Nebezpečný tvor na stromě děsil Krakov. Nakonec se ukázalo, že to byl croissant

ČTK ČTK
15. 4. 2021 8:21
Ochránci zvířat v Krakově na jihu Polska se museli vypořádat s "nebezpečně vypadající bestií", číhající ve větvích stromu přímo naproti jednomu z panelových domů na tamním sídlišti. Na místě zjistili, že tajemný tvor je ve skutečnosti croissant, který zřejmě vyhodil kdosi z vyšších pater domu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

"Je to hnědé, už dva dny to dřepí na stromu naproti domu! Lidi raději neotvírají okna, protože se bojí, aby se to k nim nedostalo," sdělila obyvatelka sídliště pracovníkům krakovského spolku pečujícího o zvířata. "Přijeďte a odvezte si ho!", prosila zoufale. Na otázku, zda by mohlo jít o nějakého nemocného dravce, žena tvrdila, že tvor se víc podobá leguánovi.

"Pracovníci spolku se nejprve podívali na kalendář, aby se ujistili, že není první apríl, a rychle vyrazili na místo," vylíčila rozhlasová stanice RMF 24. "Kde by se vzal leguán na krakovském sídlišti a v takové zimě? Ale roky práce mě naučily, že lidi jsou schopni se zbavit jakéhokoliv zvířete, pokud s ním mají potíže, anebo je omrzí," připustil pracovník spolku.

Na místě však s kolegy zjistil, že tomuto stvoření nedokážou pomoci: záhadný, nehybně číhající tvor ve větvích se ukázal být pečivem. "A je to, máme ho!", uklidnili ženu, která je přivolala.

Spolek doufá, že kuriózní příroda neodradí lidi od starosti o zvířata. Musel se už totiž postarat nejen o opuštěné psy a kočky, ale dokonce i o opuštěné rybky.

 

Právě se děje

před 31 minutami

V Praze bude sídlit středoevropský projekt na výzkum dezinformací

V Praze bude sídlit středoevropský projekt, který se zaměřuje na výzkum dezinformací. Vybrala ho Evropská komise a bude jedním z osmi stejně orientovaných středisek v Evropské unii, sdělila mluvčí Českého vysokého učení technického (ČVUT) Andrea Vondráková. Odborníci z ČVUT a Univerzity Karlovy podle ní program povedou.

Středisko bude součástí evropského projektu, který bojuje s dezinformacemi. Regionální centra mají hledat způsoby odhalování a šíření dezinformací, jejich vliv na populaci a vytvářet metodiku i pro veřejné instituce. Chtějí k tomu spojit společensko-vědní a technický výzkum. Cílem je například zjišťování zkreslených informací pomocí umělé inteligence či posilování digitální a mediální gramotnosti.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

USA vyšlou na Blízký východ diplomata, má utišit spory Izraele a Palestiny

Spojené státy vyšlou na Blízký východ vysoce postaveného diplomata ve snaze utišit eskalující násilí mezi Izraelem a Palestinci. Podle médií to dnes oznámil ministr zahraničí USA Antony Blinken, který zároveň označil za "trýznivé" záběry, jež v posledních dnech přichází z regionu. Americký ministr obrany Lloyd Austin dnes podle vyjádření Pentagonu hovořil se svým izraelským protějškem a potvrdil mu, že USA Izrael nadále jednoznačně podporují.

"Obrázky, které k nám přes noc dorazily, jsou trýznivé. A ztráta jediného civilního života je tragédií. Požádal jsem zástupce náměstka ministra zahraničí Hadyho Amra, aby ihned odjel do regionu a setkal se s Izraelci a Palestinci (…) a jménem mým a prezidenta Joea Bidena na ně naléhal, aby zmírnili násilnosti," řekl Blinken.

Zdroj: ČTK
Další zprávy