Kanál v Anglii je součástí britského průplavového systému. Je hlavní splavnou cestou z Londýna do Midlands, na které se rozhodly žít desítky lidí. Jennifer, která svoje dobrodružství sdílí na Instagramu pod přezdívkou "Water gypsy", na kanálu bydlí od roku 2021. "Miluju tenhle životní styl. Cítím se svobodná, odpojená od tlaku sociálních norem, nemám hypotéku a jsem v kontaktu s přírodou. Je to jako nikdy nekončící dovolená," vyzdvihuje.
Kočovný život jí dovoluje i její práce. Má masérský kurz a učí jógu, která se dá dělat v podstatě kdekoli. Každý rok musí na kanálu splavit 32 kilometrů, aby neztratila licenci. "Hýbeme se každé dva týdny. To, že jste pokaždé někde jinde, je výhoda, protože se nám neustále mění zahrada," říká. Život u břehu je o něco těžší v zimě, kdy teploty na lodi dosahují třeba jen pěti stupňů Celsia. Protože má Jennifer dvě malé děti, topí uvnitř krbem na dřevo nebo radiátorem.
Elektřinu jí v létě vyrobí solární panely, v zimě využívá na vaření a lednici plynové bomby. Každých deset dní musí na přídi lodi doplnit nádrž s vodou, která má 870 litrů. "Naši přátelé kroutí hlavou nad tím, kolik vody spotřebujeme. Možná je to něco, na čem bych se měla snažit zapracovat a přestat být rozmazlená jako princezna," píše na svém instagramovém účtu.
Loď, která má skoro dvacet metrů na délku a tři a půl metru na šířku, dostala matka dvou dětí nevybavenou. Interiér si doladila sama a dnes je uvnitř vybavený jako byt. Je v něm kuchyň, obývák s jídelnou, které občas slouží i jako masážní centrum, dva pokojíčky pro děti, ložnice a koupelna se sprchou.
"První reakce mých přátel většinou byly: 'Ježiš, vždyť vy máte normálně velkou koupelnu a ta toaleta taky vypadá opravdově.' Při jejím používání máte podobný pocit jako v bytě, horší je, když musíme vynést kompostovatelný záchod nebo doplňovat vodu do nádrže," připouští.
Podívejte se na fotky z domova za dva a půl milionu.