Jménem ministerstva zastavte a udělejte si se mnou fotku! Internet žije trapasem Šlechtové s Rossim

mdan, hrz
9. 8. 2017 14:03
Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová si před startem závodu na MotoGP v Brně chtěla udělat fotku s legendárním italským jezdcem Valentinem Rossi. Dotírala na něj tak dlouho, až ji odstrčil. O trapasu píšou nejen italská média, ale i třeba indonéské weby. Nit suchou na Šlechtové nenechal ani český internet.
Šlechtová je milovníci motorek.
Šlechtová je milovníci motorek. | Foto: ČTK

Na letošní ročník slavného motocyklového závodu MotoGP v Brně jen tak někdo nezapomene. České ministryni pro místní rozvoj Karle Šlechtové se totiž podařil přímo mistrovský kousek.

Před startem závodu se chtěla vyfotit s legendárním italským jezdcem Valentinem Rossim, byla však tak dotěrná, že ji Rossi musel odstrčit. 

Incident zaznamenala italská média, ale věhlas české ministryně doputoval třeba až do Indonésie.

Jelikož Šlechtová patří k hnutí ANO, lidé ve svých komentářích využívají "babišovských" hlášek, takže zatímco Rossi říká ministryni "sorry jako", ona se brání tím, že je to "účelovka a zadání" proti ní.

Oblíbeným se stal vtip o tom, proč italský motocyklista dojel až čtvrtý.

Místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Bartošek ministryni nabídl, že ji příště povozí v Dačicích místo Rossiho.

Fotbalový komentátor Václav Pilný zase glosoval, že v Brně se potkali dva mistři světa.

Vtipnou koláž, kterak Šlechtová honí Rossiho zveřejnil ironický server G.cz, který na sociálních sítích vystupuje pod pseudonymem TMBK.

#karlaslechtova #valentinorossi #rossi #motogp

Příspěvek sdílený TMBK (@tmbkofficial),

Podle ředitele marketingu hokejového klubu ČEZ Motor České Budějovice, Šlechtová Rossimu řekla, že se s ním musí vyfotit, jinak přijdou sankce. 

A konečně někteří uživatelé si pomohli i českými filmovými klasikami.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Plzeňská práva od ledna povede bývalý ústavní soudce Stanislav Balík

Novým děkanem Fakulty právnické Západočeské univerzity v Plzni bude v dalších čtyřech letech pedagog, advokát a bývalý soudce Ústavního soudu Stanislav Balík. Rozhodlo o tom 15 ze 16 hlasů členů akademického senátu fakulty. Balík byl jediným kandidátem. Po jmenování děkanem povede fakultu od 25. ledna 2020, řekla mluvčí ZČU Šárka Stará.

Balík, narozený v roce 1956, absolvoval v roce 1979 Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a v roce 1981 obor archivnictví na Filozofické fakultě stejné univerzity. Do roku 1989 pracoval jako podnikový právník, poté se věnoval advokacii. V letech 2002 až 2003 vedl Českou advokátní komoru. V roce 2004 byl jmenován soudcem Ústavního soudu ČR. Po desetiletém mandátu se vedle akademického působení vrátil k advokacii.

Funkci Balík převezme po děkanovi Janu Paulym, který fakultu vede od ledna 2012 a kandidovat už nemohl.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Federer se zúčastní tenisového turnaje na OH v Tokiu

Grandslamový rekordman Roger Federer potvrdil, že se příští rok v Tokiu hodlá zúčastnit popáté v kariéře olympijského tenisového turnaje. Zlato z olympijské dvouhry je jedinou velkou trofejí, která fenomenálnímu Švýcarovi ve sbírce chybí.

"Posledních pár týdnů, možná spíš měsíců, jsem se bavil se svým týmem o tom, co mám dělat příští rok v létě mezi Wimbledonem a US Open. Nakonec rozhodlo moje srdce o tom, že bych chtěl ještě jednou hrát na olympiádě," uvedl dnes během sponzorské akce v Tokiu Federer, jenž krátce po skončení tenisového turnaje na OH oslaví devětatřicáté narozeniny.

Federer se poprvé představil pod pěti kruhy v Sydney v roce 2000, kde skončil čtvrtý. O čtyři roky později, kdy byl stejně jako v Pekingu 2008 vlajkonošem švýcarské výpravy, ho nečekaně ve 3. kole vyřadil Tomáš Berdych. V Číně získal Federer zlato ve čtyřhře po boku Stana Wawrinky, v Londýně 2012 prohrál na trávě ve Wimbledonu finále s Andym Murraym a před třemi lety v Riu de Janeiro nestartoval kvůli zranění kolena.

Další zprávy