Už premiéra na festivalu v Benátkách výrazně rozdělila odbornou veřejnost. "Někteří oceňovali, že se jedná o svěží a originální přístup k životopisnému žánru, většina recenzentů však režiséru Andrewu Dominikovi vyčítala snahu šokovat a zneužít už tak zprofanovaný odkaz nešťastné filmové hvězdy," říká mimo jiné ve videorecenzi Sedláček.
Divák během bezmála tří hodin sleduje postupný rozpad ideálů a víry Marilyn Monroe ve šťastný život. "Zatímco zpočátku je obletována muži i oblečená, s postupující stopáží její nahota převládá v souladu s tím, jak se skutečná Norma Jeane Mortensonová (což bylo vlastní hereččino jméno) smiřuje s mediálním, sexualizovaným obrazem Marilyn," líčí kritik.
Tato silná a inteligentní žena podle něj nemůže být tím, kým chce, protože společnost zosobněná Hollywoodem se ji snaží udržet v pasivní pozici a přetvořit ji podle sebe. "Blondýnka je tudíž výraznou audiovizuální podívanou stojící na skvělém, obětavém výkonu herečky Any de Armasové, která je středobodem této drsné koláže tragických momentů ze života Marilyn Monroe. Pod vypulírovaným zevnějškem je však snímek bohužel poměrně prázdný," dodává kritik Mojmír Sedláček.