa pořádají průvody a kulturní akce. Červnu proto říkají v angličtině Pride Month.

Elijah Daniel dal stejné jméno městečku v Michiganu, aby tak vyjádřil nesouhlas s americkým prezidentem Donaldem Tumpem, který zakázal vztyčení duhových vlajek na amerických úřadech. Během vlády Baracka Obamy měly vlajky na úřadech své místo, Trump ale tuto tradici zrušil.  

Viceprezident Mike Pence, který neuznává sňatky stejného pohlaví, navíc Trumpův čin podpořil. 

Peklo gayů

Daniel nepřejmenoval jen městečko, ale také jeho slogan, který vítá  návštěvníky při vjezdu na jeho území. "Welcome to Hell" přepsal na "Welcome to Gay Hell", tedy vítejte v Pekle gayů.

Jak Daniel řekl zpravodajskému serveru BBC, svým činem apeluje na mladou generaci, aby kriticky uvažovala nad politickým děním. "Mým záměrem je zveřejnit plán na sociálních sítích a následně sledovat, jak o něm budou informovat média," řekl Daniel.

Nová turistická destinace

Z městečka se už stala nová turistická destinace. Lidé si tu můžou koupit na jeden den křeslo starosty, kostelík na svatební obřad anebo navštívit bar v Pekelné díře.

V obci platí pravidlo, že nikdo nesmí zakázat jeho obyvatelům vyvěsit duhové vlajky. Vlát tu budou po celý rok. 

Elijah Daniel pochází z katolické rodiny a svým činem chce mladým lidem ukázat, že je v pořádku milovat osoby stejného pohlaví. Práva gayů a leseb podporuje řadu let, jeho nejznámější protest proti útlaku minoritní skupiny je z roku 2017, kdy osobně přepsal bibli na verzi pro gaye.

Podívejte se také na video: Uchovejme Ameriku velkou, Trump zahájil kampaň za své zvolení

Uchovejme Ameriku velkou. Trump zahájil kampaň za své znovuzvolení | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Francouzský obránce Varane odchází z Realu do Manchesteru United

Fotbalový mistr světa Raphaël Varane odchází z Realu Madrid do Manchesteru United. Podle britských médií se oba kluby dohodly na transferu, odstupné by mělo činit 50 milionů eur (zhruba 1,3 miliardy korun) a bonusy. Varane měl v Madridu smlouvu ještě na nadcházející sezonu, španělský klub původně požadoval údajně 80 milionů eur.

Osmadvacetiletý Varane přišel do Realu v roce 2011 z Lensu, nastoupil od té doby do 350 utkání a získal s "Bílým baletem" tři španělské tituly a čtyři trofeje v Lize mistrů. S francouzskou reprezentací vyhrál v roce 2018 titul mistra světa, na letošním evropském šampionátu odehrál všechny čtyři zápasy do vyřazení od Švýcarska v osmifinále. V Manchesteru je pro něj připravená pětiletá smlouva.

před 3 hodinami

Američané do konce roku ukončí bojovou misi v Iráku, působí tam přes 18 let

Americký prezident Joe Biden s iráckým premiérem Mustafou Kázimím v pondělí ve Washingtonu formálně uzavřel dohodu o ukončení americké bojové mise v Iráku do konce letošního roku, píše agentura Reuters. Děje se tak více než 18 let poté, co USA své vojáky do Iráku vyslaly.

Spojené státy mají v Iráku nyní asi 2500 příslušníků ozbrojených sil, kteří se soustředí na potírání zbytků teroristické organizace Islámský stát (IS). Už v dubnu se obě země dohodly, že USA bojové operace v Iráku ukončí a mise pak bude pokračovat jako výcviková a poradní. Tehdy ale nebyl dohodnut rozvrh stažení.

Biden se v pondělí s Kázimím setkal v Oválné pracovně Bílého domu. Šlo o jejich první osobní jednání v rámci strategického dialogu mezi USA a Irákem. Americký prezident řekl, že USA budou v Iráku nadále k dispozici a budou poskytovat výcvik i pomoc při potírání radikálů z IS. Zdůraznil však, americké síly přestanou do konce letošního roku v Iráku působit v bojových zónách.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

U Libye se převrátila loď, zemřelo nejméně 57 migrantů

Na západě Libye, nedaleko od města Chums, se v neděli převrátila loď s nejméně 75 migranty na palubě. Při neštěstí jich přinejmenším 57 zahynulo a dalších 18 lidí zachránili rybáři a libyjská pobřežní hlídka, uvedla Mezinárodní organizace pro migraci (IOM). Ta již delší dobu varuje, že počet migrantů, kteří letos zahynuli při cestě přes Středozemní moře do Evropy, se výrazně zvýšil.

Podle přeživších se plavidlo muselo zastavit v moři, mělo problém s motorem. Kvůli silným vlnám a špatnému počasí se převrátilo. Podle jejich svědectví mezi je oběťmi nejméně 20 žen a dvě děti.

Podle IOM se počet migrantů, kteří zahynuli ve Středozemním moři, ve srovnání s loňským rokem více než zdvojnásobil. Vloni podle údajů IOM zahynulo ve Středozemním moři 427 osob, letos jich už nyní je přes 1100. Podle údajů Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky letos přes Středozemní moře doplulo do států Evropské unie přes 44 000 uprchlíků. Počet se výrazně zvýšil od května, kdy se zlepšilo počasí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy