Youtuber přivázal svého psa k balónkům a nechal ho vzlétnout. Zvíře zachránil soused

Magazín Magazín
29. 5. 2021 18:10
Pejskaři se při té představě budou ošívat, ale pět minut slávy na internetu si vyžaduje oběti. Indický youtuber se v touze po vysokém počtu zhlédnutí neostýchal natočit video, ve kterém svého roztomilého psíka přivázal k balónkům naplněným heliem a nechal nebohé zvíře vzlétnout.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Dvaatřicetiletý indický youtuber Gaurav Sharma v honbě za senzací neváhal svého chundelatého psíka Dollara vydat napospas oblakům. Rozhodl se natočit video, ve kterém zvíře přivázané k heliovým balónkům vypustil do vzduchu. Informoval o tom zpravodajský web stanice BBC.

Dollar měl obrovské štěstí. Na balkóně ve druhém patře budovy, před kterou se celý incident odehrál, totiž právě postával jeden z youtuberových sousedů a pohotově letícího chlupáče odchytil. Po zveřejnění videa Sharma své fanoušky ubezpečoval, že při Dollarově kaskadérském kousku myslel na bezpečnostní opatření, která měla zajistit, že se psovi nic nestane.

Na sociálních sítích se ovšem setkal s nepochopením a po přívalu kritických reakcí video raději smazal. Na svůj kanál s více než čtyřmi miliony odběratelů následně umístil jiné video, ve kterém se za své neuvážené chování omlouval.

Sharma přiznal, že se nechal ovlivnit jinými youtubery, kteří své domácí mazlíčky podobným schválnostem také vystavovali. Zároveň své diváky požádal, aby si z jeho smazaného videa v žádném případě nebrali příklad.

Také publikum ubezpečoval, že zvířata miluje a o Dollara se vždycky staral jako o malé dítě. Zveřejněná obhajoba mu však byla málo platná. Indická policie totiž mezitím na youtubera dostala stížnost od ochránců zvířat z organizace People for Animals a na jejím základě Sharmu zatkla. Jaký trest mu za nebezpečný kousek hrozí, zatím není jasné.

Mohlo by vás zajímat: Z bankéře trenérem psů

Z práce jsem chodil jako zombie, v bance jsem dal výpověď, vždy jsem chtěl pejska, začalo mě to bavit a vzdělával jsem se, říká trenér psů Zlocha. | Video: DVTV, Daniela Drtinová
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Běloruský soud poslal na rok a půl do vězení novináře, měl urazit prezidenta a policii

Běloruský soud poslal na rok a půl do vězení novináře Sjarheje Hardzijeviče, kterého shledal vinným z urážky prezidenta země a pomluvy dvou policistů. S odvoláním na Běloruskou asociaci novinářů o tom informovala agentura AP, podle níž je verdikt součástí represí, které běloruské úřady rozpoutaly proti nezávislým médiím a obhájcům lidských práv. Hardzijevič vinu nepřiznal, obhajoba se hodlá proti rozsudku odvolat.

"Nemám s těmito zločiny nic společného, nepokládám se za vinného," prohlásil u soudu ještě před vynesením rozsudku padesátiletý novinář, který nyní musí rovněž zaplatit odškodné policistům ve výši 2000 běloruských rublů každému z nich (přibližně 17 000 korun) a státu poplatek 174 rublů (1500 korun).

Hardzijevič skončil před soudem kvůli obviněním v souvislosti se zprávami v chatovací skupině v aplikaci Viber, kterou někdo loni smazal. Jeho obhájci požadovali, aby bylo obvinění staženo kvůli nedostatku důkazů a kvůli nemožnosti prokázat trestný čin, píše AP. Co konkrétně v údajně urážlivé zprávě zaznělo, nicméně agentura ani asociace nespecifikovaly.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

USA předaly Rusku seznam diplomatů, kteří musí opustit zemi

Spojené státy předaly ruskému velvyslanectví seznam 24 diplomatů, kteří musí do 3. září opustit zemi. V rozhovoru pro magazín National Interest to řekl ruský ambasador ve Washingtonu Anatolij Antonov. Z jeho vyjádření není jasné, zda požadavek Spojených států vyvolal nějaký konkrétní spor, napsala agentura Reuters. Podle agentury TASS diplomaté odjíždějí kvůli končícím vízům. Mluvčí americké diplomacie označil velvyslancovy výroky za nepřesné.

"Téměř všichni odjedou bez toho, aniž by byli nahrazeni, protože Washington náhle zpřísnil postup vydávání víz," uvedl Antonov a zároveň prohlásil, že ruské diplomatické mise ve Spojených státech jsou "bezprecedentně omezovány" a restrikce se podle něj stupňují.

"Američtí kolegové jsou v tomto ohledu vytrvalí a kreativní. Vyhošťování diplomatů se tu a tam děje pod za vlasy přitaženými záminkami. Loni v prosinci ministerstvo zahraničí jednostranně stanovilo tříletý limit pro dobu nasazení ruského personálu ve Spojených státech, které - pokud je nám známo - neuplatňuje vůči žádné jiné zemi," nechal se slyšet ruský velvyslanec.

Zdroj: ČTK
Další zprávy