Britská youtuberka zemřela při nehodě na elektrokoloběžce, bylo jí 35 let

Magazín Magazín
15. 7. 2019 13:42
V pouhých 35 letech tragicky zemřela britská youtuberka Emily Hartridgeová, když se na své elektrokoloběžce střetla s nákladním autem. O smrti informovali na Instagramu členové jejího managementu. Mladá autorka ve svých videích mluvila o vztazích, genderu i psychickém zdraví.
Emily Hartridgeová
Emily Hartridgeová | Foto: Profimedia.cz

Příznivci britské youtuberky Emily Hartridgeové v posledních dnech truchlí. Podle oficiálního prohlášení, které se objevilo na jejím instagramovém účtu, videoblogerka v pátek zemřela.

"Je hrozné něco podobného oznamovat na Instagramu, ale není jiný způsob, jak vás všechny kontaktovat najednou. Emily se včera připletla k nehodě a ta pro ni byla smrtelná. Všichni jsme ji milovali a nikdy na ni nezapomeneme. Stala se součástí tolika lidských životů, že je těžké představit si, jaké to bude bez ní," citovala vyjádření americká televize CNN.

Televizní stanice současně upozornila na tiskovou zprávu londýnské policie, podle níž se asi třicetiletá žena na elektrické koloběžce srazila s nákladním vozem a byla na místě mrtvá.

Přestože policisté ženu nejdřív nedokázali identifikovat, britský list The Guardian brzy potvrdil, že to byla právě Hartridgeová. Deník rovněž informoval, že šlo o vůbec první britskou nehodu s elektrokoloběžkou, která měla tak fatální následky.

Hartridgeová začala na YouTube přispívat před sedmi lety. V její tvorbě převažovala videa pojmenovaná "Deset důvodů proč…", ve kterých autorka se svým publikem probírala témata spojená se sexem, vztahy, láskou nebo genderem. Její kanál odebíralo 350 tisíc lidí. 

Hartridgeová ovšem nevynechávala ani problémy ze svého osobního života a vyprávěla mimo jiné i o tom, jak si nechala zmrazit vajíčka, či o svém duševním zdraví. Jedno z jejích videí například neslo název "Kvůli práškům jsem zešílela".

Své úplně poslední video pojmenovala "Deset důvodů, proč to dát dohromady s mladším klukem" a narážela v něm na skutečnost, že chodí s o osm let mladším partnerem.

V den své smrti ještě stihla na Instagramu reagovat na komentář internetového trolla, který zpochybňoval její pohlaví kvůli youtuberčině svalnaté postavě. "Nikdy jsem se nesnažila vyhovět společenským normám a rozhodně s tím nebudu začínat teď," odpověděla Hartridgeová na uštěpačnou poznámku.

Na její tragickou smrt brzy reagovala platforma YouTube Creators, která některým nadějným youtuberům poskytuje zázemí. "Jsme hluboce zarmoucení ztrátou této skutečně talentované tvůrkyně. Posíláme kondolence všem jejím blízkým i fanouškům," napsali zaměstnanci YouTube, kteří se o videoblogery starají.

Lítost nad osudem předčasně zesnulé internetové hvězdy vyjádřili i mnozí její fanoušci a kolegové. "Emily jsem osobně potkal před pěti lety ve vlaku, a než jsme dorazili do cílové stanice, stihli jsme si promluvit o duševním zdraví i o nespavosti. Byla zábavná, hodná a srdečná," svěřil se na Twitteru britský popularizátor historie Greg Jenner.

"Jsem z toho zničený. Měl jsem v uplynulých letech několikrát možnost s Emily spolupracovat a vždycky šířila pozitivní energii," uvedl zase na sociální síti youtuber Spencer Owen.

Video: Není to pro každého, "hejtům" čelím odmala, říká youtuber Zachy

Nechápal jsem, proč je tam tolik nenávisti a proč to lidi píšou, nikdy jsem si to ale nebral k srdci, nejlepší je to nečíst, říká Lukáš Zachara. | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

Další zprávy