Britská youtuberka zemřela při nehodě na elektrokoloběžce, bylo jí 35 let

Magazín Magazín
15. 7. 2019 13:42
V pouhých 35 letech tragicky zemřela britská youtuberka Emily Hartridgeová, když se na své elektrokoloběžce střetla s nákladním autem. O smrti informovali na Instagramu členové jejího managementu. Mladá autorka ve svých videích mluvila o vztazích, genderu i psychickém zdraví.
Emily Hartridgeová
Emily Hartridgeová | Foto: Profimedia.cz

Příznivci britské youtuberky Emily Hartridgeové v posledních dnech truchlí. Podle oficiálního prohlášení, které se objevilo na jejím instagramovém účtu, videoblogerka v pátek zemřela.

"Je hrozné něco podobného oznamovat na Instagramu, ale není jiný způsob, jak vás všechny kontaktovat najednou. Emily se včera připletla k nehodě a ta pro ni byla smrtelná. Všichni jsme ji milovali a nikdy na ni nezapomeneme. Stala se součástí tolika lidských životů, že je těžké představit si, jaké to bude bez ní," citovala vyjádření americká televize CNN.

Televizní stanice současně upozornila na tiskovou zprávu londýnské policie, podle níž se asi třicetiletá žena na elektrické koloběžce srazila s nákladním vozem a byla na místě mrtvá.

Přestože policisté ženu nejdřív nedokázali identifikovat, britský list The Guardian brzy potvrdil, že to byla právě Hartridgeová. Deník rovněž informoval, že šlo o vůbec první britskou nehodu s elektrokoloběžkou, která měla tak fatální následky.

Hartridgeová začala na YouTube přispívat před sedmi lety. V její tvorbě převažovala videa pojmenovaná "Deset důvodů proč…", ve kterých autorka se svým publikem probírala témata spojená se sexem, vztahy, láskou nebo genderem. Její kanál odebíralo 350 tisíc lidí. 

Hartridgeová ovšem nevynechávala ani problémy ze svého osobního života a vyprávěla mimo jiné i o tom, jak si nechala zmrazit vajíčka, či o svém duševním zdraví. Jedno z jejích videí například neslo název "Kvůli práškům jsem zešílela".

Své úplně poslední video pojmenovala "Deset důvodů, proč to dát dohromady s mladším klukem" a narážela v něm na skutečnost, že chodí s o osm let mladším partnerem.

V den své smrti ještě stihla na Instagramu reagovat na komentář internetového trolla, který zpochybňoval její pohlaví kvůli youtuberčině svalnaté postavě. "Nikdy jsem se nesnažila vyhovět společenským normám a rozhodně s tím nebudu začínat teď," odpověděla Hartridgeová na uštěpačnou poznámku.

Na její tragickou smrt brzy reagovala platforma YouTube Creators, která některým nadějným youtuberům poskytuje zázemí. "Jsme hluboce zarmoucení ztrátou této skutečně talentované tvůrkyně. Posíláme kondolence všem jejím blízkým i fanouškům," napsali zaměstnanci YouTube, kteří se o videoblogery starají.

Lítost nad osudem předčasně zesnulé internetové hvězdy vyjádřili i mnozí její fanoušci a kolegové. "Emily jsem osobně potkal před pěti lety ve vlaku, a než jsme dorazili do cílové stanice, stihli jsme si promluvit o duševním zdraví i o nespavosti. Byla zábavná, hodná a srdečná," svěřil se na Twitteru britský popularizátor historie Greg Jenner.

"Jsem z toho zničený. Měl jsem v uplynulých letech několikrát možnost s Emily spolupracovat a vždycky šířila pozitivní energii," uvedl zase na sociální síti youtuber Spencer Owen.

Video: Není to pro každého, "hejtům" čelím odmala, říká youtuber Zachy

Nechápal jsem, proč je tam tolik nenávisti a proč to lidi píšou, nikdy jsem si to ale nebral k srdci, nejlepší je to nečíst, říká Lukáš Zachara. | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

před 1 minutou

Bitcoin se dál zotavuje, jeho cena přechodně vystoupila nad 34.000 dolarů

Bitcoin se po krátkém úterním propadu pod hranici 30 000 dolarů a následném oživení dnes dál zotavuje. Jeho cena přechodně vystoupila nad 34 000 USD (724 700 Kč), později ale kolísala na obě strany od této úrovně. Ukazují to data na specializovaném serveru CoinDesk. Nejznámější kryptoměna od svého dubnového maxima odepsala kolem poloviny své hodnoty.

K úternímu propadu přispěl tlak zejména čínských úřadů. Ty na konci minulého týdne zasáhly proti takzvaným těžařům kryptoměn a centrální banka vyzvala finanční instituce, aby přestaly poskytovat služby související s kryptoměnami.

Dnes krátce před 11:00 se bitcoin prodával zhruba za 33 965 dolarů, a za posledních 24 hodin tak vykazoval růst o více než sedm procent.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

ČEZ plánuje do roku 2030 investovat do modernizace tepláren 30 až 40 miliard Kč

Energetická společnost ČEZ plánuje do roku 2030 investovat do modernizace a transformace svých teplárenských lokalit na nová paliva 30 až 40 miliard korun. Největší část půjde do lokality Mělník. Místopředseda představenstva ČEZ Pavel Cyrani na úterní konferenci Institutu pro veřejnou diskusi o budoucnosti českého teplárenství uvedl, že celkové investiční výdaje v Mělníku mohou od letoška do roku 2030 dosáhnout na 20 až 30 miliard korun.

"Lokalita Mělník dodává teplo pro Prahu, je největší a představuje tedy největší část investic. Do transformace ostatních teplárenských lokalit ČEZ na šetrnější zdroje předpokládáme investovat do deseti miliard korun celkem," řekl mluvčí ČEZ Roman Gazdík. Další teplárny má polostátní energetická společnost v Trmicích, Dětmarovicích, Hodoníně, Poříčí, Dvoře Králové nebo Jindřichově Hradci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy