Výzva přijata. Rusové se na sociálních sítích svlékají do půl těla, napodobují tak Putina

Magazín Magazín
Aktualizováno 16. 8. 2017 18:09
Rusové po celém světě sdílejí na sociálních sítích fotky svých nahých hrudí. Účastní se tak výzvy, kterou spustil ruský podnikatel v exilu Pavel Durov na základě fotek Vladimira Putina na dovolené na Sibiři. Stranou nezůstali ani domácí mazlíčci a Medvídek Pú.
Vladimir Putin na dovolené.
Vladimir Putin na dovolené. | Foto: ČTK

Zakladatel šifrované komunikační sítě Telegram a sociální sítě Vkontaktě Pavel Durov, kritik ruského režimu, spustil na Instagramu novou výzvu. Pod hashtagem #PutinShirtlessChallenge vyzývá ruské muže po celém světě, aby sdíleli fotky bez trička, stejně jako to před časem udělal ruský prezident Vladimir Putin.

Informace o výzvě se objevila na webu deníku The Moscow Times.

Čtyřiašedesátiletý Putin se nechal vyfotit bez trička při svém rybářském výletu na Sibiř.

Vladimir Putin na dovolené.
Vladimir Putin na dovolené. | Foto: Profimedia.cz

Žádný Photoshop, žádné pumpování

Dvaatřicetiletý Durov se tak rozhodl vyfotit také a účastníkům výzvy dal dvě "Putinova pravidla": žádný Photoshop, žádné pumpování.

A ruští muži výzvu přijali. Během několika dní se na sociálních sítích objevily stovky fotek do půl těla svlečených mužů.

#PutinShirtlessChallenge

Příspěvek sdílený DenisM (@denismakoviichuk),

Někteří vzali výzvu vážně.

#putinshirtlesschallenge

Příspěvek sdílel uživatel @ignatfoto,

Jiní v nadsázce.

#PutinShirtlessChallenge

Příspěvek sdílel uživatel @eugenoholic,

Stranou nezůstali ani domácí mazlíčci

Do výzvy byl zatažen také Medvídek Pú.

#putinshirtlesschallenge #этоя

Příspěvek sdílený Алексей Иванов (@_doriangrey),

A domácí mazlíčci.

Výzva se setkala s úspěchem také na Twitteru. Jeden z uživatelů se nechal slyšet, že Putin je sice špatný, ale tahle výzva je dobrá.

Snad proto, že na některých fotkách se bylo na co dívat.

Durov odešel z Ruska již v roce 2014

Durov prodal v roce 2014 své akcie ve společnost Vkontaktě a odešel společně se svým bratrem z Ruska. Důvodem byl střet s ruskými úřady poté, co spustil šifrovanou komunikační síť Telegram.

Nedávno se dostal opět do střetu s ruským mediálním dozorem Roskomnadzor, který Durovovi pohrozil, že Telegram zakáže, pokud se nezaregistruje u ruských úřadů.

S tím nakonec Durov souhlasil, ale uvedl, že ruským orgánům nedá přístup k uživatelským údajům. Podnikatel i jeho mladší bratr žijí trvale v exilu a po opuštění Ruska cestovali po celém světě pod hlavičkou ostrovního státu Svatý Kryštof a Nevis. Podle dostupných údajů se letos Pavel Durov účastnil Světového ekonomického fóra mladých globálních lídrů jako zástupce Finska.

 

Právě se děje

před 48 minutami

Polský premiér Morawiecki doufá, že Spojené státy část vojáků z Německa pošlou do Polska

Polský premiér Mateusz Morawiecki dnes v rozhovoru pro rádio RMF24 řekl, že doufá, že Spojené státy část z vojáků, které údajně plánují stáhnout z Německa, přesunou do Polska. Varšava patří mezi nejbližší spojence Washingtonu v Evropě. List The Wall Street Journal v pátek napsal, že americký prezident Donald Trump nařídil, aby z Německa odešlo 9500 ze stávajících 34.500 vojáků.

"Opravdu doufám, že jako výsledek mnoha jednání, která jsme měli (s USA) část těchto vojáků skutečně přijde do Polska," řekl Morawiecki. "Rozhodnutí je nyní na Spojených státech," dodal.

Americká velvyslankyně v Polku Georgette Mosbacherová minulý měsíc na okraj sporu o jaderné zbraně mezi Spojenými státy a Německem na Twitteru poznamenala, že "pokud chce Německo zmenšit jaderný potenciál NATO a oslabit alianci, pak příslušné síly a prostředky možná přijme Polsko, které alianční povinnosti plní vzorně, uvědomuje si rizika a je na východním křídle NATO".

Zdroj: ČTK
Další zprávy